جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨
طرح "نذر آب ۲" با هدف رسیدگی به مناطق خشکسالی‌زده استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان در حال اجرا است و علاوه بر ارائه خدماتی به منظور تسهیل در رسیدن آب شرب به هموطنان این مناطق، خدمات معیشتی، حمایتی و فرهنگی را نیز ارائه می‌کند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رئیس جمعیت هلال‌احمر با استاندار قم؛ مذاکره برای تجهیز و ساخت پایگاه‌های امدادی جدید

رئیس جمعیت هلال احمر در سفر یک روزه به استان قم در دیدار با استاندار این استان در مورد تجهیز و ساخت پایگاه‌‌های امدادی جدید و همچنین اختصاص یک دستگاه خودروی نجات به این استان گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر علی اصغر پیوندی صبح امروز به همراه ، مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات؛ شهاب الدین صابونچی، رئیس سازمان جوانان و محمد نصیری، رئیس سازمان داوطلبان به استان قم سفر کرد و پس از زیارت حرم حضرت معصومه(س)، با بهرام سرمست، استاندار قم دیدار کرد.

سرمست، استاندار قم در این دیدار با تقدیر از خدمات جمعیت هلال احمر در ایام نوروز و سیل فروردین گفت: استان قم در آن زمان درگیر سیل شد و خوشبختانه با هوشیاری هلال احمر استان و سایر اعضای ستاد بحران این موضوع به خوبی مدیریت شد و هلال احمر به خوبی به وظایف خود عمل کرد.

وی به ضرورت تقویت پایگاه های امداد جاده‌ای استان قم اشاره کرد و گفت: کلنگ احداث دو پایگاه جدید زده شد و امیدواریم در مسیر تهران- قم و جاده گرمسار با حمایت هلال احمر به زودی شاهد بهره برداری این دو پایگاه باشیم. حمایت و پشتیبانی سایر برنامه‌های جمعیت هلال احمر در حوزه های دیگر به جز امداد و نجات همچون اوقات فراغت و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در اولویت‌های استانداری است.

استاندار قم گفت: جمعیت هلال احمر استان از نظر تجهیزات و امکانات نیاز به حمایت دارد، استان قم به لحاظ موقعیت ترانزیتی و زیارتی، همواره  بار جمعیتی مضاعفی را به دوش می‌کشد و لذا باید جمعیت هلال‌احمر در اختصاص امکانات به این مهم توجه کند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر هم در این دیدار با تشکر از کمک های مردم استان قم در سیل فروردین، گفت: استان قم همواره در تمام صحنه های اجتماعی پیشگام و پیشرو بوده است.  استان قم تنها یک استان با استانداردهای جمعیتی مختص به خود نیست؛ بلکه به دلیل خطوط مواصلاتی، زائرپذیری و حضور مراجع عظام تقلید، در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی شرایط ویژه ای دارد و علاوه بر آن در حوادث نیز به واسطه سهولت دسترسی، استان معین تهران محسوب می‌شود، لذا نگاه ما هم به این استان تنها بر اساس استانداردهای جمعیتی نیست.

دکتر علی اصغر پیوندی با بیان اینکه استان قم ۷ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای دارد که دو پایگاه کانکسی هستند و کلنگ پایگاه دائمی آن زده شده است، افزود: در حد توان تلاش می‌کنیم تا روند ساخت این دو پایگاه تسریع شود و امیدواریم تا هفته دولت یا دهه فجر این دو پایگاه افتتاح شود. باید از ظرفیت های اجتماعی که در استان قم وجود دارد از جمله کانون های اجتماعی قدرتمند، گروه‌های مرجع و ثمن ها و مراجع عظام تقلید برای انجام کارهای مردمی استفاده کرد.

پیوندی همچنین به شرایط مناطق سیل زده کشور اشاره کرد و گفت: مشکلات پس از سیل هنوز ادامه دارد، اما از حالت حاد خارج شده‌ایم و دولت هم تمام تلاشش را برای بهبود شرایط می‌کند و مردم هم به صورت ویژه وارد صحنه شده‌اند؛ بنابراین امیدواریم مشکلات باقی مانده به توجه تاکیدات مقام معظم رهبری و دستور رئیس‌جمهوری برطرف شود.

وی درباره ساخت پایگاه جدید در مسیر تهران- قم نیز توضیح داد: ضرورت این موضوع احساس می شود و ما هم در حد توان در خدمت هستیم؛ به علاوه تلاش می‌کنیم تا یک خودروی نجات به استان قم تحویل داده شود.

رئیس جمعیت هلال‌احمر همچنین به گسترش شبکه ارتباط مویرگی در جامعه اشاره کرد و در مورد اقدامات مناسب استان قم در زمینه فعالیت خانه های هلال، گفت: در این استان ۱۰۶ خانه هلال به عنوان یک عملکرد ارزنده، فعال است و وقتی این شبکه فعال باشد، در حوادث پاسخگویی مناسب‌تری خواهیم داشت. گسترش خانه‌های هلال علاوه بر مسئولیت اصلی هلال‌احمر به عنوان یک دستور از سوی رئیس جمهوری از کارهای اساسی است که مدنظر قرار دارد.

در این دیدار استاندار قم با اهدای لوحی از رئیس جمعیت هلال‌احمر تقدیر کرد.


٠٩:٠٦ - سه شنبه ٢١ خرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٣٢٧    /    تعداد نمایش : ٥٧خروج