پنج شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٧
هموطنان می‌توانند برای همیاری در تامین وسایل گرمایشی استاندارد مدارس ابتدایی استان سیستان و بلوچستان در قالب طرح«ققنوس» با مراجعه به روبیکا بخش دنیای احسان یا شماره‌گیری #۱۱۲*۷۸۰* اقدام کنند
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دومین دوره انتخابات هیات مدیره مجمع خیرین جمعیت هلال احمر قم

دومین دوره انتخابات هیات مدیره مجمع خیرین جمعیت هلال احمر استان قم با حضور دکتر اندام، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمرکشور، استاندار قم و جمعی از مسولان و خیرین وداوطلبان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم در این آیین که در خانه معلم استان قم برگزار شد با اشاره به اینکه حمایت از نیازمندان از طریق توان توانمندان از جمله وظایف معاونت امور داوطلبان جمعیت هلال احمر است، اظهار کرد: هلال احمر استان در طول سال با کمک خیرین در زمینه های مختلف به حمایت و خدمت رسانی به نیازمندان و خانواده های بی سرپرست می پردازد.

 

محمد گل فشان ضمن ابراز امیدواری به اینکه نیت خیرین راهگشای رفع مشکلات نیازمندان باشد تصریح کرد: تمام توان خیرین در این مدت صرف رفع نیازهای نیازمندان شد و با تشکیل این مجمع، خدمات به صورت سازمان یافته و منسجم به مخاطبین ارائه شد و امید داریم بتوانیم با ادامه این مسیر پاسخگوی نیاز تمام خانواده هایی که تحت پوشش هستند باشیم.

 

وی با اشاره به اینکه سوابق فعالیت ها و همکاری خیرین با جمعیت هلال احمر به پیش از انقلاب باز می گردد افزود: در این مدت با همت خیرین و کمک های اندک جمعیت هلال احمر، بیش از 2100 بیمار صعب العلاج مورد حمایت قرار گرفتند و افراد زیادی از خدمات و تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر بهره مند شدند، همچنین 92 نوعروس برای آغاز زندگی مشترک با هدیه جهیزیه تهیه شده از کمک های خیرین به خانه بخت رفتند، و تمام این تلاش های با توجه به حفظ کرامت انسانی و به صورت مخفی انجام شده است و این امر از اصولی است که در هلال احمر به خوبی رعایت می شود.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به اینکه این مجمع برای نخستین بار در کشور توسط جمعیت هلال احمر استان قم تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: اساس نامه مجمع هم توسط خود اعضا نوشته شده است و انتخابات هم طبق همین اساسنامه تهیه شده برگزار شد.

 

وی با اشاره به نزدیکی ایام اربعین افزود: بسیاری از خیرین از جمله پزشکان و پرستاران زیادی از نظر زمانی به صورت داوطلبانه در جمعیت به مردم خدمت رسانی می کنند و نمونه آن پوشش و درمانی و دارویی که در سال گذشته و در ایام اربعین در عراق انجام شده است و امید داریم بتوانیم امسال نیز به همراه داوطلبان و خیرین خدمات خوبی را به زوار اربعین ارائه بدهیم.

 

گل فشان در ادامه با اشاره به اینکه ایجاد پایگاه های جاده ای و ارتقای امدادی و فرهنگی از نیازهای مبرم استان ما و از اولویت های مجموعه است. ابراز امیدواری کرد: با همت خیرین این مجمع و هیات مدیره جدید آن شاهد ارتقای کمی و کیفی خدمات ارائه شده به نیازمندان در سطح استان باشیم.

 

در ادامه این همایش، رییس هیات مدیره مجمع خیرین هلال احمر قم نیزبا اشاره به اینکه عمده فعالیت های هلال احمر مردمی است، اظهار کرد: یکی از حرکت های با برکت و اثرگذار این جمعیت، کمک به نیازمندان و محرومان جامعه است و بر این اساس مقرر شد مجمعی برای این کار در استان قم تاسیس شود تا خدمات رسانی به صورت مستمر و سازماندهی شده انجام شود.

 

حجت الاسلام سید کاظم میرعظیمی، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های مجمع خیرین جمعیت هلال احمر در دوسال گذشته ابراز امیدواری کرد: با کمک خیرین و مسوولان استان در راستای کمک به رفع مشکلات نیازمندان بتوانیم گامی ارزشمند در کمک به همنوعانمان برداریم.

 

در ادامه این همایش، دومین دوره انتخابات هیات مدیره مجمع خیرین جمعیت هلال احمر با مشارکت 13 نامزد در بخش اصلی و 4 نفر در بخش بازرسی برگزار شد، که در نهایت با اعلام نتایج این انتخابات ۷ نفر اصلی که ۳ نفر آنها طبق آیین نامه انتصابی و ۴ نفر دیگر از میان خیرین و داوطلبان با جمع آوری آرا مشخص شدند را به عنوان دومین هیات مدیره مجمع خیرین جمعیت هلال احمر استان قم انتخاب نمود.

 

 

گفتنی است، در پایان این همایش، از اعضای هیات مدیره نخستین مجمع خیرین جمعیت هلال احمر قم و جمعی از داوطلبان با حضور رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمرکشور و استاندار قم با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.


١٠:٥٤ - شنبه ٢٢ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٢٢١٨    /    تعداد نمایش : ٦٣١خروج