جمعه ٢٩ تير ١٣٩٧
نیکوکار محترم؛ شما هم می توانید با شماره گیری کد دستوری #5151*733* و یا کلیک بر روی سامانه پنجره های امید ، مندرج در سایت جمعیت هلال احمر به نشانی www.rcs.ir در تامین هزینه دارویی- درمانی بیماران نیازمند سهیم باشید.
 


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه آموزشی و توجیهی مسئولان امور داوطلبان شعب جمعیت هلال احمر فارس :

از ابلاغ برنامه های 96 تا توجیه کار با سامانه ساجد و طرح خیرین قرض الحسنه

کارگاه آموزشی و توجیهی مسئولان امور داوطلبان شعب جمعیت هلال احمر فارس با موضوع کار با سامانه ساجد، طرح خیرین قرض الحسنه، همکاری با بنیاد سرطان جنوب کشور و ابلاغ برنامه های نیمه دوم سال جاری، روز یکشنبه 16 مهر ماه در شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛  مدیر عامل جمعیت استان در بخش آغازین این برنامه در سخنانی به اهمیت خدمات داوطلبانه در جمعیت اشاره و اظهار کرد: اصول برنامه ریزی و سیاست گذاری در جمعیت هلال احمر بر مبنای منابع داوطلبی و پشتوانه های مردمی است.

فیض اله جعفری با بیان اینکه اهداف عام المنفعه و بشردوستانه جمعیت تنها در سایه تقویت منابع داوطلبی قابل تحقق و دستیابی است، گفت: باید برای جذب، آموزش، سازماندهی و نگهداشت اعضا و داوطلبان و همچنین جذب منابع مالی غیر سازمانی و مشارکت های مردمی و خیرین طرح مدون و برنامه دقیق طراحی شود.

جعفری این ماموریت را متوجه معاونت امور داوطلبان در استان و همکاری کارشناسان شهرستانی در اجرای دقیق برنامه ها دانست و افزود: هر چند در جمعیت هلال احمر بخشی نگری و کار جزیره ای معنایی ندارد، اما عملکرد موفق حوزه داوطلبان می تواند سایر بخش های جمعیت را متحول نماید.

وی در همین زمینه خواستار رشد متوازن همه بخش ها و حوزه های مختلف جمعیت گردید و بر نقش پیشتاز شعب در اجرای موفق و مبتکرانه طرح ها و برنامه های ابلاغی تاکید کرد.

اخلاص، سرعت و بی منتی، سه عنصر مهم در ارائه خدمات داوطلبانه

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر فارس در جمع مسئولان امور داوطلبان شعب این جمعیت گفت: اخلاص، سرعت در ارائه خدمت و منت نگذاشتن بر خدمت گیرنده، سه عنصر مهم در حوزه خدمات داوطلبانه است.

حجت الاسلام و المسلمین جواد قاسمی با اشاره به تاکیدات شرع مقدس اسلام و آموزه های اهل بیت عصمت و طهارت (ع) مبنی بر ارزش خدمت به مومنین در نزد خداوند متعال، تصریح کرد: خدمات داوطلبانه جمعیت هلال احمر و تلاش برای پیوند توان توانمندان و نیاز نیازمندان، مصداق بارز خدمات الهی و انسانی مورد تاکید اسلام می باشد.

توجیه طرح های خیرین قرض الحسنه و تفاهم نامه همماری با بنیاد سرطان جنوب کشور  

در ادامه این برنامه، معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر فارس با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری بین سازمان داوطلبان و بانک قرض الحسنه رسالت برای اجرای طرح خیرین قرض الحسنه گفت: جلسات هماهنگی استانی برگزار شده است و در این مرحله از شعب انتظار می رود نسبت به تشکیل کانون های قرض الحسنه کارکنان و اعضا و داوطلبان در سطح شهرستان ها اقدام نمایند.

کامبیز قهرمانی با بیان اینکه پس از برگزاری نشست شورای مدیران در اواخر شهریور ماه حدود 2 میلیارد ریال به عنوان سپرده گذاری اولیه اعضای شورا در کانون قرض الحسنه کارکنان جمعیت به نفع این طرح و با هدف کمک به نیازمندان انجام شد، اظهار کرد: هر چقدر میانگین سپرده گذاری و اعتبار سنجی کانون های تشکیل شده هلال احمر در بانک قرض الحسنه رسالت افزایش یابد، تعداد بهره وران بیشتری برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه به بانک رسالت معرفی خواهند شد.  

