پنج شنبه ٠٦ ارديبهشت ١٣٩٧
سازمان داوطلبان، حلقه اتصال میان توان توانمندان و نیاز نیازمندان
 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر خبر داد:

اهدا بسته‌های عیدانه به بیش از ۳ هزار خانواده نیازمند

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از اهداء بسته‌های عیدانه به بیش از ۳ هزار خانواده نیازمند طی سفرنامه سلامت و امید در استان چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: بیش از 70 پزشک و پیراپزشک داوطلب در اجرای این سفرنامه مشارکت دارند.

مجتبی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، با اشاره به سفرنامه سلامت و امید در استان چهارمحال و بختیاری اظهارداشت: گروه‌های درمانی داوطلب متخصص متشکل از  70 پزشک و پیراپزشک داوطلب، روانشناس و مددکار اجتماعی در بیش از 80 چادر سلامت به ارایه طیف وسیعی از خدمات داوطلبانه طی این سفرنامه می‌پردازند.

 

وی در ارتباط با خدمات ارائه شده گفت: معاینه، مشاوره‌های خانوادگی، پزشکی، تحصیلی و تغذیه ای از جمله خدمات ارائه شده است. همچنین آموزش طرح خادم( خانواده آماده در برابر مخاطرات)، امداد و کمک‌های اولیه و اصول کار داوطلبی  به همراه اهدای خون، تجلیل از خیرین برتر استانی، برپایی بازارچه خیریه، اجرای برنامه‌های  شاد و موسیقی محلی در سیاه چادرها از جمله برنامه هایی است که برای بهره مندی بیشتر مخاطبان و  به خصوص خانواده های نیازمند برنامه ریزی شده است.

 

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به استفاده از ظرفیت خیرین نیز اشاره کرد و افزود: خیرین علاقه مند با اهدای زمین و کمک های مالی و غیر مادی خود  در راستای توسعه خدمات اجتماعی و امدادی جمعیت هلا ل احمر و نیز کمک و دستگیری اقشار کم برخوردار ، بیستمین سفرنامه سلامت و امید را همراهی می کنند.

 

به گفته اکبری سفرنامه سلامت و امید در روزهای شانزدهم تا هجدهم ماه جاری با حضور مسئولان استانی در شهرهای شهرکرد، بروجن و فارسان  اجرا می‌شود.

 

 

وی در پایان از اختصاص بخش عمده‌ای از کمک های خیرین و نیکوکاران استانی برای تهیه و اهدای بسته‌های عیدانه در قالب برنامه ملی داوطلبانه فرشتگان رحمت به  بیش از  3 هزار خانواده نیازمند و دانش آموزان محروم خبر داد و گفت: اقدامات پزشکان در این سفرنامه رایگان انجام می‌شود.


٠٧:٠٥ - شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٩٧٠٨٩    /    تعداد نمایش : ٢٤٣خروج