جمعه ٠٣ خرداد ١٣٩٨
کمک به آسیب دیدگان از سیل کشور: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها شماره گیری کد دستوری # 112*780* از طریق تلفن همراه شماره کارت 6104337999999996 بانک ملت و نیز 5894631850259730 بانک رفاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

دبیرکل جمعیت هلال احمر طی گزارش عملکرد شش ماهه در مجمع عمومی خبر داد:

توزیع 40 هزار بسته لوازم تحریر میان دانش آموزان نیازمند کشور همزمان با آغاز سال تحصیلی

دبیرکل جمعیت هلال احمر و دبیر شورای عالی جمعیت در چهارمین جلسه چهارمین دوره مجمع عمومی جمعیت هلال احمر مهمترین فعالیت های جمعیت و مصوبات شورای عالی هلال احمر را در مدت 6 ماه گذشته تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مهندس محمود محمدی نسب در این جلسه با اشاره به اهم فعالیت های انجام شده در فاصله میان مجمع سال گذشته هلال احمر و مجمع سال جاری، مهمترین فعالیت های حوزه امداد و نجات جمعیت را تدوین برنامه جامع پاسخگویی عنوان کرد که کلیات آن به تصویب رسیده است. 

وی همچنین رتبه بندی پایگاه های جمعیت را که از اسفندماه سال گذشته آغاز شده از دیگر فعالیت های مهم حوزه امداد در جمعیت معرفی کرد و افزود: تقویت انبارهای امدادی جمعیت، هم در حوزه اقلام و هم تجهیزات که بعد از زلزله کرمانشاه موجودی انبارهای جمعیت کاهش یافته و از سطح استاندارد پایین تر آمده بود، تفاهم نامه و قرارداد تامین بسته های غذای اضطراری و یک ماهه در حوادث، تلاش برای تقویت توان فیزیکی امدادی جمعیت و افزایش اردوهای توان افزایی جمعیت در استان های سراسر کشور، افزایش پرداختی 10 درصدی به امدادگران و پرداخت های مناسبتی که دریافتی امدادگران را نسبت به سال گذشته تا 40 درصد افزایش داد، خرید 75 ست نجات تیپ 2 و توزیع آن در کشور طی روزهای آینده و خرید 180 ست هیدرولیک و پنوماتیک از فعالیت های مهم حوزه امداد و نجات هلال احمر در فاصله زمانی میان دوجلسه مجمع  بوده است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر به فعالیت های شاخص حوزه جوانان جمعیت نیز اشاره کرد و افزود: اردوهای فرهنگی که در تابستان سال جاری برگزار شد نسبت به سال گذشته به لحاظ کمی و کیفی 2 برابر شده و در حوزه دانش آموزی هم، المپیاد آماده با کیفیت بسیار بالایی برگزار و مشارکت دانش آموزان در این المپیاد نسبت به سال گذشته بیشتر بود.

مهندس محمدی نسب اظهار کرد: در حوزه داوطلبان هم با تغییر رویکرد در برنامه ها و فعالیت ها، در فضاهایی که در حیطه وظایف هلال احمر بوده ورود بیشتری داشتیم و اجرای طرح «نذر آب» در همین راستا انجام شده است که بر اساس آن، ما در 502 روستای استان سیستان و بلوچستان، یک هزار و 270 تانکر آب با همکاری شبکه آب و فاضلاب روستایی توزیع کردیم و امیدواریم بتوانیم با تامین منابع لازم این طرح را در سایر استان های دچار مشکل خشکسالی اجرا کنیم.

وی افزود: طی ی6 ماه گذشته کمیت توزیع اقلام حمایتی هم نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرده و با آغاز سال تحصیلی جدید حدود 40 هزار بسته لوازم تحریز میان دانش آموزان مناطق محروم توزیع شده است.

دبیر شورای عالی جمعیت هلال احمر، فعالیت های شاخص معاونت های جمعیت را نیز برشمرد و گفت: در حوزه آموزش با تغییر رویکرد کلان، نحوه اجرای طرح خادم تغییر و تقویت برنامه های آموزش همگانی قابل پخش از رسانه های فراگیر در دستور کار قرار گرفت. در حوزه معاونت امور بین الملل و حقوق بشردوستانه، ساماندهی سفرهای خارجی به شکل هدفمند و با صرف هزینه ای کمتر مورد توجه بوده و در معاونت پشتیبانی نیز همکاران دارای 12 سال سابقه کار تبدیل وضعیت شده و پرداخت های رفاهی نیزنسبت به سال قبل 20 درصد افزایش یافت.

مهندس محمدی نسب، کیفیت بالای انجام مراسم حج را با توجه به خدمات مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر و همچنین تدارک راهپیمایی عظیم اربعین حسینی از فعالیت های مهم مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر برشمرد و افزود: طی یک سال گذشته در 4 جلسه کمسیون دائمی شورای عالی موضوعات مهمی چون اصلاحیه دستورالعمل نحوه تاسیس شعب و دفاتر نمایندگی جمعیت، مجوز دفاتر جمعیت در برخی استان ها، املاک جمعیت و ... بررسی و همچنین در 5 جلسه شورای عالی هلال احمر موضوعاتی چون تعیین تکلیف وضعیت قراردادهای کارکنان، ارزیابی عملکرد شرکت سرمایه گذاری هلال و .... مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.


٠٨:٤٧ - شنبه ١٤ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٩٩٢٠    /    تعداد نمایش : ٣٤٥خروج