پنج شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٧
هموطنان می‌توانند برای همیاری در تامین وسایل گرمایشی استاندارد مدارس ابتدایی استان سیستان و بلوچستان در قالب طرح«ققنوس» با مراجعه به روبیکا بخش دنیای احسان یا شماره‌گیری #۱۱۲*۷۸۰* اقدام کنند
 


  چاپ        ارسال به دوست

در نشست اعضای شورای مشورتی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر عنوان شد:

استقبال " مهندس درگاهی" از مشورت و همفکری با روسای اسبق و صاحب نظران امور خیریه درباره توسعه توان داوطلبی

سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در این نشست بر ضرورت توجه به مطالبات جامعه تاکید کرد و از مشورت و همفکری با روسای اسبق، افراد صاحب نظر و متخصص درباره توسعه توان  داوطلبی و گسترش دامنه فعالیت های داوطلبانه  در استان ها استقبال کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، در این نشست که با حضور دکتر احمد علی نوربالا، رییس اسبق جمعیت هلال احمر، حسین زاجکانیها ، رییس اسبق سازمان داوطلبان، حسین انواری، رییس اسبق کمیته امداد امام(ره) ، دکتر سکینه الماسی ، نماینده  مردم عسلویه، کنگان، جم  و دیر  در مجلس شورای اسلامی و همچنین صاحب نظران حوزه فعالیت های عام المنفعه  برگزار شد،

درخصوص تعامل و رایزنی برای احصای نیازهای جامعه ، اولویت بندی آن ها و تبیین جهت گیری های مناسب برای همدلی بیش از گذشته و رفع خلاءهای قانونی در حوزه فعالیت های مشارکتی و خیرخواهانه بحث و تبادل نظر شد.

مهندس حبیب درگاهی ضمن ارایه گزارشی از فعالیت های اخیر سازمان متبوعش بر  لزوم توجه به مطالبات جامعه تاکید کرده و در این راستا به برخی پیچیدگی ها و چالش های پیش رو در خصوص جلب سرمایه و اعتماد اجتماعی اشاره کرد.

سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که شاید کم و بیش برای هر فردی که در این سطح مدیریتی قرار دارد می‌تواند کاستی تلقی شود، فاصله گرفتن از اطلاعات دانش روز است. افرادی که برای سالیان متمادی در مسند کارهای اجرایی قرار دارند، فرصت کمتری برای مطالعه، دنبال کردن روند امور و تحولات روز دنیا و همچنین ارتقای دانش مربوط به حوزه خود دارند و این موضوع در برخی مواقع باعث می‌شود که آنها روش‌های قدیمی را برگزینند و در نتیجه، در مدیریت تحول خلل ایجاد شود بنابراین، آنچه امروز باید در سازمان داوطلبان اتفاق بیفتد ، این است که مدیران و داوطلبانی در مصدر کار قرار گیرند که شرایطی را فراهم آورند تا خدمات داوطلبانه ، توان لازم را برای تمرکز بر مشکلات اصلی جامعه پیدا کرده و امور را به درستی پیش ببرند و این مهم بدون کمک گرفتن از تمامی قشرهای جامعه اعم از هنرمندان، دانشگاهیان و ... محقق نمی شود.

همچنین در این نشست، رییس اسبق جمعیت هلال احمر با ابراز خرسندی از تداوم چنین نشست های مشورتی، اذعان کرد: در نگاه نهضت بین المللی صلیب سرخ، جمعیتی موجه تر است که دارای تعداد بیشتر داوطلبان باشد و خوشبختانه جمعیت هلال احمر ایران از این حیث ظرفیت فراوانی دارد که در چهار گروه تخصصی سازماندهی شده اند

دکتر احمد علی نوربالا با تاکید بر اینکه روش کار در هلال احمر،با هیچ سازمان حمایتی دیگر قابل قیاس نیست، افزود: جمع آوری کمک های مردمی برای مردم حادثه دیده از سوی جمعیت هلال احمر ، همواره با حفظ اصل کرامت انسانی همراه بوده است چرا که این مردم ، پیش از حادثه افرادی بی نیاز بوده اند.

وی با اشاره به اینکه جنس کار در جمعیت هلال احمر، تنها خلوص نیت و رضای پرودگار است ،تاکیدکرد: بنیه اصلی جمعیت هلا ل احمر بر داوطلبان استوار است و پرچمداران این سازمان عام المنفعه بین المللی، حافظ و راعی اصول انسانی نهضت عظیم صلیب سرخ و هلال احمر می باشند.

رییس اسبق جمعیت هلال احمر در ادامه پیشهاد پیوستن سازمان به اتحادیه خیریه های کشورهای اسلامی را مطرح کرد و افزود: این اقدام می تواند زمینه ساز همدلی های سیاسی  باشد و با تبادل اطلاعات و آموزش ،آثار سیاسی و اجتماعی مثمر ثمری را در پی دارد.

گفتنی است  در این نشست، اعضا مطالبات و مطالب مورد نظر خود درباره نحوه ارایه خدمات خیرخواهانه مطرح کردند و بر ضرورت توجه به انتظارات 2 میلیون نفری جمعیت داوطلبان که در جمعیت هلال احمر مشارکت می کنند و مهم ترین پشتوانه اجتماعی این سازمان هستند، تاکید کردند.


١٠:٢٥ - يکشنبه ١٣ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٢٧٢    /    تعداد نمایش : ٤٥خروج