جمعه ٢٩ تير ١٣٩٧
نیکوکار محترم؛ شما هم می توانید با شماره گیری کد دستوری #5151*733* و یا کلیک بر روی سامانه پنجره های امید ، مندرج در سایت جمعیت هلال احمر به نشانی www.rcs.ir در تامین هزینه دارویی- درمانی بیماران نیازمند سهیم باشید.
 


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با رییس صلیب سرخ اوکراین مطرح شد:

گسترش تعاملات اجتماعی مهم ترین عامل انگیزشی داوطلبان میانسال ایرانی/داوطلبان اسکلت نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه  فعالیت های داوطلبانه، مقوله ای اجتماعی  با اثر گذاری بسیار در جمعیت هلال احمر  ایران  است که خدمات درمانی ، بهداشتی، آموزشی ،امداد و نجات و فرهنگی  قابل توجهی را به جامعه  ارائه می‌کند، افزود: تعاملات اجتماعی ،از جمله عوامل انگیزشی داوطلبان  ایرانی در رده سنی میانسال است.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر،دکتر رضا اندام در دیدار با هییتی از روسا و نمایندگان صلیب سرخ کشور اوکراین با اشاره به اینکه انگیزه افراد برای مشارکت در فعالیت های داوطلبانه تنها ویژگی های فردی نیست و توانایی جمعیت های ملی در تاثیرگذاری بر تصمیم افراد برای کار داوطلبانه بسیار پر اهمیت است، اظهار کرد: سازمان داوطلبان در ایران به عنوان سازمانی مرجع با قدمت نزدیک به 60 سال ، برنامه های متنوعی را برای جذب و نگهداشت اعضای داوطلب طراحی کرده است.

وی افزود: مطالعات پژوهشی و نتایج تجزیه و تحلیل داده‌ها نشان  می دهد که فضای مطلوب فعالیت داوطلبانه در جمعیت هلال احمر ایران  و گستردگی شبکه تعاملات اجتماعی تاثیر مثبتی بر جذب و نگهداشت داوطلبان میانسال دارد که به وسیله ارایه خدمات عام المنفعه نیازهای اساسی روانشناختی آنان به حس ارزشمندی و حل مشکلات جامعه  ارضا می شود و از سویی دیگر همراهی آنان در کنار جوانان موجب انتقال تجربه ها می شود.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر برقراری ارتباط مستمر با سمن هایی که دارای سرمایه انسانی بالایی هستند را به عنوان راهبرد موفقیت آمیز این سازمان برای خلق فرصت ها و افزایش بهره وری طرح ها و برنامه ها عنوان کرد و تاکید کرد: فعالیت داوطلبانه، مسئله ای است که افراد حس می‌کنند در صورتی که از آنها درخواست شود، از لحاظ اخلاقی مجبور به انجام آن هستند و نمونه بارز آن جلب کمک های مردمی به نفع آوارگان میانمار بود که در زمان کوتاهی سیل کمک های نقدی و غیر نقدی مردمی برای تامین نیازهای زیستی شان روانه این کشور شد.

همچنین اندام ضمن آرزو برای برقراری صلح و بازگشت آرامش به کشور اوکراین ،اظهار کرد: سازمان متبوعش تمایل به همکاری و ارایه کمک های مورد نیاز در چارچوب توانمندی ها و در قالب انعقاد تفاهم نامه های همکاری دارد.

خواهان بهره مندی از تجربه های ایران برای کمک رسانی به آوارگان جنگی

رییس صلیب سرخ  کشور اوکراین نیز در این دیدار بیان کرد که کشورش به علت بحران های داخلی و منازعات با روسیه و افزایش آوارگان جنگی  به توسعه و گسترش فعالیت های داوطلبانه  بیشتری نیاز دارد.

دکتر ایوان اوسیچنگو گفت:  اوکراین در حال حاضر به کمک 5 هزار داوطلب جوان و 9 هزار داوطلب آموزش دیده در 25 شعبه صلیب سرخ در کشور به ارایه خدمات فوریتی ، جستجو و نجات، بهداشت و درمان اضطراری، معیشتی و حمایت های روانی به  مجروحان جنگی و نیز جمعیت42 میلیون  تنی مردم متاثر از بحران های یاد شده می پردازند و به طور یقین هدف از این دیدارها با جمعیت های ملی سایر کشورها ، کسب تجربه های موفق برای توسعه کیفی و کمی این گونه خدمات است.

مدیرکل صلیب سرخ کشور اوکراین هم با بیان اینکه در حال حاضر به دلیل افزایش خشونت وخامت اوضاع  اقتصادی، بیش از 5 هزار سمن ملی و بین المللی  برای پاسخگویی به نیاز کودکان ، زنان و آوارگان در این کشور فعال هستند، افزود: خدمات این سمن ها معطوف به مبارزه با بیماری های ایدز،سل و همچنین تامین امنیت غذایی و بهداشتی 500 هزار آواره است ضمن اینکه این سمن ها  و نهادهای کمک رسان این اطمینان را به صلیب سرخ اوکراین داده اند که روند کمک رسانی در نواحی درگیر جنگ  شفاف بوده و بطور موثر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لیلیا بیلوس از سازمان داوطلبان خواست که در بخش به اشتراک گذاری دانش و تجربه ها، طراحی یونیفرم داوطلبی و همچنین آموزش داوطلبان توجه و همکاری خوبی با صلیب سرخ این کشور داشته باشد.

داوطلبان اسکلت نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر

نماینده کشوری فدراسیون بین المللی  صلیب سرخ در اوکراین  نیز با برجسته خواندن  نقش  داوطلبان ایرانی در اجرای برنامه های انساندوستانه در سطح فدراسیون گفت: معتقدم داوطلبان ، اسکلت نهضت بین المللی صلیب سرخ هستند و با توجه به توانمندی بالای داوطلبان ایرانی به این نتیجه رسیده ایم که دیگر کشورها برای توسعه پایدار خدمات داوطلبانه باید از تجربه های ارزنده ایران بهره ببرند.

گورخماز حسینوف  افزود: دامنه فعالیت جمعیت هلال احمر ایران آن چنان مثال زدنی است که همواره در فدراسیون این دیدگاه وجود دارد که جمعیت ایران از فدراسیون بین المللی هم  بزرگ تر و قدرت مند تر است.

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه جمعیت هلال احمر ایران ارتباط های خوبی با دولت و نیز مقبولیت مردمی دارد که این نقاط مثبت به طور مطمئن می تواند از آن ، یک الگوی موفق و شریک مقتدر برای جمعیت  سایر کشورها بسازد.

نماینده کشوری فدراسیون بین المللی  صلیب سرخ در اوکراین  بار دیگر تصریح کرد که  بحران داخلی این کشور که از سال 2014 آغاز شده است ، شرایط بد اقتصادی را به مردم تحمیل کرده است و فعالیت داوطلبانه ابزاری نیرومند برای مقابله با این شرایط است و هییت راهبردی صلیب سرخ اوکراین به این تصمیم رسیده است که از تجربه های داوطلبان ایرانی برای برنامه ریزی طرح های جدید آموزش و توانمندسازی آوارگان  استفاده کند.

 

 

 


١٤:١٦ - يکشنبه ١٦ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٢٠٨٩    /    تعداد نمایش : ٦٦خروج