پنج شنبه ٢٧ تير ١٣٩٨
کمک به آسیب دیدگان از سیل کشور: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها شماره گیری کد دستوری # 112*780* از طریق تلفن همراه شماره کارت 6104337999999996 بانک ملت و نیز 5894631850259730 بانک رفاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر خبر داد:

آغاز فرآیند بازنگری و اصلاح دستورالعمل‌ها و برنامه های داوطلبانه جمعیت هلال احمر

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از برگزاری نشست مشورتی بازنگری و  اصلاح دستورالعمل‌ها و برنامه های داوطلبانه جمعیت هلال احمر خبر داد و گفت: این بازنگری متناسب با برنامه پنجساله جمعیت هلال احمر با رویکرد کاربردی کردن برنامه های پیشنهادی و روان سازی دستورالعمل ها برای نیل به هدف ارتقای سرمایه اجتماعی و ارایه سهل تر و بهتر خدمات داوطلبانه  صورت گرفت .

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، محمد نصیری در این نشست درباره ضرورت بازنگری دستورالعمل ها و برنامه های داوطلبانه ،توضیح داد: تحولاتی در نحوه ارایه و توسعه خدمات داوطلبانه صورت گرفته است که تنها یک دلیل آن کاهش هرینه ها و گسترش زمینه مشارکت خیرین و داوطلبان در برنامه های عام المنفعه است.

وی با یادآوری اینکه افزایش مشارکت خیرین در سال جاری به وقوع سیل در برخی استان های کشور باز می گردد، افزود: در آن دوره، حجم فعالیت  خیرین و داوطلبان با نظارت سازمان داوطلبان برای کمک رسانی رشد بالایی داشت به نحوی که با جمع آوری کمک های خیرخواهانه مردم نوعدوست ، تا کنون 10 هزار بسته لوازم خانگی برای جبران خسارت به سیل زدگان تامین شده است.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه دیپلماسی داوطلبانه در حوزه های بین الملل و پشتیبانی رو به گسترش است، اظهار کرد: نمایشگاه عکس " همه جا برای همه"  پاریس نمونه موفقی در این خصوص بود که عکاسان داوطلب با به تصویر کشیدن رنج و مشکلات سیل زدگان در شرایط تحریم  ، توجه مخاطبان بسیاری را جلب کردند.

همچنین در این نشست مجتبی احمدی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی نیز تاکید کرد: بازنگری دستورالعمل ها به افزایش سرمایه اجتماعی و تقویت اجرای برنامه های بشردوستانه در سطح شعب کمک می کند.

در این نشست که با حضور  اعضای شورای معاونان سازمان داوطلبان و معاونان داوطلبان استان های فارس، خراسان رضوی، ایلام، گلستان و تهران برگزار شد، دستورالعمل های نحوه تعامل و همکاری با تشکل های مردم نهاد ، نحوه معرفی و اجرای پروژه های داوطلبی و  جمع آوری کمک های مردمی بازنگری شدند.

لازم به ذکر است نشست مشورتی بازنگری و  اصلاح دستورالعمل‌ها و برنامه های داوطلبانه جمعیت هلال احمر از 13- 11 ام تیرماه جاری به میزبانی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر  درشهر مقدس مشهد برگزار شد.


١٠:٠٧ - شنبه ١٥ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٧٣٧    /    تعداد نمایش : ١٧خروج