چهارشنبه ٠٤ مرداد ١٣٩٦
سازمان داوطلبان، حلقه اتصال میان توان توانمندان و نیاز نیازمندان
 


  چاپ        ارسال به دوست

با مشارکت داوطلبان جمعیت هلال احمر استان تهران صورت می گیرد:

آغاز اجرای طرح سلامت یار درانستیتو کانسر بیمارستان امام خمینی(ره) تهران از 10 ام مرداد

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر طرح سلامت یار در بیمارستان های حضرت رسول اکرم(ص) و امام حسین(ع) اجرا می شود، افزود: از 10 ام مرداد سالجاری نیز این طرح درانستیتو کانسر بیمارستان امام خمینی(ره) به مورد اجرا گذاشته می شود.

افشین قانع تصریح کرد:  با نظارت های صورت گرفته ،اجرای طرح سلامت یار تاکنون رضایتمندی بیماران را در پی داشته است که در همین راستا  معاونت امور داوطبان جمعیت هلال احمر استان تهران در صدد است تا با پایش 35 سلامت یار دیگر ، این طرح را درانستیتو کانسر بیمارستان امام خمینی(ره) به منظور حمایت روحی روانی و ارایه خدمات مورد نیاز به بیماران تنها و بی همراه اجرا کند.

وی ادامه داد: طی 2 مرحله آموزش ،199 سلامت یار آموزش های عمومی و تخصصی را با مشارکت جمعیت هلال احمر و مسئولان بیمارستانی دریافت کرده اند و اکنون در بخش های مغز و اعصاب، چشم،ارتوپدی و جراحی 1 در بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) و همچنین دربخش های پذیرش، اطلاعات، نوبت دهی ،  ترخیص ، ارتوپدی ، اورژانس و لابی اتاق عمل  بیمارستان امام حسین(ع) بنا به اعلام نیاز مسئولان بیمارستان های مذکور به فعالیت مشغول هستند.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان تهران تاکید کرد:  با توافقات صورت گرفته و طبق دستوالعمل  اجرایی ، فعالیت سلامت یاران فقط از ساعت 8 الی 14  محدود بوده و تعهدی برای فعالیت شبانه روزی ندارند.

یادآور می شود داوطلبان جمعیت هلال احمر  در راستای ارتقای روحیه و فراهم آوردن زمینه های آسایش و آرامش بیشتر بیماران  در لحظات سخت و دشوار خدماتی نظیر  حمایت روحی و روانی از بیماران و همراهان آن ها ،  کمک به انتقال  بین بخشی بیماران  ، تسهیل اموری نظیر پذیرش، ترخیص، تصویربرداری، جلوگیری از حوادث احتمالی در بخش ارتوپدی و سرطانی مانند سقوط بیمار، خواندن ادعیه و کتاب ،آموزش خودمراقبتی و نکات بهداشتی پس از ترخیص ، کمک به بیماران در حال احتضار و ... را ارایه  می کنند ضمن اینکه سلامت یاران تنها نقش آگاهی دهنده و کمک به بیماران را ایفا می کنند و در امور درمان هیچ دخالتی ندارند.

 

 


١٢:٤٤ - دوشنبه ١٨ مرداد ١٣٩٥    /    عدد : ٩٢٠٤٧    /    تعداد نمایش : ٣٥٢خروج