يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨
طرح "نذر آب ۲" با هدف رسیدگی به مناطق خشکسالی‌زده استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان در حال اجرا است و علاوه بر ارائه خدماتی به منظور تسهیل در رسیدن آب شرب به هموطنان این مناطق، خدمات معیشتی، حمایتی و فرهنگی را نیز ارائه می‌کند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

سرپرست سازمان داوطلبان هلال احمر خبر داد:

تامین اقلام بانک "امانات پزشکی" 2 استان/ ارسال 80 تانکر و 6000 بطری آب به سیستان و بلوچستان

سرپرست سازمان داوطلبان هلال احمر از تأمین اقلام پزشکی و توان‌بخشی "بانک امانات" و ارسال به دو استان سیستان و بلوچستان و کرمانشاه خبر داد.

حبیب درگاهی در گفت‌وگو با ایسنا، از تامین تجهیزات پزشکی و توان‌بخشی "بانک امانات" خبر داد و گفت: بانک امانات یکی از فعالیت‌هایی است که از گذشته در سازمان داوطلبان انجام می‌شد و هدف این طرح تامین تجهیزات پزشکی و توان‌بخشی است که برخی از افراد به صورت مقطعی به آن نیازمند هستند اما توانایی خرید آن را ندارند. این افراد تجهیزات مورد نیاز خود را از این بانک امانات تهیه می‌کنند و پس از رفع نیاز آن را بر می‌گردانند.

وی افزود: در استان گلستان برای تامین تجهیزات پزشکی و توان‌بخشی بانک امانات اقدام خوبی صورت گرفت و خیّرین این استان هزینه‌های تامین اقلام  مختلفی را به عهده گرفتند که این اقلام در چند شهر استان‌های سیستان و بلوچستان و کرمانشاه در قالب بانک امانات در اختیار افراد قرار می‌گیرد.

درگاهی ادامه داد: به لطف و همکاری خیّرین استان گلستان 55 تخت بیمار، 51 ویلچر، 33 فوتوتراپی، 30 عصا، 30 واکر،12 ساکشن پرتابل خانگی  30 تخت تشک مواج، 20 کپسول اکسیژن و 20 مانومتر تامین شده است که در این دو استان قرار خواهد گرفت.

درگاهی با اشاره به اختصاص هزینه ازدواج یک زوج در استان مرکزی برای انجام فعالیت‌های خیریه در استان سیستان و بلوچستان گفت: یک خانواده که تنها یک فرزند داشت، هزینه ازدواج فرزند خود که نزدیک به 50 میلیون بود را به انجام کار خیریّه در استان سیستان و بلوچستان اختصاص داد. قرار شد که این مبلغ برای ساخت حمام و سرویس بهداشتی در مناطقی در شمال و جنوب استان سیستان و بلوچستان هزینه شود.

وی همچنین با اشاره به اقدامات پزشکان خیّر استان مرکزی گفت: کاروان‌های سلامتی در شهریور ماه به سیستان و بلوچستان اعزام شدند و یکی از پزشکان کاروان سلامت استان مرکزی که اپتومتر بود، پس از معاینه بیماران خود کارهای تهیه عینک‌های بیماران خود را تقبل کرد و 200 عینک را آماده کرد که هفته گذشته تحویل داده شد.

وی ادامه داد: همچنین یکی دیگر از پزشک‌هایی که در این کاروان حضور داشت، پس از اینکه متوجه فقر آهن و کلسیم و درمیان بسیاری از مراجعه کنندگان خود شد؛ با هزینه شخصی 200 بسته 100 تایی قرص آهن را خریداری کرد که به شبکه بهداشت منطقه‌ای تحویل و بین مردم توزیع شد.

سرپرست سازمان داوطلبان هلال احمر همچنین گفت: یکی دیگر از کارهایی که از سوی جمعیت هلال احمر استان مرکزی در این مدت انجام شد تهیه بسته‌های حمایتی شامل لوازم تحریر و کیف و کفش برای دانش‌آموزان در ایرانشهر بود.

ارسال  80 تانکر آب و 6000 بطری آب معدنی به سیستان و بلوچستان

درگاهی در مورد طرح نذر آب اظهار کرد: براساس دستورات ریاست جمعیت هلال احمر در راستای ارائه خدمات به مردم شریف و بزرگوار استان سیستان و بلوچستان در قالب طرح نذر آب و همچنین‌ وظایفی که سازمان داوطلبان در زمینه اعزام کاروان‌های سلامت و جذب کمک‌ها و حمایت‌های خیّرین دارد اقدامات طرح نذر آب در استان سیستان و بلوچستان در حال انجام است و در تلاش هستیم که این فعالیت‌ها و خدمات به صورت مستمر ادامه پیدا کند.

وی در مورد تامین تانکرهای آب برای روستاهای تحت پوشش طرح نذر آب در استان سیستان و بلوچستان گفت: توزیع تانکرها در این روستاها تقریبا به صورت کامل صورت گرفته و همین طور تانکرهایی نیز در هفته آینده توزیع خواهد شد. با همت جمعیت هلال احمر استان خراسان شمالی  80 تانکر آب و 6000 بطری آب معدنی تامین شده که اوایل هفته آینده برای توزیع ارسال می‌شود.

وی افزود: خوشبختانه استقبال خوبی از سوی هموطنانمان از طرح نذر آب صورت گرفته و کمک‌های مالی خوبی به این طرح شده است که در ادامه از این منبع مالی برای توزیع آب در روستاهای تحت پوشش طرح استفاده می‌شود.

درگاهی همچنین اضافه کرد: یکی دیگر از کارهایی که از سوی جمعیت هلال احمر استان خراسان شمالی پیگیری شد، جذب کمک‌هایی برای تامین مالی اعزام کاروان سلامت به استان سیستان و بلوچستان بود و در این راستا، کارخانه آلومینیوم جاجرم هزینه اعزام یک کاروان سلامت از این استان را به عهده گرفت و تامین کرد.


١١:٢٣ - چهارشنبه ١١ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٩٨٧٣    /    تعداد نمایش : ١٦٣خروج