يکشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٨
کمک به آسیب دیدگان از سیل کشور: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها شماره گیری کد دستوری # 112*780* از طریق تلفن همراه شماره کارت 6104337999999996 بانک ملت و نیز 5894631850259730 بانک رفاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

افزایش همدلی و کمک به سیل‌زدگان نوروز ۹۸ با اتحاد میان ورزشکاران، هنرمندان و هلال‌احمر/ اهدای لباس قهرمانی کیمیا علیزاده به هلال‌احمر به نفع سیل‌زدگان

مراسم تقدیر از ورزشکاران و هنرمندان با حضور جمعی از این افراد که در جمع‌آوری کمک‌های مردمی با کمپین مشترک جمعیت هلال احمر و سایت ورزش سه همکاری داشتند برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، سیدعبدالحمید احمدی، معاون وزیر ورزش و جوانان در این مراسم و در جمع ورزشکاران و پیشکسوتان ورزشی کشورمان که در سیل امسال همراه هلال احمر بوده اند، سیل فروردین ماه را حادثه ای سخت و سنگین توصیف کرد و گفت: اراده مردم برای مقابله با این حادثه سخت، جدی تر و استوارتر بود و با تشریک مساعی و همت عالی هموطنان شاهد سرازیر شدن سیل کمک ها به آسیب دیدگان از سیل بودیم.

وی با تقدیر از هلال احمر برای حضور همیشه در صحنه حوادث مختلف کشور به خصوص سیل فروردین ماه، گفت: جامعه ورزشی کشور علاوه بر حضور پررنگ در جمع آوری کمک های مردم و دعوت مردم برای کمک به سیل زدگان از ابتدا در صحنه های امدادرسانی حاضر بودند و جا دارد در این زمینه از فدراسیون های فعال در همیاری با هلال احمر برای امدادرسانی به سیل زدگان تقدیر شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: سازمان ورزش هم از همان ابتدا امکانات خود برای اسکان سیل زدگان یعنی ورزشگاه‌ها را در اختیار هلال احمر قرار داد و به عبارتی جامعه ورزش کشور از همان ابتدا از نظر سخت افزاری و نرم افزاری کمک حال هلال احمر و امدادرسانی به سیل زدگان بود و همانند هر حادثه دیگر شاهد پیشگامی ورزشکاران کشور در کمک به آسیب دیدگان از حوادث بودیم که در این زمینه جا دارد از ورزش سه و بخش رسانه ای ورزش نیز تقدیر کرد.

احمدی گفت: بیش از ۵۰۰ گلریزان را برای کمک به سیل زدگان برپا کردیم و آماده ایم تا همسو با تفاهم نامه خود با هلال‌احمر، برای همراهی هرچه بیشتر بخش های ورزشی در حوزه امداد و نجات پیشنهادات جدیدی را به تفاهم نامه اضافه و اجرایی کنیم.

 

اعتماد مردم به هلال احمر در سیل ۹۸ تقویت شد

حمید عزیزی، رئیس فدراسیون گلف نیز که به نمایندگی از فدراسیون های ورزشی در این مراسم حضور داشت با تقدیر از ایجاد کمپین ستاره ها، خطاب به ورزشکاران و هنرمندان گفت: تفاوت کمک رسانی ها در این حادثه با سایر حوادث حضور ستاره ها بود.

وی افزود: تاثیر این موضوع وقتی محسوس است که می بینیم برای اولین بار کمک های نقدی در جمعیت هلال احمر بر کمک های غیر نقدی پیشی گرفته است.

رئیس فدراسیون گلف گفت: شما عامل ارتقای برند هلال احمر هستید. این نهاد پیش از این نیز مورد اعتماد جامعه بود اما امروز این اعتماد از ناحیه شما، رسانه ها و مردم تقویت شده است.

مهدی شاملو، مدیر مسئول پایگاه خبری ورزش سه نیز در این مراسم گفت: ما کمپین ستاره ها را با هدف بهره گیری از ظرفیت فعالان حوزه ورزشی بازیکنان، پیشکسوتان و فعالان حوزه ورزش راه اندازی کردیم. بیش از ۱۰۰ ویدئو با محتوای کمک به سیل زده ها در سایت ورزش سه منتشر شده است. از ابتدای کار در ورزش سه، ستادی برای این کمپین راه اندازی شد و تا امروز مشغول به کار است.

وی افزود: خوشبختانه به نمایندگی از هلال احمر توانستیم این پویش را پیش ببریم و امیدوارم از این پس در بحران های بعدی نیز بتوانیم از تجربه ها استفاده کنیم و با آمادگی بیشتر از ظرفیت ورزش بهره ببریم.

