چهارشنبه ٠٤ مرداد ١٣٩٦
سازمان داوطلبان، حلقه اتصال میان توان توانمندان و نیاز نیازمندان
 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر تاکید کرد:

ضرورت تدوین مسئولیت اجتماعی برای بنگاه‌های اقتصادی به‌منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: تدوین مسئولیت اجتماعی برای بنگاه های اقتصادی به منظور نهادینه شدن فرهنگ داوطلبی و مقابله موثر با افزایش آسیب‌های اجتماعی ضروری است.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فرحناز رافع در جلسه شورای معاونین این سازمان، گفت: مسئولیت اجتماعی شرکت ها در فضای کسب و کار، مسائلی مانند انتظارات اخلاقی و زیست محیطی را ایجاد می کند که اگر این پاسخگویی به عنوان وظیفه شناخته شود؛ دسترسی به منابع مالی بیشتر برای اجرای پروژه های داوطلبانه و عام المنفعه و همچنین وفاداری مشتریان به بنگاه ها را به دنبال خواهد داشت.

وی درباره اجرای منسجم تر طرح روز کار داوطلبی در سطح کشور به عنوان یکی از اولویتها، افزود: خلاقیت در ایجاد مسوولیت اجتماعی، امکان سنجی برای اجرای مسوولیت اجتماعی و شیوه نامه اجرای مسوولیت اجتماعی و به علاوه فراخوان گسترده برای دعوت به عضویت اعضای حقیقی و حقوقی  در جمعیت هلال احمر از جمله برنامه هایی است که در دستورکار امسال سازمان قرار گرفته است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه راهبرد جمعیت هلال احمر در برخورد با آسیب‌های اجتماعی پیشگیری از طریق توانمندسازی اجتماعی است، گفت: بنابراین امسال با طراحی ساختارهای آینده نگر، برنامه ریزی برای کاهش آسیب های اجتماعی  را با رویکرد ارتقاء مهارت های انسانی و اجتماعی و کارآفرینی جامعه آسیب پذیر در نظر گرفته ایم.

 

رافع ترویج بیش از پیش فرهنگ داوطلبی با بهره گیری از ظرفیت گسترده معنوی و علمی علما و نمایندگان ولی فقیه، پایش و اصلاح نقاط ضعف طرح سلامت یار و اجرای طرح امداد سبز در سطح سراسر کشور را از دیگر اولویت های امسال سازمان داوطلبان عنوان کرد.


٠٩:٢٠ - شنبه ٣ مهر ١٣٩٥    /    عدد : ٩٣٠٦١    /    تعداد نمایش : ٥٥٩خروج