جمعه ٢٩ تير ١٣٩٧
نیکوکار محترم؛ شما هم می توانید با شماره گیری کد دستوری #5151*733* و یا کلیک بر روی سامانه پنجره های امید ، مندرج در سایت جمعیت هلال احمر به نشانی www.rcs.ir در تامین هزینه دارویی- درمانی بیماران نیازمند سهیم باشید.
 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در برنامه زنده «روی خط خبر» اعلام کرد:

جمع آوری کمک های نقدی هموطنان خیر از طریق سایت رسمی جمعیت هلال احمر

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به سامانه دریافت کمک های مردمی در طرح پنجره های امید اشاره تاکید کرد: خیرین می توانند با مراجعه به سایت جمعیت هلال احمر به آدرس اینترنتی www.rcs.ir  کمک های نقدی خود را به جمعیت هلال احمر اهدا کنند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر رضا اندام؛ رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در برنامه روی خط خبر که پیش از ظهر امروز(دوشنبه) از شبکه بین المللی خبر پخش شد، گفت: جمعیت هلال احمر به عنوان معین دولت در برخی از مباحث اجتماعی ورود کرده و در جهت رفع مشکل گام برمی دارد.

 

وی درباره اجرای طرح پنجره های امید از سوی این سازمان در سراسر کشور، اظهارداشت: طرح پنجره های امید به دو رسته حامیان سلامت و حامیان کرامت تقسیم بندی شده است.

 

تامین کمک هزینه ودیعه مسکن و ازدواج افراد بی بضاعت

 

اندام درباره رسته حامیان کرامت، اذعان داشت: خیرین جهیزیه برای نوعروسان بی بضاعت، کمک هزینه ودیعه مسکن و کمک هزینه اردواج را در اختیار سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر  قرار می دهند تا نسبت به توزیع آن، میان نیازمندان اقدام شود.

 

وی با اشاره به رسته حامیان سلامت، عنوان کرد: در رسته حامیان سلامت نیز، مددجویان هلال احمر که تحت پوشش بیمه نیستند و یا بیمه با توجه به خارج از لیست بیمه بودن داروها و یا قیمت بسیار بالای آن ها، هزینه داروها را تقبل نمی کند، بیماران صعب العلاج و بیماران سرطانی به سازمان داوطلبان مراجعه می کنند و این سازمان بیماران نیازمند را به خیرین  معرفی می کند؛ خیرین جمعیت هلال احمر نیز هزینه داروهای فرد بیمار را تقبل می کنند.

 

تفاوت عمده هلال احمر با سایر نهادهای حمایتی

 

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه جمعیت هلال احمر همانند سایر سازمان های حمایتی چون کمیته امداد و بهزیستی  به جامعه هدف تحت پوشش خود خدمات ارائه می دهد، افزود: جمعیت هلال احمر در ارائه خدمات به هموطنان نیازمند یک تفاوت عمده با سایر سازمان های حمایتی دارد و خیرین را به بیماران نیازمند متصل می کند.

 

وی تصریح کرد: برای شناسایی اراد نیازمند طرح پایش و نیازسنجی انجام می شود و افراد نیازمند از روش‌های مختلف به سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر معرفی می شوند، در برخی موارد نیز خیرین؛ افراد نیازمند را برای پیگیری  و انجام سایر موارد پزشکی به سازمان داوطلبان معرفی می کنند.

 

اندام به سامانه دریافت کمک های مردمی در طرح پنجره های امید اشاره کرد و یادآور شد: خیرین می توانند با مراجعه به سایت جمعیت هلال احمر به آدرس اینترنتی www.rcs.ir  کمک های نقدی خود را به جمعیت هلال احمر اهدا کنند.

 

 

به گفته وی،  البته خیرین می توانند هزینه داروهای بیماران نیازمند را از طریق  #5151*733*  و شماره حساب 15000000/42 این سازمان نزد بانک ملت به حساب سازمان داوطلبان واریز کنند تا سازمان داوطلبان نسبت به پرداخت هزینه موردی داروی بیماران نیازمندی که به این سازمان مراجعه می کنند؛ اقدام کند.


١٥:٠٢ - دوشنبه ١٠ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٩٩٢    /    تعداد نمایش : ١٣٠خروج