جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨
طرح "نذر آب ۲" با هدف رسیدگی به مناطق خشکسالی‌زده استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان در حال اجرا است و علاوه بر ارائه خدماتی به منظور تسهیل در رسیدن آب شرب به هموطنان این مناطق، خدمات معیشتی، حمایتی و فرهنگی را نیز ارائه می‌کند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

نیازمند تفکیک داوطلب بحران و غیر بحران هستیم

رئیس سازمان داوطلبان گفت: سازمان داوطلبان باید برای مواقع بحرانی و غیر بحرانی داوطلبانی را که با سازمان همکاری دارند از یکدیگر تفکیک کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به نقل از خبرگزاری شبستان، دکتر محمد نصیری در نشست تبیین برنامه های سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: بزرگترین سرمایه هلال احمر قانون امکان استفاده از خدمات داوطلبانه است چرا که هیچ سازمان دیگری این قانون را ندارد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر افزود: استفاده از ظرفیت داوطلبان آنچنان که بایسته و شایسته است در مواقع عادی و بحران مورد استفاده قرار نگرفته و این ظرفیت مغفول باقی مانده است هرچند در حوزه های تخصصی مانند پزشکی به صورت محدود فعالیت هایی صورت گرفته است.

وی افزود: سازمان داوطلبان در اولین اقدام به دنبال جداسازی فعالیت داوطلبانه در زمان بحران و فعالیت داوطلبانه در زمان غیر بحران است که با تفکیک آنها از یکدیگر می توان فعالیت ها را به سامان رساند.

وی با بیان اینکه هنوز در جمعیت هلال احمر تعداد دقیق افراد داوطلب به صورت مجزا وجود ندارد، گفت: مشکل ما در حوزه داوطلبان عدم برنامه ریزی برای استفاده مطلوب از افراد داوطلب است.

نصیری با بیان اینکه سایر سازمان ها نمی توانند از نیروهای داوطلب استفاده کنند، گفت: برای سال آینده در نظر داریم تا بتوانیم داوطلبان سازمان را با سایر سازمان ها به اشتراک بگذاریم و خدمات مشترکی را ارائه کنیم.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر گفت: برای سال آینده توسعه توانبخشی در دستور کار سازمان داوطلبان قرار دارد و حوزه مددکاری اجتماعی را تقویت خواهیم کرد.


٠٧:٥٦ - يکشنبه ٢٦ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ١١٢٨٨٧    /    تعداد نمایش : ١٥٧خروج