پنج شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٧
هموطنان می‌توانند برای همیاری در تامین وسایل گرمایشی استاندارد مدارس ابتدایی استان سیستان و بلوچستان در قالب طرح«ققنوس» با مراجعه به روبیکا بخش دنیای احسان یا شماره‌گیری #۱۱۲*۷۸۰* اقدام کنند
 


  چاپ        ارسال به دوست

طلبه داوطلب جمعیت هلا ل احمر و فعال در عرصه فرهنگی:

داوطلبان آینده جمعیت در قلب روستاها و مناطق دورافتاده کشور

اسماعیل آذری نژاد، طلبه داوطلب جمعیت هلال احمر است که پر از ایده های نو برای کمک به بالابردن دانایی کودکان روستاهای محروم استانش است و زاویۀ دید متفاوت و نگاهی یگانه دارد؛ نمونه اش همکاری تازه او با سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر است که قرار است پیام صلح و دوستی و استفاده از خدمات داوطلبانه برای حل مشکلات دور و اطراف شان را به قلب تک تک روستا ها و نقاط دورافتاده استان کهگیلویه و بوبر احمد ببرد تا آن ها نیز در آینده به این جمع نوعدوست بپیوندند.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، این داوطلب جوان گفت:" دغدغه ام ، دغدغه بچه هاست. بچه هایی که بعضی از آن ها کتاب ندارند، مثل بچه های شهری والدین باسواد ندارند ، حمایت مالی و فکری ندارند، آن ها تنها هستند و اگر من هم سراغي ازش شان نگيرم تنهاتر مي‌شوند در سختی ها و مشکلات شان. بچه های شهری و روستایی توانایی های روحی و  جسمی شان شباهت زیادی به هم ندارد. بچه های روستایی کاری ترند، خودساخته تر و رنجدیده ترند.

وی تاکید کرد: " پيام صلح و دوستي و استفاده از خدمات داوطلبانه برای حل مشکلات پيامي است كه قرار است به قلب تک تک روستا ها و نقاط دورافتاده برود؛ پيامي كه با آن نوع نگرش يك خیر و داوطلب  با آن شناخته مي‌شود؛ پيامي كه با تكرار آن به‌صورت مسلسل وار تلنگري خواهد شد درضمير ناخودآگاه تك‌تك این کودکان و ساکنان آن ."و ادامه می دهد:" من نمي‌خواهم حركت فرهنگي‌ام غيرقابل باور تلقي شود. براي همين هم با آموزش قصه گویی به  دختران ترک تحصیل کرده روستایی که تعدادشان هم کم نیست این مهارت ها را به صورت هرمی به کودکان منتقل می کنم،

آذری نژاد  افزود: " چراغی در تاریکی باشیم تا هر کسی حداقل بتواند تاریک اطراف خودش را روشن کند و کمی بیش از توانش . با خود فکر کنیم در مسجد،محله ،شهر و روستای خودمان چه کاری می توانیم برای حل مشکلات بکنیم. با هنری که به اشتراک می گذاریم ،با تجربه و تخصص و .... خودمان و برای تحقق این کار از کارهای کوچک شروع کنیم . در خدمت بشریت باشیم و صفت نوعدوستی را بارزتر کنیم تا ایران گلستان تر شود."

                                                                                                                         

 


١٢:٠٥ - شنبه ٢١ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١١٠١٣٣    /    تعداد نمایش : ١٨٤خروج