پنج شنبه ٠٢ اسفند ١٣٩٧
هموطنان می‌توانند برای همیاری در تامین وسایل گرمایشی استاندارد مدارس ابتدایی استان سیستان و بلوچستان در قالب طرح«ققنوس» با مراجعه به روبیکا بخش دنیای احسان یا شماره‌گیری #۱۱۲*۷۸۰* اقدام کنند
 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران با نایب رئیس صلیب سرخ آلمان/پیشنهاد گسترش همکاری‌ها در زمینه آموزش و امدادونجات

دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران در دیدار با نایب رئیس صلیب سرخ آلمان بر گسترش همکاری‌های دو جمعیت در زمینه آموزش و امداد و نجات تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مهندس محمود محمدی نسب صبح امروز(شنبه) در دیدار با ولکمار شون؛ نایب رئیس صلیب سرخ آلمان ضمن ارائه توضیحاتی درباره فعالیت‌های جمعیت هلال احمر ایران، گفت: جمعیت هلال احمر ایران بیش از 90 سال قدمت دارد و در مقایسه با جمعیت های ملی سایر کشورها، در رده داوطلبی از توان بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به تعداد داوطلبان فعال جمعیت هلال احمر ایران افزود: این جمعیت از 300 هزار داوطلب فعال برخوردار است و مجموع تعداد داوطلبانی که با جمعیت هلال احمر به صورت داوطلبانه همکاری دارند، حدود 2 میلیون نفر است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر به سازمان‌ها و کارخانه‌های زیر مجموعه جمعیت هلال احمر اشاره کرد و یادآور شد: این جمعیت از بخش های متنوعی شامل توانبخشی، کارخانه های تولید کننده دارو، تجهیزات امدادی و چادرهای امدادی و ... تشکیل شده است که تجهیزات امدادی مورد نیاز کشور را در زمان وقوع حوادث و بحران‌ها تامین می‌کند.

وی با بیان اینکه تجربیات جمعیت هلال احمر ایران در حوادث و بحران‌هایی نظیر سیل و زلزله باعث شده است تا این جمعیت  از سایر جمعیت های ملی هم رده خود متمایز باشد، تصریح کرد: جمعیت هلال احمر ایران نسبت به اتفاقات بین المللی بی تفاوت نیست و برای کمک به مردم گرفتار حوادث و بلایا در سایر کشورها نیز همواره حضور فعال دارد.

محمدی نسب درباره ارائه خدمات درمانی جمعیت هلال احمر ایران در کشورهای آفریقا و آمریکای جنوبی، بیان کرد: این جمعیت در 14 کشور مراکز درمانی و بیمارستان دارد و بسیار راغب به گسترش روابط همکاری با جمعیت‌های ملی سایر کشورها هستیم.

وی با تاکید بر اینکه صلیب سرخ آلمان تجربیات خوبی در زمینه مدیریت بحران و تکنولوژی‌های مربوط به آن دارد که جمعیت هلال احمر ایران می‌تواند از این تجارب استفاده کند، عنوان کرد: در زمینه آموزش و هچنین امداد و نجات می‌توانیم از تجارب صلیب سرخ آلمان بهره‌مند شویم و از سیستم‌های مجازی آموزش در این زمینه بهره‌گیری کنیم. البته اخیرا موفق به کسب مجوز ERP  از فدرایبون ین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر شده ایم و روی استانداردها حساسیت خاصی داریم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر تاکید کرد: پیشنهاد می‌کنیم در زمینه آموزش و امداد و نجات کارشناسان دو جمعیت برای تبادل تجربیات تعاملات بیشتری با یکدیگر داشته باشند و ما در این زمینه حمایت‌های لازم را خاوهیم داشت.

اعلام آمادگی صلیب سرخ آلمان برای تبادل تجربیات و آموزش‌ها در زمینه امداد و نجات

در ادامه نایب رئیس صلیب سرخ آلمان درباره تعداد نیروهای داوطلب فعال در کشور آلمان، گفت: صلیب سرخ آلمان به اندازه نیروهای داوطلب فعال در هلال احمر ایران، نیرو دارد که به صورت داوطلبانه نسبت به ارائه خدمات اقدام می‌کنند.

دکتر ولکمار شون ادامه داد: در زمینه ارائه آموزش کمک های اولیه و کمک های درمانی آماده تبادل تجربیات و آموزش‌ها با جمعیت هلال احمر ایران هستیم.

انجام پروژه‌ها و دوره‌های مشترک میان دو جمعیت ایران و آلمان

در ادامه دکتر داوود باقری؛ سرپرست معاونت امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر با بیان اینکه زمینه‌های همکاری خوبی میان جمعیت هلال احمر ایران و صلیب سرخ آلمان وجود دارد، گفت: در زمینه انجام پروژه ها و دوره های مشترک میان دو جمعیت  ایران و آلمان رایزنی‌های لازم انجام خواهد  شد.


١٣:٤٥ - شنبه ٧ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٩٧٤٢    /    تعداد نمایش : ٢٠٥خروج