پنج شنبه ٠٢ اسفند ١٣٩٧
هموطنان می‌توانند برای همیاری در تامین وسایل گرمایشی استاندارد مدارس ابتدایی استان سیستان و بلوچستان در قالب طرح«ققنوس» با مراجعه به روبیکا بخش دنیای احسان یا شماره‌گیری #۱۱۲*۷۸۰* اقدام کنند
 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید جمعی از ورزشکاران و هنرمندان کشور از بیمارستان فوق تخصصی توانبخشی نورافشار/ ارائه خدمات درمانی رایگان به معلولان و زلزله زدگان دچار آسیب های جسمی و حرکتی در این بیمارستان

جمعی از ورزشکاران، بازیگران و هنرمندان کشور ظهر امروز با حضور در بیمارستان فوق تخصصی توانبخشی نورافشار، ضمن بازدید از بخش های مختلف این بیمارستان، از کودکان و جانبازان و سایر بیماران بستری در بیمارستان عیادت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر داریوش سودی رئیس هیات امنای بیمارستان فوق تخصصی توانبخشی نورافشار در نشست خبری با خبرنگاران که به مناسبت روز سالمند و با حضور جمعی از ورزشکاران و بازیگران و هنرمندان کشور برگزار شد، هدف از این نشست را توجه به پدیده ای به نام سالمندی عنوان کرد و افزود: تا امروز نگاه جدی به پدیده سالمندی در کشور وجود نداشته در صورتی که با یک دید منطقی و توجه به این پدیده، در آینده می توانیم زندگی باکیفیتی در حوزه سالمندان داشته باشیم.
وی به تشریح نحوه تاسیس بیمارستان هم پرداخت و اظهار کرد: نیت مرحوم ابوالحسن نورافشار واقف بیمارستان، ارائه خدمات به کودکان دچار معلولیت جسمی و حرکتی بوده و این بیمارستان سال 1392 با همین نیت تاسیس و آغاز به کار کرده و در حال حاضر با توجه به امکانات و تجهیزات موجود، یکی از 10 بیمارستان برتر منطقه خاورمیانه در حوزه توانبخشی به حساب می آید.
رئیس هیات امنای بیمارستان فوق تخصصی توانبخشی نورافشار با اشاره به اینکه معلولان و زلزله زدگان در این بیمارستان به شکل رایگان تحت درمان قرار می گیرند، افزود: ماهانه 238 میلیون تومان هزینه کودکان معلول در این بیمارستان می‌شود که خدمات کاملا رایگان است و شامل تغذیه، اسکان و درمان می شود که طی سه ماه آینده این خدمات با همکاری معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت در تمامی مراکز جامع توانبخشی هلال احمر در کشور ارائه می شود.
دکتر سودی به میزان 10 درصدی معلولیت جسمی و حرکتی در کشور هم اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ما با بحران سالمندی مواجه هستیم  چرا که در کشورمان به جز پس انداز مادی و معنوی، به پس انداز جسمی توجهی نشده و افراد در دوران سالمندی با مشکلات بی شماری مواجه می شوند که در دوره جدید مدیریتی جمعیت هلال احمر، دکتر پیوندی تاکید زیادی بر تدبیر ویژه در حوزه سالمندان دارد.

مصرف داروهای بیشمار، از مشکلات شایع سالمندان
دکتر لیلی علیزاده، متخصص طب سالمندی بیمارستان نورافشار نیز در این نشست با اشاره به اینکه تداخل دارویی یکی از شایع‌ترین سندروم‌های دوره سالمندی است گفت:‌ توجه به رفع مشکلات سالمندان جهت پیشگیری از وقوع چالش در آینده امری ضروری است. 
وی با اشاره به علل افزایش تعداد سالمندان از جمله ارتقای خدمات بهداشت و درمان، تغذیه و پیشرفت های اقتصادی و اجتماعی که منجر به افزایش امید به زندگی شده اند، اظهار کرد: میزان جمعیت سالمندی کشور طی 30 سال آینده به 30 درصد افزایش خواهد یافت. به همین دلیل توجه به بهبود سلامت و کیفیت زندگی سالمندان باید به شکل جدی مورد توجه قرار گیرد.
وی به مشکلات سالمندان اشاره کرد و افزود: مصرف داروهای متعدد در دوران سالمندی یکی از مشکلات شایع این قشر از جامعه است که متأسفانه بسیاری از این افراد از تداخل دارویی خود آگاهی ندارند. متخصص طب سالمندان کیسه دارویی سالمندان را تعدیل و مشکلات تداخل دارویی آنها را برطرف می‌کنند.
مدیر کلینیک طب سالمندی بیمارستان نورافشار با اشاره به سندروم سالمندی گفت: اختلال تعادل و سقوط، اختلالات خلقی و روحی همچون بیماری افسردگی از دیگر مشکلات دوران سالمندی است که ارزیابی جامع سالمندی در پیشگیری از این موارد و درمان آن حائز اهمیت است.
علیزاده گفت: مشکلات شناختی و حافظه همچون آلزایمر در میان سالمندان افزایش یافته و خانواده‌های ایرانی متأسفانه برای این افراد دیر مراجعه به پزشک می‌کنند و در واقع زمانی بوده که بیماری پیشرفت کرده است.
وی عنوان کرد:‌ هرم سنی در ایران در حال تبدیل شدن به استوانه‌ بوده که بخش زیادی از آن را سالمندان اختصاص داده‌اند و این مسئله در صورت توجه به آن تبدیل به تهدید و چالشی در آینده خواهد شد بنابر این توجه به قشر سالمند و پیشگیری از بیماری‌های آنها امری ضروری است.

لازم به ذکر است میثم بائو، بازیکن تیم فوتبال استقلال، محمد نصرتی بازیکن پرسپولیس، بهنام محمودی والیبالیست، یوسف کرمی هنرمند، علی کاظمی بازیگر سینما و تلویزیون و مهراب، محمد و حسین فاطمی قهرمانان پرورش اندام کشور، پیش از ظهر امروز با حضور در بیمارستان فوق تخصصی نورافشار؛ ضمن بازدید از بخش های مختلف بیمارستان از جمله بخش های ارتوپدی، اورژانس، پزشکی ورزشی و ...از بیماران بستری در بخش سالمندان، اطفال و جانبازان نیز عیادت کردند.


١١:٠٦ - سه شنبه ١٠ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٩٨٧٢    /    تعداد نمایش : ١٩٧خروج