يکشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٨
کمک به آسیب دیدگان از سیل کشور: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها شماره گیری کد دستوری # 112*780* از طریق تلفن همراه شماره کارت 6104337999999996 بانک ملت و نیز 5894631850259730 بانک رفاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

هر روز با یک اهداکننده‌ی خون

وقتی بچه‌های نیازمندِ خون را دیدم...

 

«خدامراد شنبه‌زهی» داوطلب 46ساله‌ی اهل سیستان‌وبلوچستان است؛ 10سالی می‌شود که عضو جمعیت هلال‌احمر شده و از همان ابتدای عضویت، کار اهدای خون را آغاز کرده است. به گزارش روابط‌عمومی سازمان داوطلبان، شنبه‌زهی که کارمند آموزش‌و‌پرورش است، می‌گوید: «قبل‌ترها به صورت دوره‌ای خون می‌دادم. اما 10سال است که مستمر این کار را انجام می‌دهم.»

او ادامه می‌دهد: «در سال 3 تا 4بار خون می‌دهم. یکی از بچه‌های برادرم تالاسمی داشت. بعضی وقت‌ها که به بیمارستان می‌رفتم، می‌دیدم که بچه‌های زیادی هستند که نیازمندِ خون‌اند. فهمیدم که آن‌ها مشکلاتی دارند و من هم می‌توانم با اهدای خون کمک‌شان کنم. آن هم درحالتی‌که با خون‌دادن هیچ مشکلی برایم پیش نمی‌آید و حتی برایم مفید هم هست.»

شنبه‌زهی اضافه می‌کند: «وقتی آدم می‌بیند که با اهدای خون‌اش می‌تواند زندگیِ دیگری را نجات دهد، از وجود خود مایه می‌گذارد. این کاری است که من بااشتیاق انجام می‌دهم.» این داوطلبِ هلال‌احمر در پایان می‌گوید: «من همکارانم را هم به اهدای خون تشویق می‌کنم. به آن‌ها می‌گویم که خون‌دادن، هم عمل خداپسندانه است و هم نیاز بیماران را در جامعه برطرف می‌کند. اهدای خونِ گروهی هم حال‌وهوای خاص خودش را دارد.»


١٢:٠٩ - چهارشنبه ٢ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٩٩٧    /    تعداد نمایش : ٢٦خروج