يکشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٨
کمک به آسیب دیدگان از سیل کشور: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها شماره گیری کد دستوری # 112*780* از طریق تلفن همراه شماره کارت 6104337999999996 بانک ملت و نیز 5894631850259730 بانک رفاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

هر روز با یک اهداکننده‌ی خون

افتخار می‌کنم که خون می‌دهم

«غلام کیخا» اهل میرجاوه  یکی از شهرهای سیستان‌و‌بلوچستان است. او متولد 1354 است و در آموزش‌وپرورش کار می‌کند.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان داوطلبان، کیخا از سال 84 اهدای خون را آغاز کرده و بیش از 20بار خون داده است.

این داوطلبِ هلال‌احمر می‌گوید: «خون یک نیاز اساسی است. واقعا نمی‌شود از اهدای آن به بیمارانِ نیازمند گذشت. هر انسانی که احساس مسئولیت کند، برای انجام این کار ترغیب می‌شود.» او ادامه می‌دهد: «افتخار می‌کنم که خون می‌دهم و می‌توانم با این کار به زندگیِ بیمارانِ نیازمندِ خون، جان دوباره ببخشم.»

کیخا اضافه می‌کند: «همه باید به این نکته توجه کنند که اهدای خونِ آن‌ها می‌تواند در زندگیِ فرد دیگر تاثیر مستقیم داشته باشد. به‌نظرم هر کسی که شرایط اهدای خون را دارد، باید این کار را انجام دهد. من از وقتی که خون‌دادن را شروع کردم، آدم‌های زیادی را به این کار علاقه‌مند کردم. حالا برای اهدای خون با همکارانم می‌روم.»

او در پایان می‌گوید: «برای ترویج فرهنگ اهدای خون باید فعالیت‌های بیشتر و موثرتری انجام داد تا در هیچ زمانی کمبود خون در کشور احساس نشود. در این میان روند اهدای مستمرِ خون خیلی مهم است و نباید از آن غافل شد.»


١٢:١٢ - سه شنبه ١ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٩٩٨    /    تعداد نمایش : ٢٧خروج