پنج شنبه ٠٢ اسفند ١٣٩٧
هموطنان می‌توانند برای همیاری در تامین وسایل گرمایشی استاندارد مدارس ابتدایی استان سیستان و بلوچستان در قالب طرح«ققنوس» با مراجعه به روبیکا بخش دنیای احسان یا شماره‌گیری #۱۱۲*۷۸۰* اقدام کنند
 


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار رئیس جمعیت هلال احمر با رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور مطرح شد؛

تسکین آلام و خدمت به حادثه دیدگان از اهداف اصلی جمعیت هلال احمر و سازمان نظام پرستاری است/ گسترش فعالیت های داوطلبانه و تقویت آموزش همگانی زمینه ای برای همکاری های مشترک

در دیدار رئیس جمعیت هلال‌احمر با رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور بر توسعه همکاری‌ها در زمینه اهداف مشترکی چون کمک به مردم، تکریم انسان‌ها، ترویج صلح و دوستی تاکید شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ دکترعلی‌اصغر پیوندی در دیدار با دکتر اصغر دالوندی؛ رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور با اشاره به مشکلات موجود در نظام سلامت، اظهار کرد: هیچ گروهی بر گروه دیگر برتری ندارد و باید با ایجاد فضایی دوستانه، تعاملی و صمیمی به پیدا کردن راه‌حل‌ها پرداخت و از پتانسیل‌های هم بهره برد.
وی با بیان اینکه ایجاد این فضا نیازمند فرصت و زمان است و مردم توقع دارند و این حق آنها است، افزود: باید برای حل مشکلات دست به دست هم داد و این آمادگی در جمعیت هلال احمر وجود دارد که با هم افزایی از فضای چندگانگی فاصله بگیریم.
 رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه سازمان نظام پرستاری از نظر صنفی ممکن است با جمعیت هلال احمر در ارتباط مستقیم نباشد، گفت: اما از حیث کمک به مردم، تکریم انسان‌ها، ترویج صلح و دوستی و مواردی از این دست؛ اهداف اصلی جمعیت هلال احمر با سازمان نظام پرستاری در ارتباط مستقیم است و در این زمینه هر کمکی بتوانیم به منظور تحکیم همکاری انجام می‌دهیم و از سوی دیگر، دست یاری برای رفع مشکلات نظام سلامت به سمت شما دراز می‌کنیم.
وی با تشریح وظایف جمعیت هلال‌احمر در حوزه‌های توانبخشی، جوانان، داوطلبان و امداد افزود: هلال احمر وظیفۀ مستقیم در زمینه توانبخشی دارد و سال 2018 میلادی، سال توانبخشی نامگذاری شده و هم‌اکنون 6 مرکز جامع توانبخشی در سطح کشور فعال است و برنامه هلال‌احمر ایجاد حداقل یک مرکز توانبخشی در هر استان تا دهه فجر سال جاری است.
دکتر پیوندی با اشاره به وظیفه جمعیت هلال‌احمر در زمینه آموزش، بیان کرد: معتقدیم که راحت‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش برای حفاظت مردم از خود، آموزش همگانی است و لذا باید کمیته مشترکی برای توسعه همکاری‌های آینده تشکیل شود.
دکتر دالوندی، رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور هم در این نشست با اشاره به ظرفیت بالای نظام پرستاری و تاکید بر نگاه کامل به نظام سلامت، افزود: در حال حاضر نظام سلامت چندپاره شده و به سمت بیمارستان‌داری پیش رفته و نقش پرستار به طور کامل در آن دیده نشده است؛ این در حالی است که نظام پرستاری می‌تواند بازوی توانایی برای وزارت بهداشت باشد و این موضوعات موجب شده است که پرستارها جذب کشورهای دیگر شوند.
وی با اشاره به اینکه رویکرد ما باید کار تیمی باشد و نگاه ما، سلامت‌محور؛ بیان کرد: در عین حال، هر یک از سازمان‌ها منظومه‌ای هستند که باید در جای خود قرار بگیرند و همان‌طور که ما برای پزشکان احترام قائل هستیم، این توقع را داریم که نگاه پرستارزدایی که سبب به خطر افتادن امنیت شغلی، آرامش و رضایتمندی پرستارها می‌شود، از بین برود.
رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور با تاکید بر اینکه در ارتباط و همکاری متقابل، مهمترین وجه مشترک با جمعیت هلال‌احمر، بحث آموزش است. یادآور شد: آموزش سبب ایجاد نگرش‌ و ارتقای آگاهی مردم می‌شود.
وی با بیان اینکه در این ارتباط می‌توانیم در حوزه‌های جوانان، داوطلبان، بهداشت، درمان و توانبخشی همکاری داشته باشیم و از فضاهای مشترک استفاده کنیم. گفت: کمک به آموزش حجاج، آموزش‌های عمومی مردم، آموزش‌های مرتبط با موضوع اربعین، خودمراقبتی و آموزش داوطلبان نمونه‌هایی اخیر از راه های همکاری مشترک است.
دکتر دالوندی اضافه کرد:  سازمان نظام پرستاری در حوزۀ ارائه خدمات جاده‌ها و تصادفات هم می‌تواند یاری‌رسان جمعیت هلال احمر باشد و حتی در زمینۀ تولید لوازم یک‌بارمصرف و دائمی و مواد توانبخشی آماده ی همکاری است.
در پایان این نشست مشترک، دکتر دالوندی با اشاره به لزوم امضای تفاهم‌نامه ی مشترک تصریح کرد: با توجه به محدودیت های محیط آموزشی در سازمان نظام پرستاری امید است، بستری فراهم شود تا از فضاهای جمعیت هلال احمر در راستای برگزاری دروه های آموزشی بهره‌مند شویم.


١٣:٠٢ - سه شنبه ٥ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٦٣٦    /    تعداد نمایش : ٤٤خروج