سه شنبه ٠٤ تير ١٣٩٨
کمک به آسیب دیدگان از سیل کشور: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها شماره گیری کد دستوری # 112*780* از طریق تلفن همراه شماره کارت 6104337999999996 بانک ملت و نیز 5894631850259730 بانک رفاه
 


لیست بروزرسانی شده موسسات خیریه و انجمن‌های دارای مجوز برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در بحران سیل اخیر
سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ، آخرین فهرست موسسات خیریه و انجمن های دارای مجوز برای جمع آوری کمک های مردمی در،بحران سیل اخیر را اعلام کرد.
 ١٣٩٨/٠٢/١٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
با "فرستنده ناشناس" داوطلبان نیکوکار فضای مجازی باشیم
شاید همه ی شما، پیش از این با استفاده از اپلیکیشن ها و برنامه هایی در فضای مجازی و ارائه کدها متنوع به فردی کمک کرده باشید که او را نمی شناسید، نیازمندانی هستند که با بهره برداری هوشمند از توان توانمندان در قالب همین فضا می توانند نیازهای خود را مرتفع سازند.
 ١٣٩٧/٠٤/٢٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
داوطلبان چطور اوقات‌فراغت خود را می‌گذرانند؟
افتخارِ خدمت
علیرضا سلیمی، معاون داوطلبان هلال‌احمر استان اصفهان: وجود اوقات فراغت در جوامع گذشته (به‌رغم وجود بیکاری‌های فصلی و پنهان در آن جوامع) مورد تردید است، لیکن در نتیجه پیشرفت صنعت در جهان، خصوصا در کشورهای توسعه‌یافته از نیمه‌قرن بیستم، بشر از رفاه بیشتری نسبت به قرون گذشته برخوردار شده و باعث شده که بسیاری از مردم برای تأمین زندگی خویش کمتر مجبور به انجام کارهای سخت و سنگین باشند و مدت کار روزانه آنها نیز کمتر شده است، به‌طوری که در اکثر کشورهای صنعتی یک روز تعطیل هفتگی به دو و حتی سه روز در هفته افزایش یافته و بدین ترتیب اکثر مردم این کشورها اشتغال به کار اقتصادی‌شان، نسبت به ١٠٠‌سال قبل، کاهش یافته است. تغییراتی هم در روابط اجتماعی اتفاق افتاده و فردگرایی رواج تام یافته است.
 ١٣٩٦/٠٥/٠٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
کارآفرینی اجتماعی برای حل آسیب های اجتماعی
در سال "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" ما موظفیم خط ‌دهی به دولت را با برنامه‌ریزی دقیق و بررسی اولویت‌ها در پیش بگیریم، لازمه چنین بزرگ‌اندیشی تهیه «نقشه جامع محرومیت‌ها» در کشور است. مردم ما همه خیر و جهادی هستند. این از سابقه کارهای انجام شده داوطلبانه و عام المنفعه به دست نهادهای مردمی همچون جمعیت هلال احمردر کشور به خوبی قابل لمس است. حال سؤال این است که کلید اصلی حل مشکلات روز جامعه چیست؟ در ابتدا با ید اشاره کرد تضمین دسترسی برابر به آموزش و آگاهی به ویژه برای زنان، برای توانمندسازی به منظور کمک به امحای آسیب های اجتماعی و مخاطرات خانوادگی، کاهش خسارات طبیعی با مقاوم سازی ضروری است.
 ١٣٩٥/٠٥/١٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشتی در باب " مسئولیت طرح سلامت یار"
بازاندیشی در بهبود ارایه خدمات به بیماران و همراهان آن ها
همدردی اعضای داوطلب و شفقت داوطلبانه ، معمولاً از ویژگی‌های تسهیل‌کننده شرایط نامساعد اجتماعی در شرایط عادی و حادثه محسوب می‌شود و بخش قابل توجهی از تحلیل‌های فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، بر قابلیت مشارکت پذیری داوطلبان برای مرتفع کردن نیازهای روز جامعه متمرکز است، این خصوصیت در طرح سلامت یار نیز فراگیر بوده و امسال برای نخستین بار همراهی داوطلبان در شرایط کمبود نیرو و امکانات بیمارستان های دولتی، کمکی به ارتقای روحیه و حمایت روحی – روانی از بیماران و همراهان شان است.
 ١٣٩٥/٠٥/١٩ - نظرات : ٠متن کامل >>