جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨
طرح "نذر آب ۲" با هدف رسیدگی به مناطق خشکسالی‌زده استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان در حال اجرا است و علاوه بر ارائه خدماتی به منظور تسهیل در رسیدن آب شرب به هموطنان این مناطق، خدمات معیشتی، حمایتی و فرهنگی را نیز ارائه می‌کند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

پزشک داوطلب هلال‌احمر: خدمت در مناطق محروم زکات علمِ ماست

«منوچهر کمالی»، پزشک داوطلب هلال احمر و متخصص بیهوشی است. او در بندرعباس روزگار می‌گذراند و هر چندوقت یک‌بار به همراه همسر و همراهانش به مناطق محرومِ هرمزگان می‌رود و داوطلبانه خدمت‌رسانی می‌کند.

به‌گزارش روابط‌عمومی سازمان‌داوطلبان، کمالی می‌گوید: از سال ۷۲ وارد دانشکده‌ پزشکی شدم. از آن‌موقع تا حالا با درد و رنج مردم در موقعیت‌های مختلف مثل تصادف، سیل و دیگر حوادث و آسیب‌ها آشنا بودم. همین هم باعث شد که به این فکر کنم خیلی‌ها نمی‌توانند برای بهره‌مندی از خدمات پزشکی نزد ما بیایند. برای همین ما باید سراغ‌شان برویم و در مناطق دورافتاده و صعب‌العبور خدمت‌رسانی کنیم. این‌ها باعث شد که به هلال‌احمر بیایم و داوطلبانه کار کنم.

او ادامه می‌دهد: مسئول راه‌اندازی کاروان‌های سلامت در استانم و به جاهای دورافتاده می‌روم. بعضی اوقات خیّری می‌خواهد هزینه کند و مبلغی از دارو و هزینه‌ها را بپردازد. بعضی وقت‌ها هم خود ما هزینه می‌کنیم و با نیازسنجی‌های صورت‌گرفته به مناطق مختلف می‌رویم.

این پزشکِ داوطلبِ هرمزگانی اضافه می‌کند: تعدادی از همکارانِ ما ثابت‌اند. ولی همکاران متخصصی هم داریم که متغیرند. همسر من متخصص داخلی است و همراه من می‌آید. ما با بچه‌هایمان در کاروان‌های سلامت شرکت می‌کنیم. آن‌ها را نوبتی نگه می‌داریم و کارمان را پیش می‌بریم.

او می‌گوید: رضایت قلبی که از کار داوطلبانه نصیب آدم می‌شود، یک سعادت است. این کشور برای من خرج کرده که هفت سال پزشکی و چهار سال تخصص بخوانم. کاری که من می‌کنم زکات علم است و باید داده شود و جایی به درد دیگران بخورد. من باکس شخصی‌ای از تجهیزات داخل ماشینم دارم و هروقت که سفر می‌کنم، آماده‌ام که درصورت بروز حادثه در جاده‌ها خدمت‌رسانی کنم. برای من سخت است که بی‌تفاوت از کنار مسائل رد شوم.


٠٩:٠٠ - چهارشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ١١٣٨٣٠    /    تعداد نمایش : ١٢٩خروج