جمعه ٠٣ خرداد ١٣٩٨
کمک به آسیب دیدگان از سیل کشور: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها شماره گیری کد دستوری # 112*780* از طریق تلفن همراه شماره کارت 6104337999999996 بانک ملت و نیز 5894631850259730 بانک رفاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

بیانیه مشترک فرانچسکو روکا، رییس فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر و پیتر مائورر، رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ به مناسبت 8 می روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر

به مناسبت 8 می روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر، فرانچسکو روکا، رییس فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر و پیتر مائورر، رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ بیانه مشترکی صادر کردند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ در متن این بیانیه آمده است: به نظر نمی‌رسد کسی بداند که تنها برای یک لبخند ساده چه تعداد از ماهیچه های بدن باید به حرکت درآیند. بعضی‌ها می گویند 17ماهیچه، گروهی هم بر 12 ماهیچه بحث و جدل دارند، اما آنچه که در نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر جا افتاده، این است که برای نقش بستن یک لبخند ساده بر لب باید بیش از 7 میلیارد ماهیچه درگیر شود، یا ذهن فعال و ماهیچه های تقریبا 12 میلیون کارمند و داوطلب در تکاپو باشد.

 

کارمند عزیز، داوطلب گرامی: این متن مستقیما برای توست!

شما هر روز با همه آن‌هایی که در بدترین لحظات زندگی خود، بحران و یا جنگ و خطر را به سر می‌برند، روبرو می‌شوید و کار می‌کنید. این افراد نخستین پاسخ دهنده و سفیران خط مقدم صلیب سرخ و هلال احمر هستید. قدرت رو به رشد و دسترسی شبکه جهانی ما به خاطر وجود شماست. در سراسر جهان، در مکان‌های خطرناک و ناپایدار، اقدامات بشردوستانه، بی طرفانه، بی غرضانه و مستقل شما، بهترین فرصت برای دستیابی به کسانی است که بیشترین نیازها را دارند.

 

ما در روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر، قصد داریم از تمامی فعالیت هایتان و دِینی که به خاطر خدماتی که ارائه می‌دهید، به گردن ما دارید، قدردانی کنیم. آنچه که شما انجام می دهید، آسان نیست، شما همیشه هدف تهدید و حمله قرار گرفته‌اید. با اندوه فراوان، هر سال کارکنان صلیب سرخ و هلال احمر و داوطلبان کشته می‌شوند. ما از دیدن جای خالی همه آن‌هایی که خاطراتی از خود به یادگار گذاشته‌اند، همواره در حزن هستیم. و هنوز هم فعالیت‌های شما ادامه دارد.

 

شما در بحران های طولانی مدت شدید، با پویایی و تحرک بسیار بالا فعالیت می‌کنید. می‌دانید افرادی که به آنها خدمت می‌کنید، چندین ماه وحتی چندین سال است که در شرایط سختی به سر می‌برند و با این حال آنها را همراهی می‌کنید. از کمک اضطراری، امدادرسانی‌های حیاتی تا انجام برنامه‌هایی برای بهبود و تاب آوری، شما همواره آنجا هستید.

 

در زیمبابوه هستید، کشاورزان را در جبران خسارت‌های وارده به محصولات کشاورزی‌شان (فرآیندهایی برای جلوگیری از خسارت به محصولات کشاورزی از جمله خشکسالی و سیل) یاری می‌کنید. در بنگلادش حضور دارید، برای زنان و دختران چراغ های خورشیدی، لباس های مناسب از لحاظ فرهنگی و ملزومات بهداشتی برای جلوگیری از افسردگی‌شان آن هم در طول دوران قاعدگی تهیه می‌کنید. در کاستاریکا به سگ ها برای نجات مردم از زیر ساختمان های فرو ریخته و یا رانش زمین آموزش می‌دهید.

 

در سوریه هستید، جایی که پس از چندین بار تلاش پی در پی، 46 محموله شامل هزاران بسته از اقلام غذایی و تجهیزات پزشکی در نهایت به غیر نظامیان در غوطه شرقی رسید. در غزه هم هستید، با تأمین نیاز مردم با تهیه باتری‌های قابل شارژ برای تلفن‌های همراه و چراغ‌های اضطراریشان، مانع از قطع برق می‌شوید.

 

همه این داستان ها پر از نوآوری و اصالت است. همین داستان های اصیل هستند که نشان می‌دهند چگونه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در تلاش است تا مردم را در کانون اقدامات بشر دوستانه خود قرار دهد. از جوامع حمایت می‌کنید تا خود عاملی برای بهبود و تاب آوری خودشان باشند.

 

شما تخصص ما را در اختیار جامعه قرار می‌دهید، به طوری که جامعه خود بتواند در طولانی مدت قوی تر عمل کند. از راه های مختلف سعی می‌کنید اهداف سازمانی‌تان به جای اهداف شخصی تان اولویت باشد و این همان از خود گذشتگی است که گنجی برای ما است که همان باعث می شود این شور و شوق در میان جمعیت مختلفی از مردم پراکنده شود و نهضت ما را تبدیل به نهضتی منحصر به فرد کند.

 

به آن هایی که می گویند بشردوستی مرده است می‌گویم که هر یک از شما می توانید برای آنها 12 میلیون مثال مختلف بزنید که چرا اشتباه فکر می کند. و این دقیقا همان چیزی است که ارزش لبخند زدن دارد.

از همه شما متشکرم.


١٥:٥٢ - چهارشنبه ١٩ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٦٧٣٥    /    تعداد نمایش : ٣٠٩خروج