سه شنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٧
هموطنان می‌توانند برای همیاری در تامین وسایل گرمایشی استاندارد مدارس ابتدایی استان سیستان و بلوچستان در قالب طرح«ققنوس» با مراجعه به روبیکا بخش دنیای احسان یا شماره‌گیری #۱۱۲*۷۸۰* اقدام کنند
 


  چاپ        ارسال به دوست

داوطلبان هلال احمر ۷۱۷ طرح کمک به محرومان اجرا کردند

سرپرست اداره امور داوطلبی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از اجرای ۷۱۷ پروژه داوطلبانه در ۹ ماه سال ۱۳۹۷ در راستای کمک به محرومان جامعه در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به نقل از ایرنا؛ رویا رمضانی نژاد اظهار داشت: این پروژه های داوطلبی در استان ‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان، همدان، یزد و جزیزه کیش انجام شده است.

وی ادامه داد: این پروژه ها با مشارکت چهار هزار و ۷۶۹ نفر داوطلب فعال این سازمان در سراسر کشور و در قالب کمک های حمایتی و معیشتی و به منظور رفع مشکلات اقشار محروم به ویژه بیماران نیازمند صورت گرفت.

سرپرست اداره امور داوطلبی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اضافه کرد: این کمک ها شامل اهدای هزینه دارو و درمان، اهدای کمک جهیزیه، ویزیت رایگان توسط پزشکان داوطلب، اهدای هزینه تحصیل مددجویان، برپایی ایستگاه سلامت، توانمندسازی زنان بی سرپرست و بدسرپرست، اهدای سبدهای غذایی بین نیازمندان و پروژه های کارآفرینی و سایر پروژه های حمایتی است.

رمضانی نژاد با اشاره به تعداد بهره وران این پروژه های داوطلبی در سراسر کشور گفت: در ۹ ماه ( فروردین تا آذر امسال)، ۱۱۲ هزار و ۴۰۸ نفر از افراد محروم و کمتر برخوردار از اجرای این پروژه های داوطلبانه بهره مند شدند که میزان مشارکت داوطلبان در اجرای این پروژه ها ۳۷ میلیارد و ۹۸۵ میلیون و ۶۷ هزار و ۶۴۴ ریال و میزان مشارکت جمعیت هلال احمر در اجرای آنها ۳۱۶ میلیون و ۴۴۱ هزار ریال بوده است.

وی در ادامه به آمار فعالیت های داوطلبانه اجرا شده از سوی این سازمان در ۹ ماه سال ۱۳۹۷ اشاره کرد و افزود: در این مدت ۶۰۸ فعالیت داوطلبانه از سوی پنج هزار و ۴۱۲ عضو فعال این سازمان در ۳۱ استان کشور به علاوه جزیره کیش انجام شد که ۱۰۹ هزار و ۴۱۱ نفر از بهره وران این فعالیت ها بوده اند.

سرپرست اداره امور داوطلبی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اظهار داشت: در اجرا و برگزاری این فعالیت های داوطلبانه در سراسر کشور میزان مشارکت داوطلبان در اجرای این فعالیت ها ۱۰۵ میلیارد و ۱۱۷ میلیون و ۸۲۴ هزار و ۴۰ ریال و میزان مشارکت جمعیت هلال احمر در اجرای آنها ۱۳۱ میلیون و ۴۴۶ هزار ریال بوده است.

تشکیلات اولیه سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در سال ۱۳۲۷بر مبنای یکی از اصول اساسی نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر یعنی اصل خدمات داوطلبانه شکل گرفته است.

این داوطلبان در چهار گروه مهارت، مشارکت، هدایت و حمایت به عضویت افتخاری این سازمان در می آیند. در گروه مشارکت، داوطلبان در فعالیت های اجرایی جمعیت مشارکت می کنند.

داوطلبان گروه هدایت، خدمات فکری و مشاوره ای و داوطلبان گروه حمایت، خدمات مادی و مالی به سازمان ارائه می کنند و داوطلبان گروه مهارت نیز اعضایی هستند که خدمات فنی و تخصصی خود را داوطلبانه درجهت اهداف جمعیت به کار می گیرند.


٠٨:٣٧ - جمعه ١٧ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ١١٢٧٤٢    /    تعداد نمایش : ١٨خروج