دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧
# نذر_ آب با همراهی شما به یاری آسیب دیدگان از خشکسالی ادامه می دهیم. با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 می توانید روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب دیدگان از خشکسالی در استان های جنوب شرقی کشور(سیتان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی) کنید. کد دستوری #5151*733*
 


  چاپ        ارسال به دوست

در نشست مشورتی سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با رییس سازمان جوانان و مدیرعامل موسسه خیریه امام علی(ع) مطرح شد:

خیرین استانی و کشوری برای توسعه خدمات عام المنفعه فعال می شوند/ مقصد خدمات داوطلبانه ، معیشت روستا ها و مناطق محروم می شود

سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر تصریح کرد: بر اساس برنامه پنج ساله جمعیت هلال احمر، حمایت و  هم افزایی خیریه های  سراسر کشور در دستورکار  این سازمان قرار گرفته است و مقصد خدمات داوطلبانه ، روستا ها و مناطق محروم می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، مهندس حبیب درگاهی با بیان اینکه یکی از اهداف متعالی جمعیت هلال احمر، حمایت از سلامت وکرامت انسانی است که می تواند آرامش اجتماعی را برای جامعه  به ارمغان بیاورد، افزود: تحقق این هدف مرهون خدمات داوطلبان است  و در واقع پرچم خدمات داوطلبانه  در کشور از دیر باز  توسط سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به اهتزاز درآمده است.

وی با تشریح  آثار فعالیت های انساندوستانه داوطلبان جمعیت هلال احمر ،تاکیدکرد: در حال حاضر توسعه آموزش و توانمندسازی مناطق محروم ، به سبب نیت خیر و دستان با برکت خیران شکل گرفته است اما هنوز برای رسیدن به مقصد راه طولانی وجود دارد که نیاز به هم افزایی در آن به وضوح مشهود است.

دکتر مسعود حبیبی ، رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر هم بر ضرورت ترویج فعالیت های جهادی در خصوص اشتغال و توانمندسازی افراد آسیب پذیر جامعه تاکید کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه امام علی(ع) نیز با اعلام اینکه تمرکز فعالیت های این موسسه بر روی مسائلی همچون توانمندسازی قشرهای کم بضاعت به خصوص روستاییان است، اضافه کرد: با این اقدامات می توان امیدوار بود که از نرخ مهاجرت بی رویه به شهرها کاست و بیشتر به سمت اشتغال زایی و آبادانی این مناطق  رفت.

سید اکبر کساء تصریح کرد: اکنون اقدامات موثری در این زمینه صورت گرفته  و می توان گفت: برخی از روستاها  تبدیل به دانشکده هایی شده است که  ساکنان شهری ازآن ها برای  خودکفایی  و توسعه تولیدات ، الگوبرداری می کنند.


١٦:١٩ - چهارشنبه ١٦ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٥٢٨٠    /    تعداد نمایش : ٥٨خروج