جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨
طرح "نذر آب ۲" با هدف رسیدگی به مناطق خشکسالی‌زده استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان در حال اجرا است و علاوه بر ارائه خدماتی به منظور تسهیل در رسیدن آب شرب به هموطنان این مناطق، خدمات معیشتی، حمایتی و فرهنگی را نیز ارائه می‌کند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

«یلدانه» در بیمارستان نورافشار؛ توسعه بخش نگهداری کودکان فلج مغزی

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر گفت: بیمارستان نورافشار موقوفه و یادگار مرحوم ابوالحسن نورافشار از ۶۰ سال پیش تا به امروز است تا به کودکان معلول جسمی و حرکتی و همه مردم خدمت رسانی کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، دکتر حسن صفاریه در مراسم شب یلدای بیمارستان نورافشار با اظهار خرسندی از اینکه در یک سال اخیر شاهد تحولات چشمگیری در این بیمارستان بوده‌ایم، گفت: پشتیبانی و حمایت مسئولان جمعیت به‌منظور ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات بیمارستان، نتیجه این تحولات بوده است.

وی با بیان اینکه توسعه بخش نگهداری کودکان فلج مغزی و ظرفیت پوشش ۲۰۰ کودک معلول جسمی و حرکتی در ماه از دیگر اقدامات ارزنده بیمارستان نورافشار محسوب می‌شود، اظهار کرد: همه خدمات برای کودکان در بیمارستان نورافشار رایگان و هدف ما همچون مفهوم وقف، ارائه خدمات بی منت به همه مردم است.

دکتر سودی؛ رئیس هیأت امنای بیمارستان نورافشار هم در مراسم شب یلدای این بیمارستان، گفت: یکی از رسالت‌های هلال‌احمر انجام کارهای داوطلبانه است و در همین زمینه امشب به پرستاران و پزشکان دست‌مریزاد می‌گوییم و در کنار بیماران خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه خدمت‌رسانی به بیمارانی که امشب تنها هستند، از افتخارات ما محسوب می‌شود، افزود: بسیاری از بیماران بستری در بیمارستان، هیچ خانواده‌ای ندارند و تحت پوشش بهزیستی هستند و لذا به عنوان خانواده این بیماران وظیفه داریم کنار آنها بوده و خدمت‌رسانی کنیم.

 

دکتر سودی  با بیان اینکه اعضای داوطلب هلال‌احمر با حضور در بیمارستان نورافشار و اهدای یک شاخه گل و لبخند؛ مهربانی را به بیماران هدیه کردند، اظهار امیدواری کرد: بتوان پزشکان داوطلب بیشتری را در امور داوطلبانه جمعیت هلال‌احمر شریک کاری کرد و دکتر مزداهای بسیاری را به عنوان داوطلب بیمارستان نورافشار داشت.


١١:١٦ - شنبه ١ دی ١٣٩٧    /    عدد : ١١١٢٧١    /    تعداد نمایش : ١٨٦خروج