سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧
داوطلب نیکوکار: سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر پذیرای نذورات و کمک های شما عزیزان برای تامین مایحتاج غذایی روزه داران نیازمند از طریق شماره گیری کد تلفن همراه#٥١٥١*٧٣٣* در برنامه ملی همای رحمت می باشد.
 


  چاپ        ارسال به دوست

کمک های رمضانی نیکوکار داوطلب جمعیت هلال احمر

از اهدای 100 میلیون ریالی به برنامه ملی همای رحمت تا تامین هزینه سمعک یک دانشجوی مستعد

رزمنده دیروز دفاع مقدس  داوطلب امروز جمعیت هلال احمر همزمان با ماه مبارک رمضان ، ضمن کمک 100 میلیون ریالی به برنامه ملی همای رحمت و تلاش برای آزادی زندانیان نیازمند، هزینه تهیه سمعک یک دانشجوی مستعد را نیز تامین کرد.

حسین رشیدی گفت: کمک و دستگیری از نیازمندان ، توفیقی از جانب پروردگار است وشور و شادی  ناشی از انجام کار خیر با هیچ  لذت دنیایی قابل مقایسه نیست . مال دنیا همان گونه که از نامش پیداست فقط برای این دنیا کاربرد دارد ولی کارهای خیر توشه آخرت مان است که باید سعی کرد از تمام لحظات عمرمان برای برگیری از این توشه استفاده برد.

وی ادامه داد: معرفتی که درجنگ برایم حاصل شد من را به این مسیر هدایت کرد  که فارغ از نژاد، مذهب و در اوج رعایت کرامت انسانی افراد ، به آن ها یاری رساند.گاهی اوقات زمانی که به کارهای خودم در طی سال ها نگاه می کنم ، می بینم شاید کفه اشتباهاتم سنگین تر از  اعمال نیکم بوده است ، اما خداوند به لطف دعای خیر نیازمندان ، هرگز  من را چهره نما نکرد و آبرویم را حفظ کرده است.

 رشیدی افزود: به نظر من روزه ماه مبارک رمضان مانند سیم وصل به رحمت بیکران خداوندی است و این ماه به سبب حاکم بودن معنویت درآن ، فرصت انجام کارهای نیک را بیش از هر زمان دیگر سال فراهم کرده است تا همه با کمک به مخلوقات خداوند، زمینه رشد معنوی و فکری خود را مهیا کنیم و فقط از طریق همکاری و ید واحده می توان به فرمایشات مقام معظم رهبری "مدظله العالی" در خصوص  محرومیت زدایی و شکوفایی کشور جامه عمل پوشاند  و این کار به طور حتم محال نیست چرا که اگر غیر از این بود، خداوند  ایده این نوع تفکر و بینش را در نهاد انسان ها نمی گذاشت.

این داوطلب نیکوکار تاکید می کند: اگرچه توان مالی من شاید اجازه ندهد تا کارهای خیر را به تنهایی انجام دهم اما من به وسع خود و با همین کمک مالی ناچیزم ، سعی می کنم با تبلیغ  ، روزبروز بر همراهان راه  خیر در جمعیت هلال احمر افزوده تا گره ای از مشکلات افراد آسیب پذیر و بیمار باز شود.

رشیدی که درطی هرسال ، تا 2 میلیارد ریال  تنها برای آزادی  زندانیان نیازمند اهدا می کند، اشاره می کند که همه جای ایران سرای من است  بنابراین با وجودیکه ساکن تهران هستم اما بارها  به همراه دوستان نیکوکار برای گرفتن رضایت به دیدار اولیای دم در شمال و جنوب کشور رفته ام و از میان 10 محکوم به اعدام، بدین ترتیبب توانسته ایم 6 تن از آن ها را از چوبه دار نجات دهیم . حتی یک بارهم به یک هموطن ارمنی  محکوم به اعدام در زندان رجایی شهر کمک کردم و زمانی که او از مرگ نجات پیدا کرد من چندین ساعت از شوق گریه می کردم.

وی  با بیان این که گاهی کار خیر می تواند یک گفتگوی ساده باشد  ،اضافه کرد: یک روز زمانی که محصل بودم به مدرسه رفتم و دیدم بسیاری از همکلاسی هایم به جبهه رفتند ، من هم 72 ماه در جبهه حضور داشتم و وقتی می دیدم که پزشکان، مهندسان و گلچین های روزگار به شهادت می رسیدند ، احساس گناه می کردم که چرا من به این فیض نرسیده ام اما امروز وقتی می توانم با فعالیت داوطلبانه در هلال احمر ، به کسی کمک کنم خدارا شکر می کنم ، حتی اگر این کمک ها یک مشاوره و همفکری، و یا تامین هزینه درمان باشد.

گفتنی است رشیدی در جریان بازدید خیرین جمعیت هلال احمر از بیمارستان موقوفه نورافشار، به درخواست پدر یکی از بیماران ، نزدیک به 20 میلیون ریال را برای تهیه سمعک اهدا کرد و علاوه بر آن ، طی چندسال اخیر با همراهی دیگر نیکوکاران داوطلب، سوییت هایی را برای ملاقات در زندان های کشور و بند زنان  احداث کرده است.

 

 


١٣:٠٦ - دوشنبه ١٨ مرداد ١٣٩٥    /    عدد : ٩٢٠٥٦    /    تعداد نمایش : ٤٤٤خروج