 

اهدای لباس قهرمانی کیمیا علیزاده به هلال احمر به نفع سیل زدگان

کیمیا علیزاده که در آستانه دومین سالگرد ازدواج خود به همراه همسرش در این مراسم حاضر شده بود، لباس تکواندوی خود را که در المپیک ۲۰۱۶ ریو به تن داشت و مدال گرفت، به هلال احمر برای کمک به سیل‌زدگان اهدا کرد.

وی با تشکر از هلال احمر برای کمک به سیل‌زدگان و همچنین با تقدیر از ورزش سه برای راه‌اندازی کمپین ستاره ها، گفت: من با افتخار عضو این کمپین شده و برای کمک به سیل‌زدگان از هیچ کمکی دریغ نمی‌کنم.

علی فتح‌الله‌زاده، مدیرعامل سابق تیم استقلال نیز گفت: حضور ما در این مراسم برای تقدیر از زحمتکشان هلال احمر است، من به واقع در یکی از شهرستان ها سیل مهربانی را در میان هلال احمری ها مشاهده کردم و آن زمانی بود که امدادگران هلال احمر با آسیب‌هایی که از سیل و کمک به مردم در حین امدادرسانی دیده بودند، غذای خود را به سیل‌زدگان دادند.

وی افزود: این صحنه های مهربانی را در هیچ جای دنیا نمی توان دید و ما با وجود اینکه تحریم بودیم، اما به برکت جانفشانی های هلال احمر و کمک های بی سابقه مردم شاهد کمک های بسیار خوبی به مردم بودیم.

وی پیشنهاد داد تا کدهایی برای چهره ها تعیین شود تا در هنگام حوادث این افراد آماده باش باشند و با شماره حساب هایی که برای آنها تعیین شده، کمک های مردمی جمع آوری شده و در نهایت در اختیار هلال احمر برای کمک به حادثه دیدگان قرار گیرد.

حسین شمس، بازیکن سابق فوتبال و مربی فوتسال هم در این نشست گزارش ارائه شده از کمک های مردمی را بی‌نظیر و لذت بخش دانست و گفت: این کمک‌ها نشان داد که هلال احمر تا چه اندازه مورد اعتماد مردم است و ما نیز از این کمک ها لذت بردیم.

به اعتقاد وی اگر بخشی از هزینه هایی که صرف استخدام مربیان خارجی می شود را به کمک به سیل‌زدگان اختصاص دهیم، مشکل تعداد زیادی از سیل‌زدگان برطرف خواهد شد.

وی گفت: هلال احمر در سیل امسال تدبیری در جمع آوری کمک ها اندیشید که شاهد هماهنگی و نظم در جمع‌آوری کمک‌ها بودیم و از همه مهمتر برنامه‌ریزی این نهاد مردمی به‌گونه‌ای بود که کمترین آسیب‌دیده و کشته را داشتیم. امیدوارم همه ما داوطلب هلال احمر شویم.

 

شفافیت مالی هلال احمر در سیل

حمیدرضا استیلی، پیشکسوت فوتبال ایران نیز در مراسم تقدیر از جامعه ورزشی در همراهی با هلال احمر و فعالیت داوطلبانه در سیل امسال، گفت: هلال‌احمر کاری کرد که اعتماد همه ما و به خصوص مردم به این نهاد مردمی بیشتر شد و شاهد کاهش بی‌نظمی‌هایی که در زلزله کرمانشاه رخ داد، بودیم و خیلی مهم بود که در سیل اخیر همه مردم به هلال احمر اعتماد کردند و هلال‌احمر با شفافیت مالی در هزینه‌کرد کمکهای مردمی هرچه بیشتر اعتماد مردمی را جلب کرد و در این زمینه ورزش سه نیز نقش مهمی در جلب کمک ورزشکاران ایفا کرد.

وی با بیان اینکه رقم کمک‌های مردمی تاکنون بسیار خوب در مناطق سیل‌زده هزینه شده و قطعا خواهد شد، گفت: اکنون باید به فکر تجهیز مدارس استان‌های سیل‌زده بود تا در مهر ماه از تحصیل بازنمانند.

بهداد سلیمی، قهرمان وزنه برداری ایران و جهان نیز در این مراسم از تلاش هایی که تا کنون برای کمک به سیل‌زدگان شده است، تشکر کرد.

مهدی محمدنبی، دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال هم پیشنهاد داد تا ستادی برای جمع‌آوری کمک‌های ورزشکاران تشکیل شود.

علیرضا سهرابیان، رئیس فدراسیون قایقرانی نیز با اشاره به اینکه این فدراسیون به همراه فدراسیون های نجات غریق کمپینی برای کمک به سیل‌زدگان راه‌اندازی کرد، گفت: دختران و پسران این فدراسیون‌ها از ابتدا در مناطق سیل زده و کوچه‌های باریک با قایق‌های تک‌نفره‌ خود حاضر و اقدام به همکاری با هلال احمر و کمک به سیل‌زدگان کردند حتی در سیل برای عبور از عرض رودخانه‌های خروشان نیروهای عملیاتی ما با هلال احمر همکاری کردند. وی تایید کرد: لازم است تا در زمان حوادث نیروهای عملیاتی فدراسیون‌ها در کنار هلال احمر حاضر و فعال باشند.

