دوشنبه ٠١ مهر ١٣٩٨
طرح "نذر آب ۲" با هدف رسیدگی به مناطق خشکسالی‌زده استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان در حال اجرا است و علاوه بر ارائه خدماتی به منظور تسهیل در رسیدن آب شرب به هموطنان این مناطق، خدمات معیشتی، حمایتی و فرهنگی را نیز ارائه می‌کند.
 


دلنوشته مهندس کامران سردشتی عضو کاروان تخصصی دندانپزشکی هلال احمرمازندران اعزامی به منطقه سیل زده گمیشان گلستان
کاروان بندگی عنوان تیم تخصصی بهداشت دهان و دندان معاونت داوطلبان هلال احمرمازندران بود که در روزهای 21 تا 23خرداد برای ارائه خدمات موردنیاز به ساکنان منطقه سیل زده گمیشان اعزام شد. حضور این تیم تخصصی با استقبال گسترده ساکنان منطقه همراه بود و خدمات بسیار ارزنده ای نیز از سوی این تیم تخصصی ارائه گردید. آنچه در ذیل می خوانید دلنوشته مهندس کامران سردشتی یکی از اعضای این کاروان می باشد...
 ١٣٩٨/٠٤/٢٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
لیست بروزرسانی شده موسسات خیریه و انجمن‌های دارای مجوز برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در بحران سیل اخیر
سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ، آخرین فهرست موسسات خیریه و انجمن های دارای مجوز برای جمع آوری کمک های مردمی در،بحران سیل اخیر را اعلام کرد.
 ١٣٩٨/٠٢/١٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
با "فرستنده ناشناس" داوطلبان نیکوکار فضای مجازی باشیم
شاید همه ی شما، پیش از این با استفاده از اپلیکیشن ها و برنامه هایی در فضای مجازی و ارائه کدها متنوع به فردی کمک کرده باشید که او را نمی شناسید، نیازمندانی هستند که با بهره برداری هوشمند از توان توانمندان در قالب همین فضا می توانند نیازهای خود را مرتفع سازند.
 ١٣٩٧/٠٤/٢٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
داوطلبان چطور اوقات‌فراغت خود را می‌گذرانند؟
افتخارِ خدمت
علیرضا سلیمی، معاون داوطلبان هلال‌احمر استان اصفهان: وجود اوقات فراغت در جوامع گذشته (به‌رغم وجود بیکاری‌های فصلی و پنهان در آن جوامع) مورد تردید است، لیکن در نتیجه پیشرفت صنعت در جهان، خصوصا در کشورهای توسعه‌یافته از نیمه‌قرن بیستم، بشر از رفاه بیشتری نسبت به قرون گذشته برخوردار شده و باعث شده که بسیاری از مردم برای تأمین زندگی خویش کمتر مجبور به انجام کارهای سخت و سنگین باشند و مدت کار روزانه آنها نیز کمتر شده است، به‌طوری که در اکثر کشورهای صنعتی یک روز تعطیل هفتگی به دو و حتی سه روز در هفته افزایش یافته و بدین ترتیب اکثر مردم این کشورها اشتغال به کار اقتصادی‌شان، نسبت به ١٠٠‌سال قبل، کاهش یافته است. تغییراتی هم در روابط اجتماعی اتفاق افتاده و فردگرایی رواج تام یافته است.
 ١٣٩٦/٠٥/٠٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
کارآفرینی اجتماعی برای حل آسیب های اجتماعی
در سال "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" ما موظفیم خط ‌دهی به دولت را با برنامه‌ریزی دقیق و بررسی اولویت‌ها در پیش بگیریم، لازمه چنین بزرگ‌اندیشی تهیه «نقشه جامع محرومیت‌ها» در کشور است. مردم ما همه خیر و جهادی هستند. این از سابقه کارهای انجام شده داوطلبانه و عام المنفعه به دست نهادهای مردمی همچون جمعیت هلال احمردر کشور به خوبی قابل لمس است. حال سؤال این است که کلید اصلی حل مشکلات روز جامعه چیست؟ در ابتدا با ید اشاره کرد تضمین دسترسی برابر به آموزش و آگاهی به ویژه برای زنان، برای توانمندسازی به منظور کمک به امحای آسیب های اجتماعی و مخاطرات خانوادگی، کاهش خسارات طبیعی با مقاوم سازی ضروری است.
 ١٣٩٥/٠٥/١٩ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 صفحه بعدی >>