جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨
طرح "نذر آب ۲" با هدف رسیدگی به مناطق خشکسالی‌زده استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان در حال اجرا است و علاوه بر ارائه خدماتی به منظور تسهیل در رسیدن آب شرب به هموطنان این مناطق، خدمات معیشتی، حمایتی و فرهنگی را نیز ارائه می‌کند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

تعهد داوطلبان هلال احمر در پوشش حوادث مثال زدنی است

نماینده منتخب مردم شهرستانهای سنندج، دیواندره و کامیاران و عضو کمیسیون برنامه و  بودجه مجلس شورای اسلامی در بازدید از جمعیت هلال احمر کردستان، خدمات جمعیت هلال احمر را ویژه و متفاوت توصیف کرد و توجه به این نهاد عام المنفعه را یکی از اولویتهای اصلی نمایندگان مجلس خواند.

به گزارش روابط عمومی هلال احمر کردستان، دکتر سید مهدی فرشادان صبح امروز در محل ستاد جمعیت هلال احمر کردستان حضور پیدا کرده و ضمن بررسی مسائل جمعیت هلال احمر در جمع شورای معاونین، از بخشهای مختلف جمعیت بازدید و با همکاران حوزه های مختلف دیدار و گفت و گو کرد.

بازدید از مرکز فرماندهی عملیات (EOC)

دکتر سید مهدی فرشادان صبح امروز، در مرکز فرماندهی عملیات استان حضور یافته و از نزدیک فعالیت نجاتگران و عوامل امدادی و نیز سامانه تجهیزات مونیتورینگ محورهای مواصلاتی را مورد بازدید قرار داد .

دکتر فرشادان در جمع شورای معاونین جمعیت هلال احمر استان گفت: عام المنفعه بودن جمعیت هلال احمر، این نهاد را از جایگاه متفاوت و ویژه ای بهره مند نموده و همین امر باعث شده که دغدغه ارتقاء جمعیت هلال احمر برای نمایندگان مجلس دارای اولویت باشد .

مردم شهرستانهای سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی کارنامه جمعیت هلال احمر کردستان را درخشان و مطلوب توصیف و خاطرنشان کرد: علیرغم تمامی مشکلات و کمبود نیروی انسانی و تجهیزات مناسب، تعهد عوامل مدیریتی و اجرایی همکاران جمعیت هلال احمر در پاسخگویی به حوادث مثال زدنی است .

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر یک نهاد خدمت رسان به مردم است و هرچه مجموعه هلال احمر، برخوردار و دارای امکانات مناسب باشد، مردم نیز به همان میزان از خدمات بهتر و بیشتری برخوردارخواهند شد، پس خود را متعهد به پیگیری نواقص موجود می دانم و در راستای مرتفع کردن آنها از هیچ تلاشی فروگذار نخواهم کرد.”

فرشادان در ادامه ابراز کرد: به عنوان عضو کیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، هرجا که مصوبه ای به جمعیت هلال احمر ارتباط پیدا کند، در جهت منتفع کردن جمعیت هلال احمر تلاش خواهم کرد که سایر اعضا کمیسیون را  با جمعیت هلال احمر همراه سازم .

وی همچنین از جمعیت هلال احمر استان خواست که ارتباط مستمر خود با نمایندگان را حفظ کرده، تا با مشورت، همفکری و رایزنیهای لازم گامهای اساسی در جهت اعتلاء جمعیت هلال احمر استان برداشته شود .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان نیز در این دیدار ضمن تقدیر از حضور ارزشمند نماینده مردم شریف استان در مجلس و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در هلال احمر کردستان، گزارش کاملی از نحوه فعالیت مرکز فرماندهی عملیات جمعیت استان و نحوه انجام فرآیند امورات جاری در مرکزEOC  ارائه کرد.

در ادامه بازدید از مرکزEOC ، عوامل امداد و نجات جمعیت استان مقدمات ارتباط از طریق ویدیو کنفرانس با مرکز فرماندهی عملیات مستقر در سازمان امداد و نجات تهران فراهم شده و طی آن دکتر سید مهدی فرشادان و مدیرعامل جمعیت هلال احمر دقایقی را به گفت و گو، با چند تن از مدیران ارشد سازمان امداد و نجات کشور در خصوص امورات جاری امداد و نجات استان پرداختند.

برگزاری شورای معاونین هلال احمر با حضور نماینده مجلس

مدیرعامل جمعیت هلال احمر در جمع شورای معاونین با حضور نماینده مردم شهرستانهای سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، به تشریح وضعیت موجود استان کردستان پرداخت و خاطرنشان کرد که جمعیت هلال احمر کردستان با شرایط مطلوب فاصله بسیار زیادی دارد .

محمدی به ناوگان ترابری و حمل و نقل جمعیت استان کردستان اشاره کرد و گفت: پوشش بهینه حوادث ترافیکی از قبیل تصادفات جاده ای در استان نیازمند یک ناوگان ترابری و حمل و نقل مناسب و کامل بوده که جادارد ناوگان ترابری جمعیت استان مورد توجه و تقویت بیشتری قرار گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان در ادامه به کمبود پایگاههای امداد و نجات بین شهری اشاره کرده و جذب و تخصیص اعتبارات ویژه جهت ساخت دو پایگاه در مسیرهای سنندج-دیواندره و سنندج و مریوان را از اولویتهای اصلی جمعیت هلال احمر عنوان کرد.

ضرورت تجهیز مرکز اداری و رفاهی آشیانه بالگرد جمعیت هلال احمر

محمدباقر محمدی همچنین اظهار کرد: کادر پروازی جمعیت هلال احمر استان به دلیل عدم تجهیز مرکز اداری و رفاهی آشیانه سنندج، در داخل شهر مستقر بوده که در صورت وقوع حادثه و نیاز به پرواز بالگرد با صرف بیشترین زمان ممکن خود را به آشیانه فرودگاه می رسانند و این فاصله مکانی، عملیاتهای پروازی را بااختلال و اشکال مواجه کرده است که درصورت تجهیز مرکز اداری و رفاهی آشیانه بالگرد سنندج، نقیصه اشاره شده مرتفع گردیده و در صورت تحقق آن، تیم پروازی می توانند در آشیانه  مستقر شده و در صورت بروز حوادث احتمالی در کمترین زمان ممکن میتوانند بالگرد را به پرواز درآورده و در زمان طلایی عملیاتهای پروازی را به انجام برسانند.

محمدی کارکنان و اعضاء داوطلبان، امدادگران و جوانان جمعیت هلال احمر را مجموعه ای تلاشگر و متعهد خواند که با همفکری و همدلی در راستای ارتقاء جمعیت هلال احمر و ارائه خدمات هرچه بیشتر به مردم از هیچ تلاشی فرو گذار نمی کنند و در خاتمه ضمن تقدیر مجدد از حضور نماینده مردم شریف شهرستانهای سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در جمعیت هلال احمر، از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی خواست تا مثل همیشه یار و یاور هلال احمر بوده و از پتانسیلهای بالای مجلس شورای اسلامی در ارتقاء سطح کمی و کیفی جمعیت هلال احمر نهایت استفاده را ببرند.


١٤:٢٦ - شنبه ٦ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ١١١٩٧٨    /    تعداد نمایش : ٣٠٩خروج