جمعه ٠٣ خرداد ١٣٩٨
کمک به آسیب دیدگان از سیل کشور: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها شماره گیری کد دستوری # 112*780* از طریق تلفن همراه شماره کارت 6104337999999996 بانک ملت و نیز 5894631850259730 بانک رفاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

سفر دبیرکل جمعیت به اصفهان و بازدید از مرکز کنترل عملیات استان

دبیرکل جمعیت هلال احمر امروز در سفری به استان اصفهان از مرکز کنترل عملیات استان بازدید کرد و با نمایندگان مجلس اصفهان و مسئولان هلال احمر استان گفت و گو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، صبح امروز محمودرضا پیروی، دبیرکل‌جمعیت هلال احمر به همراه مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات، محمد نصیری، رئیس سازمان داوطلبان و روح الله فروزش، معاون‌ حقوقی و امور مجلس جمعیت هلال احمر به اصفهان سفر‌ کرد.

در این سفر ابتدا جلسه‌ای با حضور دبیرکل و‌هیات همراه، محسن مومنی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان، تعدادی از نمایندگان اصفهان در مجلس و اعضای هیات مدیره جمعیت هلال احمر استان اصفهان برگزار شد.

محمودرضا پیروی در این نشست با اشاره به ویژگی‌های مردم اصفهان اظهار کرد: مردم اصفهان مردم نجیب و رشیدی هستند و در جنگ تحمیلی نیز هرگاه کار سخت می‌شد لشکرهایی که در خط مقدم دوام می‌اوردند بیشتر لشکرهای اصفهان بودند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به اهمیت منابع مالی و انسانی در جمعیت افزود: اگر بخواهیم پایگاه تاسیس کنیم خیرین در سرمایه اولیه به ما کمک می‌کنند اما هزینه‌های جاری اعم از نیروی انسانی، تجهیزات و… هم وجود دارد که برای تامین آن باید تلاش کنیم.

وی در ادامه با اشاره به پیشنهاد یکی از نمایندگان در جلسه که گفت در اطراف پل خواجو زمین وقفی متعلق به هلال احمر وجود دارد که می‌توان روی آن سرمایه‌گذاری کرد اظهار کرد: یک مورد راهکار برای تامین هزینه‌ها زمین نزدیک پل خواجو است. ضمن اینکه باید ببینیم چقدر چنین فعالیت‌هایی متمرکز بر اهدافمان است. باید چنین فعالیت های را نظام‌مند کنیم. یعنی همان کاری که چندی پیش در شورای‌عالی تصویب شد.

وی در‌ مورد سایر فعالیت‌های جمعیت هلال احمر اظهار کرد: درست است که امداد و‌نجات تابلوی فعالیت‌های ما است اما در کنار آن داوطلبان‌و جوانان نیز باید مورد توجه باشد.

در ابتدای این نشست مومنی به ارائه توضیحاتی در مورد مرکز EOC و امکانات ساختمان آن پرداخت و افزود: استان اصفهان سابقه زیادی در کارهای خیر دارد و از زمان جمعیت شیر و خورشید تاکنون مردم وقف‌های زیادی به جمعیت هلال احمر داشته‌اند و خوشبختانه در سطح استان اعتماد خوبی به جمعیت هلال احمر وجود دارد. هرچند ما به این مساله بسنده نکردیم و تلاش کردیم نفوذمان را افزایش بدهیم و با نهادهای خیریه تفاهم نامه های منعقد کردیم.

وی در مورد فعالیت‌های هلال احمر استان در حوزه جوانان گفت: در این حوزه اقدامات خوبی صورت گرفته و کانون‌های ما در سطح استان مطرح هستند ‌در امور بشردوستانه فعالیت می‌کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان به حوزه امداد و نجات اشاره کرد و ادامه داد: استان اصفهان پهناور است‌ و شاهد حوادث مختلفی در آن هستیم. در غرب استان که‌ منطقه کوهستانی است حوادث مختص به این اقلیم را داریم و در شرق استان نیز با مسایل مربوط به مناطق مواجه هستیم و این منطقه همچنین درگیر خشکسالی است. ضمن اینکه بحث خشکسالی در حال حرکت به سمت غرب استان نیز است.

در این نشست ناهید تاج الدین، حمیدرضا فولادگر و حسین سیستانی از نمایندگان اصفهان در مجلس دقایقی در مورد خدمات جمعیت هلال احمر استان، نیازها و ظرفیت‌های موجود در استان صحبت کردند.


١١:٠٦ - جمعه ٢١ دی ١٣٩٧    /    عدد : ١١١٧٣٧    /    تعداد نمایش : ١٦٩خروج