جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨
طرح "نذر آب ۲" با هدف رسیدگی به مناطق خشکسالی‌زده استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان در حال اجرا است و علاوه بر ارائه خدماتی به منظور تسهیل در رسیدن آب شرب به هموطنان این مناطق، خدمات معیشتی، حمایتی و فرهنگی را نیز ارائه می‌کند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار دکتر پیوندی با استاندار کرمان؛ تاکید بر توسعه پایگاه‌های امداد و نجات و اجرای پروژه‌های محرومیت زدایی

در دیدار رئیس جمعیت هلال احمر با استاندار کرمان بر اجرای پروژه‌های محرومیت زدایی، توسعه پایگاه‌های امداد و نجات، تقویت انبارهای امدادی استان، افزایش ، اقلام امدادی و لجستیک و … تاکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، در دیدار با استاندار کرمان با اشاره به سومین سفرش به این استان، افزود: جمعیت هلال‌احمر به منظور تحقق اصول و اهداف خود با همه نهادها و ادارات تعامل سازنده و موثری دارد و این نهاد مردمی با ۴۰۰ هزار عضو جوان و ۲ میلیون داوطلب، همواره تلاش کرده است تا مردمی بودن خود را حفظ کرده و مستقل از دولت حرکت کند.

وی با اشاره به اینکه امداد و نجات پیشانی کار جمعیت هلال‌احمر است، اظهار کرد: هلال‌احمر ایران جزو ۱۰ جمعیت برتر در سطح جمعیت‎های ملی محسوب می‌شود که با رای کشورهای عضو فدراسیون بین‌المللی، به عضویت هیات حاکمه فدراسیون درآمد که در اصل این هیات وظیفه تدوین استراتژی و سیاست‌های فدراسیون را دارد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه هلال‌احمر ایران از اعتبار ۹۵ ساله‌ای در کشور برخوردار است و همه تلاش خود را برای حفظ و افزایش این اعتبار به کار می‌بندد، اظهار کرد: بر این اساس درصددیم تا تمامی فعالیت‌های جمعیت با اتکا به همین پشتوانه مردمی اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به این که هلال‌احمر کرمان توانمندی بسیار خوبی در همه حوزه‌های جوانان، داوطلبان، امداد و نجات، توانبخشی دارد، افزود: با توجه به پهناور بودن، موقعیت جعرافیایی و شرایط خاص استان کرمان؛ تعداد پایگاه‌های استان کافی نخواهد بود و لذا باید به استانداردها نزدیک شویم.

دکتر پیوندی خاطرنشان کرد: استانداری‌ها به عنوان بالاترین رکن دولت در استان باید توجه و همکاری خاصی با هلال‌احمر در زمینه تامین تجهیزات و به‌روز کردن انبارها، پایگاه‌ها، اقلام امدادی و لجستیک داشته باشند تا در زمان حوادث، امدادرسانی به سرعت انجام شود.

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر دارای پتانسیل بسیار خوبی است، خاطر نشان کرد: امسال طرح‌هایی در جمعیت شروع شده که با اجرای آنها شاهد تقویت بیشتر این نهاد مردمی نسبت به سال قبل خواهیم بود.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه بیش از نیمی از موقوفات جمعیت هلال احمر متعلق به شهرستان رفسنجان است، افزود: گسترگی کار در موقوفات با رویکرد بهینه‌ای در حال انجام است و تلاش شده تا مسیر جدیدی با توجه به نیت واقف برای آن تعریف کرد.

محمدجواد فدایی، استاندار کرمان هم در این دیدار هلال احمر را سازمانی قدیمی دانست که از نزدیک با فعالیت‌ها و خدمات این نهاد مردمی آشنایی دارد و گفت: استان کرمان بسیار پهناور است و با توجه به وقوع تصادفات جاده‌ای در استان، پایگاه‌های امداد و نجات هلال‌احمر در محورهای مواصلاتی استان باید افزایش یابد.

وی با اشاره به اجرای پروژه‌های محرومیت زدایی در مناطق محروم استان، خاطرنشان کرد: اجرای طرح کاروان سلامت و توسعه آن در نقاط مختلف استان کمک بسیاری به تامین سلامت مردم استان خواهد کرد و لذا برای هرگونه همکاری با هلال‌احمر در این زمینه آماده‌ایم.

استاندار کرمان به گسترش آموزش‌های امداد و نجات در جامعه تاکید کرد و گفت: جمعیت هلال احمر خدمات شایانی در بحث بلایای طبیعی، امداد و نجات جاده ای، محرومیت زدایی و ارائه خدمات پزشکی به مناطق محروم استان ارائه کرده است.


٠٨:٥٤ - چهارشنبه ٥ دی ١٣٩٧    /    عدد : ١١١٤٢٢    /    تعداد نمایش : ١٧٩خروج