يکشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٨
کمک به آسیب دیدگان از سیل کشور: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها شماره گیری کد دستوری # 112*780* از طریق تلفن همراه شماره کارت 6104337999999996 بانک ملت و نیز 5894631850259730 بانک رفاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

هر روز با یک اهداکننده‌ی خون

خودمان را جای بیماران نیازمندِ خون بگذاریم

یکی از فعالیت‌های مهم داوطلبان جمعیت هلال‌احمر در طول سال، اهدای خون است. آن‌ها به بهانه‌های مختلف به‌صورت فردی یا گروهی خون اهدا می‌کنند تا چشم‌انتظاریِ بیماران نیازمندِ خون طولانی نشود. به گزارش روابط‌عمومی سازمان داوطلبان به نقل از شهروند، نام یکی از افرادی که به‌طور مستمر خون اهدا می‌کند، «مظاهر تیموری» است. آقای تیموری متولد سال 62 است و 11سالی می‌شود که با هلال‌احمر به‌صورت داوطلبانه همکاری می‌کند: «ساکن بهابادم. از سال 87 با هلال‌احمر در ارتباطم و از همان سال اهدای خونِ مستمر را آغاز کردم.»

تیموری می‌گوید: «متاسفانه چون مشغله‌ی ما زیاد است، این کار را در مناسبت‌های مختلف انجام می‌دهیم. چون کارهای زیادی پیش می‌آید و آدم فراموش می‌کند. اما بارها شده که دسته‌جمعی و همراه با همکاران و دوستان خون اهدا کرده‌ایم.» این داوطلب بهابادی ادامه می‌دهد: «اصلی‌ترین هدف من از اهدای خون کمک به همنوع است. اصلا وقتی آدم خودش را جای بیماران نیازمندِ خون قرار می‌دهد، متوجه ضرورت این اقدام می‌شود. ممکن است اتفاق برای خود آدم بیفتد و در جایگاه یک نیازمندِ خون قرار گیرد. همه‌ی این‌ها انگیزه‌هایی برای اهدای خون مستمر است. امیدوارم که بتوانیم با این کار کمکی به بیماران کرده باشیم. چون نیاز به خون، یک نیاز مبرم است.»

او در پایان از فواید اهدای خون برای فردِ اهداکننده هم می‌گوید: «اهدای خون برای خود فرد هم می‌تواند مفید باشد. مثلا من دچار غلظت خون‌ام؛ اهداکردن خون به‌نوعی به خودم هم کمک می‌کند.»


١٠:٠٥ - شنبه ٢٩ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٩٣٨    /    تعداد نمایش : ٣٧خروج