يکشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٨
کمک به آسیب دیدگان از سیل کشور: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها شماره گیری کد دستوری # 112*780* از طریق تلفن همراه شماره کارت 6104337999999996 بانک ملت و نیز 5894631850259730 بانک رفاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

هر روز با یک اهداکننده‌ی خون

بار اول می‌ترسیدم، اما مشکلی نبود و برایم عادی شد

سیدرضا میرزابابایی از قدیمی‌های هلال‌احمرِ یزد است. سابقه‌ی عضویت او در این جمعیت به بیش از 40سال پیش برمی‌گردد. میرزابابایی دوره‌های آموزشیِ متعددی را در هلال‌احمر گذرانده و حالا با توجه به سن‌و‌سالش به‌عنوان یک داوطلب فعالیت می‌کند. به گزارش روابط‌عمومی سازمان داوطلبان، او که از فعالان اهدای خون به‌شمار می‌رود، می‌گوید: «اولین‌بار از طرف هلال‌احمر برای اهدای خون رفتم. 23ساله بودم و در مقطع راهنمایی تحصیل می‌کردم. یک‌سری اطلاعات گرفتم و متوجه شدم که اهدای خون جُدا از اقدام انسان‌دوستانه‌بودن، برای خودِ فرد هم مفید است؛ غلظت خون بدن ازبین می‌رود و آدم شاداب‌تر می‌شود.»

این داوطلبِ باسابقه‌ی هلال‌احمر ادامه می‌دهد: «حالا که سن‌مان بالاتر رفته، برای اهدای خون با محدودیت مواجهیم. اما سالی 2 تا 3بار خون داده‌ام. بعضی اوقات به‌خاطر بزرگداشت یک روز و مناسبت و بعضی اوقات هم به دلیل اینکه احساس می‌کردم باید بروم، چون قطعا بیمار نیازمند خونی چشم‌به‌راه بوده است.»

میرزابابایی در پایان خطاب به آن‌هایی که تابه‌حال خون اهدا نکرده‌اند، می‌گوید: «اولین‌بار که می‌خواستم خون اهدا کنم، خیلی ترسیده بودم، وحشت داشتم؛ اما مشکلی نبود و در ادامه این کار برایم عادی شد. به همه اطمینان می‌دهم که با اهدای خون شاداب‌تر می‌شوند و آرامش روحیِ بیشتری هم پیدا می‌کنند.»


١٠:٢٣ - دوشنبه ٣١ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٩٧٤    /    تعداد نمایش : ٢٤خروج