جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨
طرح "نذر آب ۲" با هدف رسیدگی به مناطق خشکسالی‌زده استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان در حال اجرا است و علاوه بر ارائه خدماتی به منظور تسهیل در رسیدن آب شرب به هموطنان این مناطق، خدمات معیشتی، حمایتی و فرهنگی را نیز ارائه می‌کند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون اجتماعی وزیر بهداشت: باید به خدمات هلال‌احمر مباهات کرد

معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: جمعیت هلال احمر به عنوان بزرگترین نهاد مردمی کشور بیشترین نقش را در به‌کارگیری نیروهای مردمی دارد و باید به همه مدیران این نهاد مردمی از گذشته تا امروز دست‌مریزاد گفته و به این خدمات مباهات کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، دکتر سید محمد‌هادی ایازی در همایش به «رنگ به سپید»، تقدیر از خدمات داوطلبانه جامعه پزشکی برای تسکین آلام بشری با اشاره به اینکه مجموعه هلال احمر بزرگترین تشکل مردم نهاد کشور است، گفت: این نهاد مردمی در همه عرصه ها چه در ۸ سال دفاع مقدس و چه در سایر حوادث طبیعی و غیرطبیعی ردپای پررنگی داشته و نیروهای این نهاد مردمی همواره نخستین  افراد حاضر در صحنه حوادث بوده اند. این خدمت رسانی را حتی در حوادث خارج از کشور نیز شاهد بوده ایم که نمونه اخیر آن را در کمک به مردم مظلوم میانمار شاهد بودیم که داوطلبان هلال احمر به خصوص جامعه پزشکی نقش بسیار تاثیرگذاری را ایفا کردند.

وی افزود: نیروهای جامعه پزشکی در میان داوطلبان هلال احمر نقش انکارناپذیری داشته اند و هم اکنون ۲۴۳ گروه داوطلب پزشکی در نقاط مختلف کشور خدمات داوطلبانه ارائه می‌کنند و یکی از دلایل بالا بودن اعتماد مردمی به جامعه پزشکی همین روحیه داوطلبی آنها است و در زلزله کرمانشاه نیز گروه های پزشکی بعد از نیروهای امدادی از نخستین گروه های حاضر در حادثه برای کمک به مردم بودند تا جایی که وقتی اعلام به نیاز رشته های تخصصی شد بیش از نیاز برای ارائه خدمت اعلام آمادگی شد و این روحیه از گذشته وجود داشته است.

دکتر ظفرقندی؛ سرپرست سازمان نظام پزشکی نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه تقدیر از خدمات جامعه پزشکی یک وظیفه است، افزود: ارائه خدمات پزشکی داوطلبانه یک کار تیمی با هدف تسکین آلام بشری است و اگر امدادگر، پزشک، پرستار و .. در حوادث و به وقت نیاز با هم همکاری نکنند، کاری پیش نمی رود.

وی با تاکید بر اینکه اوج کرامت و ارزش انسان، جایی است که خدمات داوطلبانه بدون مزد و منت بخصوص برای تسکین آلام بشری ارائه می کند، خاطرنشان کرد: این خدمات داوطلبانه، سرمایه اجتماعی بزرگی است و افزایش سرمایه اجتماعی یک ارزش افزوده برای خدمت بیشتر و گسترده تر در جامعه ایجاد می کند.

سرپرست سازمان نظام پزشکی، خدمات هلال احمر و جامعه پزشکی کشور در عرصه های مختلف از جمله در جنگ تحمیلی و دیگر عرصه های حوادث و بحران ها و … را صحنه های بی بدیلی از ایثار و فداکاری عنوان کرد و گفت: این نعمتی است که خداوند در اختیار داوطلبان قرار داده و باید قدردان آن باشیم. باید دست به دست هم داده و کمک کنیم تا با عمل به وظیفه انسانی خود، آلام و دردهای مردم را کاهش دهیم، چراکه هر خدمت داوطلبانه به مردم، پاداش بزرگ دنیوی و اخروی برای ما به همراه خواهد داشت.


١٤:٣٢ - دوشنبه ٨ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ١١٢٠٢٥    /    تعداد نمایش : ٢٥١خروج