يکشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٧
# نذر_ آب با همراهی شما به یاری آسیب دیدگان از خشکسالی ادامه می دهیم. با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 می توانید روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب دیدگان از خشکسالی در استان های جنوب شرقی کشور(سیتان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی) کنید. کد دستوری #5151*733*
 


  چاپ        ارسال به دوست

سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر خبر داد؛

توزیع بیش از ۱۰۰ هزار سبد غذایی در بین نیازمندان در طرح همای رحمت

حبیب درگاهی سرپرست  سازمان داوطلبان جمعیت  هلال احمر گزارشی از اجرای طرح همای رحمت را ارائه داد‌.

توزیع بیش از ۱۰۰ هزار سبد غذایی در بین نیازمندان در طرح همای رحمتبه گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ عصر امروز (یک شنبه) حبیب درگاهی رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر در نشستی  با حضور خبرنگاران عضو سازمان داوطلبان هلال احمر، گزارشی از طرح همای رحمت را ارائه داد‌.

 

 سرپرست  سازمان داوطلبان  جمعیت هلال احمر ایران در این نشست اظهار داشت: طرح همای رحمت به صورت جدی و با برنامه ریزی های قدرتمند ادامه پیدا کرده است که گزارش ریز آن اعلام شده است.

 

وی اظهار کرد: بیش از ۱۰۰ هزار سبد غذایی به (ارزش تقریبی ۱۰۰ هزار تومان) در نظر گرفته شده که تعداد زیادی از آن در بین نیازمندان توزیع شده است. همچنین قصد برپایی  ۴۵۰۰ سفره افطاری در سراسر کشور را داشتیم که تا کنون ۴ هزار سفره برپا شده است.

 

درگاهی در خصوص طرح باران مهربانی نیز گفت: در بحث های گلریزان یا همان باران مهربانی نیز هلال احمر محور اصلی را شفاف سازی قرار داده و تا کنون در ۷ استان کشور (زنجان، قزوین، ایلام، چهارمحال و بختیاری و...) این طرح را برگزار کرده ایم.

 

وی از برنامه ریزی برای اجرای ۵۴ پروژه در برنامه ۵ ساله جمعیت هلال احمر ایران خبر داد و گفت: این پروژه ها در سه اولویت سبز (۴۰ پروژه که توسط سازمان تصمیم گیری می شود)، سفید( ۲ پروژه که در حال تصمیم گیری است) و زرد (۱۲ پروژه که توسط سازمان داوطلبان با سایر سازمان ها در حال اجراست) اولویت بندی شده اند.

 

درگاهی با اشاره به عناوین تعدادی از  این پروژه ها گفت: ‌کمک به سرمایه های اجتماعی، تشکیل کار گروهی، اجرای طرح سهم نیکوکاری، تشکیل شورای اندیشه ورزی، طرح باران مهربانی، تشکیل مجمع خیرین در خراسان رضوی و سایر کلانشهرها، پیگیری تسهیلات بانکی، طرح همای رحمت، فرشتگان رحمت و غیره تعدادی از عناوین این برنامه ها هستند که ان شاء الله با گرفتن بودجه بتوانیم آن ها را اجرایی کنیم.

 

 سرپرست  سازمان داوطلبان جمعیت  هلال احمر در ادامه این نشست در خصوص تشکیل خانه های داوطلبان برای صنوف مختلف بیان کرد: خانه های داوطلبان برای فعالیت های سازمانی داوطلبی با حضور افراد مختلف شامل هنرمندان، پزشکان، نمایندگان در تهران و بیشتر استان ها شکل گرفته است.‌

 

وی اظهار کرد: ۲۸۰۰ خانه داوطلب هلال احمر وجود دارد که باید توسط خود داوطلبان ساماندهی و سیاست گذاری شود.

 

سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر افزود: خانه های داوطلبان باید مراکز داوطلب محوری باشند و به صورت خودگران مدیریت و ساماندهی شوند.

 

گفتنی است؛ در پایان این نشست کارت عضویت خبرنگاران عضو سازمان داوطلبان هلال احمر به آنان اهدا شد.

 


٠٩:٣٧ - دوشنبه ٢١ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٣٩١    /    تعداد نمایش : ٦٥خروج