بخش بعدی این برنامه به توجیه تفاهم نامه همکاری بین جمعیت هلال احمر فارس و بنیاد سرطان جنوب کشور اختصاص داشت.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر فارس با اشاره به مشکلات عدیده بیماران سرطانی، هزینه های هنگفت درمانی و همچنین کمبود تجهیزات و امکانات بیمارستانی در این زمینه، اقدام پزشکان و متخصصان نیک اندیش از جمله دکتر ملک حسینی برای احداث بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی ابوعلی سینا و همچنین بنیاد سرطان جنوب کشور در فاز دو شهر جدید صدرا را ستود.

قهرمانی در همین زمینه تاکید کرد: مراحل پیشرفت فیزیکی و عمرانی این بیمارستان در حال انجام است و برای ادامه طرح نیاز به مشارکت آحاد مردم و خیرین خرد در کنار خیرین کلان می باشد.

وی اضافه کرد: به همین منظور طرح توزیع قلک ها در بین اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر را با همکاری بنیاد سرطان این بیمارستان در دستور کار قرار داده ایم و از مسئولین امور داوطلبان شعب انتظار داریم مطابق با فرم های ضمیمه، این قلک ها را بین جامعه هدف تقسیم و در یک بازه زمانی مشخص بازپس گیری نمایند.

قهرمانی ادامه داد: مبالغ جمع آوری شده از طریق قلک ها به عنوان یک پروژه داوطلبی به حساب بنیاد سرطان جنوب کشور واریز خواهد شد.

پاسخگویی به سوالات در زمینه کار با سامانه ساجد و توجیه برنامه های 96

بخش دیگر همایش یک روزه مسئولان امور داوطلبان شعب جمعیت هلال احمر فارس به کار با سامانه ساجد (سامانه اعضای جوان و داوطلب) اختصاص داشت.

عزیزخدا کارشناس اداره جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان میهمان و کارشناس مدعو این بخش از برنامه از تهران بود.

وی ضمن تاکید بر ورود صحیح اطلاعات اعضا و داوطلبان به سامانه ساجد و تکمیل مشخصات مطابق با اطلاعات درخواستی و ثبت فعالیت آنها، به پرسش ها و اشکالات مسئولان امور داوطلبان شعب و کاربران سامانه یاد شده پاسخ داد.

عزیزخدا تاکید کرد: سامانه ساجد که از زمان انتخابات سال گذشته شوراهای اجرایی جمعیت راه اندازی شد هم اکنون طی فرآیند کارشناسی در حال تکمیل، به روزرسانی و رفع ایرادات و مشکلات موجود است و جلسات متوالی و منظم کارشناسی در این زمینه همچنان ادامه دارد.

وی با قدردانی از همکاری مطلوب سرکار خانم شهیادی رابط استانی سامانه ساجد در هلال احمر فارس با سازمان داوطلبان، بر ویرایش اطلاعات اعضای ثبت شده در جریان انتخابات شوراهای اجرایی و همچنین ورود اطلاعات اعضای جدید مطابق با برنامه زمانبندی ابلاغ شده تاکید کرد.

بخش پایانی این همایش به ابلاغ برنامه های معاونت امور داوطلبان جمعیت هلال احمر فارس در سال 96 اختصاص داشت.

قهرمانی معاون امور داوطلبان جمعیت استان در ابتدای این بخش با بیان اینکه در اسفند ماه سال گذشته برنامه عملیاتی سال 96 معاونت داوطلبان همراه با سرانه های هر شهرستان به روسای شعب ابلاغ گردید، تاکید کرد: برنامه ابلاغ شده متناسب با برنامه سال 95 سازمان داوطلبان تهیه و تنظیم شده بود تا در نیمه نخست سال جاری با خلاء برنامه مواجه نشویم.

وی ادامه داد: اما با توجه به ابلاغ اخیر برنامه سال 96 استان ها از سوی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، در نیمه دوم سال جاری برنامه جدید ملاک عمل خواهد بود.

قهرمانی در ادامه به تشریح عناوین هر برنامه، پروژه و فعالیت به صورت تفکیکی پرداخت و مسئولان امور داوطلبان شعب را در این زمینه توجیه کرد.

در پایان این جلسه مقرر گردید برنامه هر شعبه به تفکیک و متناسب با ظرفیت هر شهرستان به صورت کتبی و رسمی به روسای شعب ابلاغ گردد.

در حاشیه این همایش مسئولان جدید امور داوطلبان شعب رستم، فراشبند و ارسنجان معرفی شدند.

  

 

  


١٠:١٤ - چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٢١٥٧    /    تعداد نمایش : ٢٣٨خروج