 

اتحاد خانواده هلال احمر و جامعه ورزش ایران در سیل

ایلخان نوری، رئیس فدراسیون نجات غریق هم در این مراسم با اشاره به اینکه نیروهای این فدراسیون همواره در کنار نیروهای هلال احمر بوده‌اند، گفت: در سیل نیز از دوم فروردین نیروهای ما با تشکیل پایگاهی در فدراسیون با همکاری فدراسیون‌های کوهنوردی، اتومبیل‌رانی و قایقرانی با تمامی هیات‌های استانی تماس گرفته و به کمک سیل‌زدگان شتافتند و در ۲۴ ساعت نخست پس از حادثه  فهرست ۲ هزار و ۸۰۰ نفر در فدراسیون بر اساس تخصص ها جمع آوری شده و در اختیار هلال‌احمر قرار گرفت.

وی گفت: اتحاد خوبی میان خانواده هلال احمر و ورزش کشور شکل گرفت که در نهایت منجر به نجات هموطنان و کمک به خانواده های آسیب دیده از سیل شد و پیشنهاد می‌شود تا نیروهای نجات غریق همانگونه که اکنون با ۲ هزار منجی در سواحل کشور فعال هستند، همواره در کنار هلال احمر دیده شود.

نوروزی، هیمالیانورد و از داوطلبان فعال در امدادرسانی به حادثه سقوط پرواز تهران-یاسوج نیز در این مراسم بر بهره گیری و استفاده از توان نیروهای متخصص هر حوزه به خصوص کوهنوردان در حوادث مختلف و امضای تفاهم نامه های همکاری میان آنها برای امدادرسانی موثر در حوادث تاکید کرد.

در این مراسم نرگس آبیار، کارگردان و مهران احمدی از بازیگران به نام کشورمان نیز در جمع ورزشکاران به عنوان دو تن از هنرمندان فعال در امدادرسانی به سیل زدگان کشورمان حضور داشتند.

 

هر خانه را می توان تبدیل به پایگاه هلال احمر کرد

مهران احمدی بازیگر نقش بهبود در سریال پایتخت در نقش محیط بان و مدافع محیط زیست و محیط بانان کشور، با اشاره به اینکه حمایت از پلنگ مازندران و محیط بانان از سریال پایتخت شروع شد، گفت: این امر نشان داد که می توان با فرهنگ سازی تاثیر بسیاری در تغییر باورها و فرهنگ در کشور ایفا کرد و می توان پیشگیری را با فعالیت فرهنگی در سینما و تلویزیون پیش برد و در مورد هلال احمر نیز می توان به گونه‌ای عمل کرد که هر خانه تبدیل به یک پایگاه هلال احمر شود.

وی با اشاره به اینکه فروردین امسال از نزدیک در شیراز شاهد وقوع سیل بوده است، گفت: در ۴۵ دقیقه در دروازه قرآن شاهد اتفاق مهیبی بودم که بر اثر سیل رخ داد و دیدم که هلال احمری ها با چه تلاشی در جهت تامین امنیت جسمی و روحی مردم تلاش کردند و حتی روان شناسان هلال احمر در کنار مردم آسیب دیده حاضر بودند.

نرگس آبیار، کارگردان سینما هم با اشاره به اینکه گرفتاری های جشنواره به او اجازه عضویت در کمپین را نداد، گفت: امروز در این جمع حاضر شدم و امیدوارم بتوانم با کمک سایر هنرمندان تاثیرگذار در کمک به سیل زدگان کشور گامی برای کاهش رنج و آسیب مردم سیل زده کشورم بردارم.

در مراسم شب گذشته علاوه بر ورزشکاران و هنرمندانی که صحبت های آنها آورده شد چهره‌های دیگری چون محمد حسین قاسمی، حمید درخشان، محمد نصرتی، حامد معدنچی، محسن بنگر، عادل مجللی، فرزان عاشورزاده، محمدحسین میثاقی، شهربانو، الهه و سهیلا منصوریان، مهدی امیرآبادی، آرش برهانی، الهام فرهمند، الناز کمپانی، وحید شمسایی، حمیدرضا گرشاسبی، ایرج عرب، فروغ عباسی، دکتر رضا شجیع، عزیزی و حسن روشن حضور داشتند.


١٣:٥٨ - دوشنبه ٧ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١١٥٠٦٩    /    تعداد نمایش : ٣٤خروج