چهارشنبه ٠٤ مرداد ١٣٩٦
سازمان داوطلبان، حلقه اتصال میان توان توانمندان و نیاز نیازمندان
 


  چاپ        ارسال به دوست

فعالیت های متعدد دفتر امور زنان و خانواده جمعیت هلال احمر تشریح شد:

جایگاه ویژه‌ آموزش برای زنان هلال احمری

رییس سازمان داوطلبان و مشاور رییس جمعیت هلال احمر در امور زنان و نهاد خانواده  با تاکید بر اینکه این سازمان عام المنفعه بین المللی  بدون حضور فعال زنان نمی تواند پیشرفت کند، گفت: با روزآمدشدن دانش و مهارت ، زنان  هلال احمری می‌تواند نقشی فعال و پررنگ تر در ارایه خدمات انساندوستانه ایفا کنند.

فرح ناز رافع  گفت: دولت تدبیر وامید برای نهادینه کردن فرهنگ حقوقی در فرهنگ عمومی کشور برنامه های گسترده ای دارد که در این راستا دفتر کل امور زنان و خانواده جمعیت هلا ل احمر با برگزاری دوره های آموزشی  با محوریت حقوق شهروندی ، سعی کرد تا زنان هلال احمری را از حقوق خود و دیگران در جامعه آگاه سازد .

وی ادامه داد: سازمان توسعه یافته، سازمانی است که زنان در آن نقش آفرینی داشته باشند و معتقدیم میزان اهمیت به زنان می تواند منجر به توسعه یافتگی شود.این در حالی است که زنان هلال احمری در داخل کشور و همچنین در ابعاد منطقه ای و بین المللی نقش فعالی دارند که البته این کافی نبوده و باید بیشتر شود و راهبردهای اتخاذی  ما نیز راه را برای حضور فعال زنان هموارتر کرده است.

رییس سازمان داوطلبان و مشاور رییس جمعیت هلال احمر در امور زنان و نهاد خانواده در خصوص نقش زنان در ارتقای شاخص های کیفیت زندگی در جهت ارتقای سلامت اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده ، ‌گفت: در این  حوزه مصمم هستیم تا پروژه های ملی متعددی را با کمک متولیان امر هر چه زودتر اجرایی کنیم.

رافع سازماندهی و بهره مندی از توان زنان خانه دار با تاکید بر برنامه جامع توسعه امور زنان و خانواده  را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: متأسفانه به دلیل عدم حمایت از زنان،  آنان قادر نیستند تا کار خود را ادامه یا گسترش دهند و باید شرایط  و زمینه بهره مندی از فعالیت و توان  را برای زنان ایرانی  در جهت ساختن جامعه ای پاسخگو در برابر حوادث و حتی آسیب های اجتماعی  آماده و مهیا کرد.

وی تجلیل از جلوه های حجاب برتر در جشنواره چادهای آسمانی، اجرای برنامه های آموزشی- فرهنگی در هفته حجاب  و عفاف برای زنان هلال احمری و فعالیت آن ها در خصوص آگاهی بخشی درباره  مبارزه با مواد مخدر را از دیگر برنامه های شاخص دفتر امور زنان و نهاد خانواده  جمعیت هلال احمر عنوان کرد.

 

 


١٢:٤٩ - دوشنبه ١٨ مرداد ١٣٩٥    /    عدد : ٩٢٠٥١    /    تعداد نمایش : ٢٩٨خروج