پنج شنبه ٢٦ مهر ١٣٩٧
# نذر_ آب با همراهی شما به یاری آسیب دیدگان از خشکسالی ادامه می دهیم. با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 می توانید روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب دیدگان از خشکسالی در استان های جنوب شرقی کشور(سیتان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی) کنید. کد دستوری #5151*733*
 


  چاپ        ارسال به دوست

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر تشریح کرد:

توزیع بیش از 400 هزار بسته حمایتی/ توسعه کیفی و کمی کمک خیرین داوطلب به نیازمندان در سال جاری

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه طی یک سال اخیر ،بیش از 400 هزار بسته حمایتی مشتمل بر اقلام غذایی،بهداشتی و فرهنگی میان نیازمندان کشور با محوریت خیرین داوطلب  توزیع شده است ،خاطرنشان کرد: امسال ، نیازمندان و بهره وران طرح های حمایتی جمعیت هلال احمر از کمک های بهتری  برخوردار می شوند.

 به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ، دکتر رضا اندام گفت: حمایت از اقشار آسیب پذیر و توزیع بسته های حمایتی  در میان  نیازمندان ، خانواده های بی سرپرست و بد سرپرست  یکی از برنامه‌های جمعیت هلال احمر و بخصوص سازمان داوطلبان است که امسال نیز این هدف با اجرای برنامه  های ملی همچون همای رحمت، فرشتگان رحمت،ارمغان مهر و کاروان سلامت در مناسبت های مختلف ملی و مذهبی  دنبال شد.

وی از افزایش  حمایت خیرین  داوطلب جمعیت، از اقشار ضعیف و نیازمند خبر داد و گفت: مطالعاتی در این زمینه صورت گرفته است که چه اقلامی به خانواده‌ها داده شود و توزیع آن ها طی سال ادامه دارد.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر  با تاکید بر اینکه این سازمان جهت گیری توزیع این بسته ها را کاملاً هدفمند ، برنامه ریزی کرده است، بیان داشت: خانواده‌هایی که در مناطق محروم روستایی و شهری بالاخص کودکان و زنان بی سرپرست و بدسرپرست، خانواده زندانیان، زنان سرپرست خانوار از قبل شناسایی شده‌اند ، از بسته های حمایتی جمعیت هلال احمر  بهره‌مند می شوند.

وی تکمیل فرم اطلاعات فردی برای هر نیازمند و نگهداری در آرشیو اطلاعات جمعیت شهرستان و استان، دعوت به حضور مستقیم خیرین و توزیع مستقیم بسته های اهدایی ، بن کالا و توزیع آن بین نیازمندان، اطلاع رسانی اختصاصی به  مسئولان و مقامات استانی، خیرین ، هنرمندان، ورزشکاران و ... و همچنین ارسال دعوت نامه به  خیرین و نیکوکاران حقیقی و حقوقی (موسسات مالی، تجاری،  کارخانجات، اصناف، موسسات و خیریه های مردم نهاد  را به عنوان گام های اجرای این برنامه عنوان کرد و افزود: این سازمان  برای تأمین اعتبار برنامه مذکور از محل کمک های نقدی و غیرنقدی مردمی ، استقرار صندوق های جمع آوری کمکهای مردمی و دستگاه کارتخوان در کلیه مراکز و شعب جمعیت هلال احمر تمامی استان ها به ویژه خانه های هلال و اختصاص شماره حساب اختصاصی 42/15000000 سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر نزد  بانک ملت را برای سهولت دسترسی مردم نیکوکار جهت مشارکت در نظر گرفته است.

 

وی با تأکید بر اینکه سیاست سازمان علاوه بر حمایت معیشتی از خانواده های کم برخوردار در این برنامه  ، نهادینه کردن  فرهنگ  انفاق و دستگیری از محرومان جامعه ، ارتقاء و بهبود کیفیت زندگی نیازمندان با حفظ کرامت انسانی، تامین احترام خانواده های نیازمند و زنان سرپرست خانوار و نیز هویت بخشی به فعالیت های داوطلبان است ، تصریح کرد: هدف از اجرای چنین برنامه هایی ،  نشان دادن همبستگی  و مسئولیت اجتماعی عمومی از طرف عده‌ای از مردم به کل جامعه است. بنابراین رفتارهای سودمند اجتماعی تقویت‌کننده فرهنگ، ارزش و هنجارهای جامعه  نیز به شمار می‌روند.


١٣:٢١ - سه شنبه ١٢ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٩٤٣    /    تعداد نمایش : ١١٨خروج