سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨
کمک به آسیب دیدگان از سیل کشور: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها شماره گیری کد دستوری # 112*780* از طریق تلفن همراه شماره کارت 6104337999999996 بانک ملت و نیز 5894631850259730 بانک رفاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

همراه با پزشکی که با همسرش به مناطق دوردست می‌رود و فرزندان‌شان را نوبتی نگه می‌دارند

خدمت در مناطق محروم زکات علمِ ماست

«منوچهر کمالی» متخصص بیهوشی است. او در بندرعباس روزگار می‌گذراند و چندوقت یک‌بار به همراه همسر و همراهانش به مناطق محرومِ هرمزگان می‌رود و داوطلبانه خدمت‌رسانی می‌کند. به‌گزارش روابط‌عمومی سازمان‌داوطلبان، کمالی می‌گوید: از سال 72 وارد دانشکده‌ی پزشکی شدم. از آن‌موقع تا حالا با درد و رنج مردم در موقعیت‌های مختلف مثل تصادف، سیل و دیگر حوادث و آسیب‌ها آشنا بودم. همین هم باعث شد که به این فکر کنم خیلی‌ها نمی‌توانند برای بهره‌مندی از خدمات پزشکی نزد ما بیایند. برای همین ما باید سراغ‌شان برویم و در مناطق دورافتاده و صعب‌العبور خدمت‌رسانی کنیم. این‌ها باعث شد که به هلال‌احمر بیایم و داوطلبانه کار کنم.

او ادامه می‌دهد: مسئول راه‌اندازی کاروان‌های سلامت در استانم و به جاهای دورافتاده می‌روم. بعضی اوقات خیّری می‌خواهد هزینه کند و مبلغی از دارو و هزینه‌ها را بپردازد. بعضی وقت‌ها هم خود ما هزینه می‌کنیم و با نیازسنجی‌های صورت‌گرفته به مناطق مختلف می‌رویم.

این پزشکِ داوطلبِ هرمزگانی اضافه می‌کند: تعدادی از همکارانِ ما ثابت‌اند. ولی همکاران متخصصی هم داریم که متغیرند. همسر من متخصص داخلی است و همراه من می‌آید. ما با بچه‌هایمان در کارون‌های سلامت شرکت می‌کنیم. آن‌ها را نوبتی نگه می‌داریم و کارمان را پیش می‌بریم.

او می‌گوید: رضایت قلبی که از کار داوطلبانه نصیب آدم می‌شود، یک سعادت است. این کشور برای من خرج کرده که 7سال پزشکی و 4سال تخصص بخوانم. کاری که من می‌کنم زکات علم است و باید داده شود و جایی به درد دیگران بخورد. من باکس شخصی‌ای از تجهیزات داخل ماشینم دارم و هروقت که سفر می‌کنم، آماده‌ام که درصورت بروز حادثه در جاده‌ها خدمت‌رسانی کنم. برای من سخت است که بی‌تفاوت از کنار مسائل رد شوم.

کمالی در پایان هفته‌ی هلال‌احمر را به همه‌ی هلال‌احمری‌ها تبریک‌ می‌گوید.


١١:٠٤ - دوشنبه ١٦ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ١١٣٧٠٥    /    تعداد نمایش : ١٦٢خروج