يکشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٨
کمک به آسیب دیدگان از سیل کشور: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها شماره گیری کد دستوری # 112*780* از طریق تلفن همراه شماره کارت 6104337999999996 بانک ملت و نیز 5894631850259730 بانک رفاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

هر روز با یک اهداکننده‌ی خون

«اهدای خون» خدمت به مردم است

«محمد فرامرزی» نام یکی از اهداکنندگان مستمرِ خون است. او فرهنگیِ بازنشسته و اهل خراسان‌رضوی است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان داوطلبان، فرامرزی از انگیزه‌ی خود برای اهدای خون می‌گوید: «من دنبال انجام کار خیرخواهانه‌ام؛ کاری که در راستای خدمت به مردم باشد. برای همین سال‌هاست که خون اهدا می‌کنم.»

این داوطلبِ قوچانی که نزدیک به 20سال سابقه‌ی حضور در جمعیت هلال‌احمر را دارد، ادامه می‌دهد: «همیشه دغدغه‌ی کسانی را دارم که به خون نیازمندند. فکر می‌کنم با اهدای داوطلبانه و مستمرِ خون می‌توانم قدم کوچکی برای حال خوبِ دیگران بردارم. این چیزی است که من را از لحاظ روحی تقویت می‌کند و برایم یک انگیزه‌ی اساسی محسوب می‌شود.»

آقای فرامرزی توضیح می‌دهد: «از همان ابتدای عضویت‌ام در هلال‌احمر، کار اهدای خون را آغاز کردم. حالا سالی چندبار خون می‌دهم. سالی نشده که حداقل یک‌بار این فعالیت را انجام ندهم. اهدای خونِ من، یک‌سری از اطرافیانم را تشویق کرده که به این کارِ خیر علاقه‌مند شوند و بعضا با من در مراکز اهدای خون حاضر شوند.» او در ادامه اضافه می‌کند: «من معمولا لیالی قدر یا اربعین خون اهدا می‌کنم. اعتقادات مردم به‌شکلی است که در این شب‌ها علاقه‌ی بیشتری برای کار نیک از خود نشان می‌دهند. آدم‌ها در این‌ شب‌ها با تعلقات دنیوی کاری ندارند و با شادکردنِ دیگری، شاد می‌شوند.»

محمد فرامرزی در پایان به دیگرفعالیت‌های خود در جمعیت هلال‌احمر اشاره می‌کند: «من در کنار اهدای خون، به‌طور داوطلبانه در دیگربرنامه‌های هلال‌احمر هم مشارکت داشته‌ام. برای نمونه، در جلسات تبلیغی برای جذب خیّران و اعضای داوطلب حضور پیدا کرده‌ام. زمانی هم که در مدارس حاضر می‌شدم، مسئول جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی بودم. این کمک‌ها پس از جمع‌آوری در اختیار جمعیت هلال‌احمر خراسان‌رضوی قرار می‌گرفت و آن‌ها هم کمک‌ها را بنا به ضرورت در اختیار آسیب‌دیدگان و محرومان قرار می‌دادند.»


١٧:٢٦ - يکشنبه ٢٣ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٨٦٥    /    تعداد نمایش : ٤٠خروج