پنج شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٧
هموطنان می‌توانند برای همیاری در تامین وسایل گرمایشی استاندارد مدارس ابتدایی استان سیستان و بلوچستان در قالب طرح«ققنوس» با مراجعه به روبیکا بخش دنیای احسان یا شماره‌گیری #۱۱۲*۷۸۰* اقدام کنند
 


  چاپ        ارسال به دوست

سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اعلام کرد:

خدمات رایگان دندانپزشکان داوطلب در مناطق محروم گیلانغرب / توزیع بسته های غذایی میان آسیب دیدگان از زلزله

سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر  ضمن اشاره به هماهنگی جمعیت هلال احمر استان اصفهان، از  اعزام 45  دندانپزشک داوطلب اصفهانی و استقرار 20 یونیت دندانپزشکی  به 15 روستای محروم  گیلانغرب جهت ارایه خدمات رایگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، مهندس حبیب درگاهی گفت: طی حضور چهارمین کاروان سلامت داوطلبان در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه این بار در دهستان دیره از شهرستان گیلانغرب، در مدت 5 روز متوالی ، 665 نفر از اهالی 15 روستاهای  کم برخوردار به صورت رایگان از خدمات کشیدن و پر کردن دندان و همچنین عصب کشی، جرم گیری و ترمیم بهره مند شدند.

وی در زمینه سایر خدمات حمایتی این کاروان ، افزود: بیش از یکصد بسته غذایی نیز میان نیازمندان و آسیب دیدگان روستای ویجه نان در منطقه مرزی سومار حاوی برنج، خرما، روغن  و گوشت کرم گوسفندی توزیع شد  و با  گلریزان  تیم اعزامی ، 40  میلیون ریال کمک نقدی به  یک خانواده روستایی اهدا شد.

سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با ارزشمند خواندن حضور بدون چشمداشت مالی دندانپزشکان داوطلب در این مناطق ، ادامه داد: این کاروان های سلامت در مناطق زلزله زده ای که هنوز پوشش خدمات دندانپزشکی در آنها وجود ندارد، مستقر می‌شوند و این باعث افتخار است که این میزان همت برای کمک به نیازمندان و آسیب دگان از حادثه وجود دارد.

مهندس درگاهی با اشاره به استقبال پزشکان و دندانپزشکان داوطلب از برنامه ملی کاروان سلامت جمعیت هلال احمر، خاطر نشان کرد: ما به معرفی این اقدامات و همچنین فراهم کردن بستر اجرای آن نیاز داریم. ارزش مادی این برنامه‌ها قابل مقایسه با ارزش معنوی آن نیست. در عین حال مطمئن هستیم که در سایر حوزه‌های فعالیت داوطلبانه  نیز این مسیر ادامه پیدا می‌کند. ما باید به طور دائم کار خیر را تبلیغ و تشویق کنیم و خوشحالیم که توانستیم این برنامه را در روزهای منتهی به  شب های قدر  اجرا کنیم.

 

 


١٨:٣٠ - جمعه ١٨ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٣٣٢    /    تعداد نمایش : ٣٤خروج