جمعه ٠٣ خرداد ١٣٩٨
کمک به آسیب دیدگان از سیل کشور: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها شماره گیری کد دستوری # 112*780* از طریق تلفن همراه شماره کارت 6104337999999996 بانک ملت و نیز 5894631850259730 بانک رفاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

مددکاران اجتماعی وزارت بهداشت عضو افتخاری هلال احمر شدند

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از استقبال شمار بسیاری از مددکاران اجتماعی وزارت بهداشت برای ارائه خدمات داوطلبانه در جمعیت هلال احمر در شرایط عادی و بحران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، محمد نصیری در آیین بزرگداشت روز ملی مددکار اجتماعی در وزارت بهداشت با بیان اینکه جمعیت هلال احمر به عنوان یک سازمان اجتماعی، با سابقه ترین نهاد در حوزه فعالیت مددکاری اجتماعی در کشور با بیش از ۹۲ سال قدمت است گفت: مددکاران اجتماعی این سازمان، دغدغه بهبود کیفیت زندگی قشرهای آسیب پذیر به خصوص در زمان حادثه ها را دارند و توانمندسازی در عرصه اجتماعی با حضور آن ها صورت می گیرد .
نصیری افزود: می توان ضمن انعقاد تفاهم نامه ای با مجموعه مددکاری وزارت بهداشت، فعالیت های اثرگذاری در راه اندازی باشگاه مددکاری اجتماعی و در نهایت رصد آسیب های اجتماعی برای پیشگیری از وقوع بحران های اجتماعی انجام داد.
وی خاطر نشان کرد: برای نقش آفرینی مددکاران در فرایند توسعه، توانمندی صاحبان حرف یاورانه امری ضروری است که آن هم با دانش افزایی و هم افزایی میسر می شود .
نصیری تاکید کرد: بدین منظور، برگزاری دوره های آموزشی متعدد و مانورهای پیش از بحران پیش بینی شده است تا در صورت وقوع حادثه ها بتوان به درستی برای کاهش آثار بلایا و آسیب های ناشی از آن در کنار ارائه خدمات امدادی توسط امدادگران مداخلات مددکارانه تحقق یابد.
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر افزود: اولویت فعالیت سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور در سال های پیش رو در شرایط عادی کمک به فرایند تامین دارو و درمان بیماران نیازمند است که قصد داریم با مشارکت مددکاران اجتماعی که وظیفه ای بسیار ارزشمند و طاقت فرسا را عهده دار هستند، نیازمندان واقعی را شناسایی و برای کاهش آلام آنان افق روشنی را ایجاد کنیم. 
نصیری با اشاره به ضرورت توسعه حوزه مددکاری اجتماعی در بحران، اضافه کرد: در زلزله کرمانشاه، مددکاران مشارکت فعالانه ای را از خود نشان دادند که امیدواریم با توجه به ظرفیت قانونی جمعیت هلال احمر در استفاده از خدمات داوطلبی، بیش از گذشته از مشارکت مددکاران اجتماعی به صورت برنامه ریزی شده بهره مند شویم.

وی در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات مددکاران اجتماعی، از مددکاران حاضر برای پیوستن به جمع عظیم داوطلبان جمعیت هلال احمر دعوت کرد که با استقبال جمع کثیری روبرو شد.


٠٨:٣٩ - پنج شنبه ١٦ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ١١٢٧٤٤    /    تعداد نمایش : ٥٨خروج