جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨
طرح "نذر آب ۲" با هدف رسیدگی به مناطق خشکسالی‌زده استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان در حال اجرا است و علاوه بر ارائه خدماتی به منظور تسهیل در رسیدن آب شرب به هموطنان این مناطق، خدمات معیشتی، حمایتی و فرهنگی را نیز ارائه می‌کند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر پیوندی: موقوفات گسترده هلال احمر بر اساس نیات واقف احیا می شوند

رئیس جمعیت هلال احمر در جلسه بررسی وضعیت موقوفات هلال احمر رفسنجان بر احیا و سازماندهی مجدد موقوفات گسترده هلال احمر بر اساس نیات واقف در جهت حل مشکلات شهر تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ در ادامه سفر یک روزه رئیس جمعیت هلال احمر به شهرستان رفسنجان جلسه بررسی موقوفات جمعیت هلال احمر این شهرستان برگزار شد.

این جلسه با حضور رئیس جمعیت هلال احمر، معاون نمایندگی ولی فقیه در جمعیت، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، فرماندار و نماینده مردم شهرستان های انار و رفسنجان، رئیس شورای شهر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، شهردار و سایر مسئولان شهرستان در محل فرمانداری رفسنجان تشکیل شد و پس از ارائه گزارشی از وضعیت فعلی موقوفات در جهت حل مشکلات موجود و بهره وری بیشتر موقوفات بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

رئیس جمعیت هلال احمر در این جلسه بیان کرد: طی سال های گذشته مدیریت احیا و رسیدگی موقوفات و املاک هلال احمر رفسنجان قابل قبول بوده اما با آنالیز کردن شرایط کنونی باید با هم اندیشی هیات وکلای موقوفات رفسنجان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، نماینده مردم شهرستان های انار و رفسنجان و فرماندار این شهرستان، برنامه ریزی و تصمیمات دقیق دراسرع وقت به ستاد جمعیت هلال احمر اعلام شود.

دکتر علی اصغر پیوندی با تاکید بر برگزاری جلسات هم اندیشی در خصوص بررسی وضعیت موقوفات افزود: پروژه های موقوفات جمعیت هلال احمر شهرستان رفسنجان باید در چهار موضوع اراضی و موقوفات سطح شهر، بیرون شهر، وضعیت پرسنل موقوفات و احداث و راه اندازی بیمارستان چشم پزشکی مرحوم شفیعی پور مورد بررسی قرار گیرد.

دکتر پیوندی با اشاره به تاثیرگذاری مدیریت واحد از سوی استان در چارچوب نیات واقف خاطرنشان کرد: خوشبختانه اکنون احیا و رسیدگی به وضعیت موقوفات خیلی خوب پیش رفته است و در دراز مدت نتایج مثبت و کاربردی نیز مشاهده خواهیم کرد. 

وی در ادامه با اشاره به موقوفات و املاک داخل سطح شهر رفسنجان تصریح کرد: این اراضی با نظارت شهرداری، فرماندار و رئیس شورای شهر باید تعیین تکلیف شود.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه درآمدهای حاصله از املاک و موقوفات با توجه به نیات واقف باید در محدوه شهرستان رفسنجان هزینه شود، اظهار کرد: با حضور هیات وکلای فعلی و پیگیری مدیرعامل استان هرچه سریع تر وضعیت ۶۱ هکتار زمین با برنامه ریزی مناسب و مطلوب در سطح شهر معین شود.

وی در ادامه بر لزوم ارائه یک برنامه مشخص در خصوص برون سپاری و یا مدیریت واحد درون سازمانی برای احیا و رسیدگی به ۳۵۰ هکتار اراضی موقوفات هلال احمر رفسنجان در خارج از شهر تاکید کرد و گفت: راه اندازی و احداث بیمارستان چشم پزشکی مرحوم شفیعی پور این شهرستان نیز باید بر اساس پروتکل مشخص صورت گیرد.

رئیس جمعیت هلال احمر در پایان با ارائه راهکارهای پیشنهادی جهت راه اندازی و احداث بیمارستان چشم پزشکی مرحوم شفیعی پور به سه روش مشارکتی علوم پزشکی و جمعیت هلال احمر، احداث و مدیریت این بیمارستان به صورت مستقل با جمعیت هلال احمر و در صورت لزوم همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بالعکس تاکید کرد.

در پایان جلسه مقرر شد پیشنهادهای مطلوب جهت بهره وری مناسب از موقوفات خارج از شهر و راهکارهای مناسب جهت راه اندازی بیمارستان چشم پزشکی حداکثر تا دو هفته آینده توسط مسئولان شهرستان تدوین و جهت بررسی و تصمیم گیری نهایی به رئیس جمعیت هلال احمر ارائه شود.


٠٩:١٦ - چهارشنبه ٥ دی ١٣٩٧    /    عدد : ١١١٣٨٤    /    تعداد نمایش : ١٩١خروج