شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧
# نذر_ آب با همراهی شما به یاری آسیب دیدگان از خشکسالی ادامه می دهیم. با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 می توانید روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب دیدگان از خشکسالی در استان های جنوب شرقی کشور(سیتان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی) کنید. کد دستوری #5151*733*
 


  چاپ        ارسال به دوست

فعال کردن پزشکان ایرانی خارج از کشور در امور خیریه سلامت

گروه سلامت ــ رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اشاره اهمیت کار داوطلبانه و خیریه در سلامتT از فعال کردن پزشکان ایرانی خارج از کشور برای بهره‌مندی از توانایی‌های آنان در کمک به نیازمندان و محرومان کشور خبر داد.

حبیب درگاهی، رئیس سازمان داوطلبان جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با ایکنا؛ از فعال کردن مشارکت پزشکان خیر ایرانی خارج از کشور در طرح‌های داوطلبانه و مشارکتی این سازمان خبر داد و با بیان اینکه در گروه‌های داوطلبی هلال احمر ۴ گروه حضور دارند، گفت: گروه‌های هدایت، حمایت، مشارکت و مهارت به فعالیت داوطلبانه در امور بشر دوستانه می‌پردازند.
 
درگاهی بیان کرد: در گروه‌های داوطلبان حمایت و مهارت، از توان پزشکان برای امور تخصصی استفاده می‌شود که بارزترین این نوع حمایت‌ها کاروان‌های سلامتی است که مناطق محروم رفته و به ویزیت، درمان و توانبخشی نیازمندانی می‌پردازد که از دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی محروم هستند.

وی افزود: طرح جدید این سازمان بهره بردن از توان ایرانیان خارج از کشور به ویژه پزشکان بوده و بر این اعتقادیم که توان و مهارت این پزشکان می‌تواند خدمات مثمرثمری را ارائه داده و تأثیر به سزایی در ارتقای سلامت مناطق محروم داشته باشد.
 
رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر با بیان اینکه ظرفیت‌های زیادی برای مشارکت گروه‌های خیریه سلامت وجود دارد، عنوان کرد: سازمان‌های مردم نهاد و گروه‌های داوطلب در جا‌هایی که احساس می‌کنند خلأ‌های حمایتی دولت وجود دارد باید ورود پیدا کرده و آن‌ها را پوشش دهند.

وی تأکید کرد: هلال احمر در تلاش است، خیریه‌های حمایتی و کار‌های داوطلبانه را را افزایش داده و به عنوان حلقه واسط توان توانمندان و نیاز نیازمندان عمل کرده و به این گروه‌ها کمک کند.


٠٩:٠٤ - دوشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١١٠٣٠٥    /    تعداد نمایش : ٤١خروج