جمعه ٠١ تير ١٣٩٧
نیکوکار محترم؛ شما هم می توانید با شماره گیری کد دستوری #5151*733* و یا کلیک بر روی سامانه پنجره های امید ، مندرج در سایت جمعیت هلال احمر به نشانی www.rcs.ir در تامین هزینه دارویی- درمانی بیماران نیازمند سهیم باشید.
 


  چاپ        ارسال به دوست

با همت داوطلب نیکوکار جمعیت هلال احمر محقق شد:

کارآفرینی برای ایتام و بی خانمان های تهرانی/ اسکان و حمایت معیشتی بیش از 300 زن باردار بهبود یافته از اعتیاد

داوطلب نیکوکار جمعیت هلال احمر درقالب  مشارکت در پروژه بزرگ  کارآفرینی اجتماعی  جمعیت هلال احمر،امسال  توانست با راه اندازی نانوایی در پرورشگاه های  تهران و همچنین کارگاه های کوچک مشاغل خانگی در خانه کودک نیمه شعبان تهران ، زمینه اشتغال و  بهره مندی شمار زیادی از ایتام  و بی خانمان های تهرانی  و همچنین اسکان و حمایت معیشتی بیش از 300 زن باردار بهبود یافته از اعتیاد را فراهم کرد.

دکتر عفت صالحی گفت: امسال با همکاری  جمعیت هلال احمر، وزارت بهداشت ،درمان  و آموزش پزشکی  و موسسه خیریه طلوع بی نشان ها، خانه کودک در پرورشگاه نیمه شعبان واقع در میدان محلاتی تهران برای اسکان و حمایت معیشتی ، روانی و درمانی  بیش از 300 زن باردار بهبود یافته از اعتیاد و نیازمند  راه اندازی شد و درکنار این اقدامات، زمینه اشتغال و کار آنان نیز با ایجاد کارگاه های  کوچک مشاغل خانگی برای تامین مایحتاج روزانه و همچنین اختصاص عواید فروش محصولات به بازتوانی و حمایت از نوزادان شان بوجود آمد.

وی با بیان اینکه درسالجاری توانسته است نانوایی های متعددی را نیز در آسایشگاه ها و پرورشگاه های تهران  راه انداز کندی کند، افزود: سال های زیادی است که بعنوان داوطلب با جمعیت هلال احمر همکاری دارم و هرکجا که نیاز باشد مایلم برای رفع مشکلات با این سازمان مشارکت کنم .

 داوطلب نیکوکار جمعیت هلال احمر با  اشاره به برنامه های گوناگون این سازمان برای ترویج فرهنگ کارهای عام المنفعه گفت:   هركدام از این برنامه ها ، از زاويه خود به مشکلات افراد محروم  نگاه مي‌كنند و من در تمام 30 سال فعالیتم در کارهای خیریه ، با همدلی همسر و 3 فرزندم و  جمعي از جوانان  كه تعداد زيادي هم داارند سعی کرده ام ، سايباني مهربان براي  خانواده‌هاي نيازمند بنا کنم  و به زندگي خود و آن ها رنگي ديگر بدهم.

صالحی با بیان اینکه 105 خانواده را تحت پوشش دارد و از سویی دیگر فعالیت های بسیاری همچون تامین هزینه دارو،درمان ، جهیزیه ، مخارج ازدواج و اسکان زوج های کوتاه قامت، تدفین و تششیع نیازمندان، ساخت مدرسه،مسجد و درمانگاه ،تهیه سبدهای غذایی درمناسبت های مختلف سال ،پرداخت  شهریه و حمایت مالی  از دانش آموزان و دانشجویان  مستعد و محروم در سراسر کشور  و نیز هنرمندان فاقد بیمه و  .... را به عهده دارد ، تاکید می کند: هیچ وقت دوست ندارم  دست رد به سینه مراجعه کننده ای بزنم  و اگرچه من خود را خیر نمی دانم و انجام این کارها را  فقط لطف  پروردگار و آموزش هایی که از پدر و مادرم گرفته ام می دانم چرا که با دیدن رفتار خیرخواهانه آن ها و یتیم نوازی شان بود که من هم تصمیم گرفتم تمام ارثیه خود را صرف بهبود وضع زندگی همنوعانم کنم.

وی تاکید می کند: انجام تمام این کارها مستلزم صرف وقت و انرژی زیادی است و با اینکه اکنون خودم درگیر بیماری شده ام، اما باز هم به دیدار سالمندان و بیماران روحی آسایشگاه ها رفته و دیگر امور را به همکاران و دوستانی که كه از قشر جوان هستند سپرده ام ، تا  با همراهي هم ريشه اصلي اين مشكلات را پيدا كرده و قبل از بزرگ‌تر شدن مشكل راه رفع آن را پيدا كنند.

داوطلب نیکوکار جمعیت هلال احمر توضیح می دهد: ته دل همه افراد يك حس هست كه فقط با ايجاد فرصت مناسب، از قوه به فعل‌درمي‌آيد.  جوانانی که با من همکاری می کنند به این باور رسیده اند که لذتي كه از كمك‌كردن به ديگران به‌دست مي‌آوردندموجب شده تا استرس کمتر و   احساس بهتري در زندگی داشته باشند چرا که  وقتی   فردي را که  در شرايط بدي قرار گرفته و زندگي‌اش در آستانه سقوط قرار دارد، با توجهي كه به سمتش ميکنند،  باعث می شوند که زندگی شان را سرو سامان بخشند ، اين موضوع خيلي انرژي بخش و  لذتبخش است و بعلاوه جوانان نیز ، قدر داشته‌هاي شان  را بيشتر مي‌دانند و ماهيگيري ياد‌دادن به جاي ماهي دادن را سرلوحه كارشان قرار می دهند.

صالحی تاکید کرد:  براي كمك‌كردن به ديگران نياز نيست كه حتما پول‌هاي هنگفت داشت. در گروه ما هستند كساني كه از تخصص خود در راه خير بهره مي‌برند؛ مثلا پزشکان و  دندانپزشكانی در گروه داريم که حتی حاضرند برای درمان بیماران به مناطق محروم بروند ، تخفیفات زیادی به بیماران از جمله درمان زوج های نابارور می دهند.

 

 

 


٠٩:٠٩ - سه شنبه ١٤ دی ١٣٩٥    /    عدد : ٩٥٦٠٩    /    تعداد نمایش : ٩٠٤خروج