پنج شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٧
هموطنان می‌توانند برای همیاری در تامین وسایل گرمایشی استاندارد مدارس ابتدایی استان سیستان و بلوچستان در قالب طرح«ققنوس» با مراجعه به روبیکا بخش دنیای احسان یا شماره‌گیری #۱۱۲*۷۸۰* اقدام کنند
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم عزاداری دهه پایانی ماه صفر در سازمان داوطلبان

همزمان با شب بیست و هشتم ماه صفر، مراسم عزاداری رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) ، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و حضرت علی بن موسی الرضا(ع) با حضور  سرپرست سازمان داوطلبان و مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان داوطلبان و کارکنان سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در این سازمان ضمن تسلیت ایام حزن انگیز دهه پایانی ماه صفر، گفت:  نفس رحلت رسول خدا(ص) هر انسان مؤمنی را سوگوار می‌کند و رحلت ایشان بزرگ ترین فاجعه برای بشر در طی تاریخ است .

حجت الاسلام والمسلمین حسینعلی زاهدی پیرامون شخصیت رسول خدا(ص) ، اظهار کرد: خداوند متعال پیامبر (ص) را رحمته للعالمین معرفی کرده است و دین را چیزی به غیر از محبت قرار نداده است.

وی با تبیین این مسئله که در اسلام عقاید، انجام واجبات و اخلاقیات به عنوان تکالیف سه گانه انسان مقرر شده است ، خاطرنشان کرد: عامل اخلاقیات از اهمیت بیشتری برخوردار است که تنها جنبه فردی نداشته است و شامل نوع رفتار بشر با تمامی موجودات زنده، جمادات و از همه مهم تر همنوع خویش است که می بایست برخورداری توام با رافت و مهربانی با آن ها داشته باشد.

مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان داوطلبان به شرح نامه 31 نهج البلاغه پرداخت و گفت: امیرالمومنین (ع) اوج اخلاق در جامعه را اینچنین فرموده اند: " با مردم به گونه ای رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند  و ادامه داد: حضرت رسول(ص)  محکم ترین تکیه گاه برای ایمان را دوستی با مردم برای رضای پروردگار معرفی کرده اند.

گفتنی است این مراسم با اقامه نماز جماعت  ظهر و عصر ، مدیحه سرایی و پذیرایی از عزاداران به پایان رسید.


١٦:١٩ - سه شنبه ١٥ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ١١٠٥٢٥    /    تعداد نمایش : ٨٨خروج