جمعه ٢٩ تير ١٣٩٧
نیکوکار محترم؛ شما هم می توانید با شماره گیری کد دستوری #5151*733* و یا کلیک بر روی سامانه پنجره های امید ، مندرج در سایت جمعیت هلال احمر به نشانی www.rcs.ir در تامین هزینه دارویی- درمانی بیماران نیازمند سهیم باشید.
 


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با نمایندگان هلال احمر قرقیزستان مطرح شد:

تنوع در برنامه های داوطلبانه زمینه جذب و نگهداشت داوطلبان را فراهم می کند/ خدمات مستمر داوطلبان در ایران منحصر بفرد است

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه حفظ و نگهداشت داوطلبان ، مستلزم  طراحی برنامه‌های متنوع است، گفت: با توجه به اينكه قشرهای مختلف جامعه ایران  به عنوان داوطلب  در جمعیت هلال احمر فعالیت می کنند، شیوه پذیرش و رفتار مناسب مسئولان شعب جمعیت هلال احمر، در كنار تنوع برنامه‌های داوطلبی  در جذب و نگهداشت  آن ها تأثيرگذار است.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، دکتر رضا اندام در دیدار با نمایندگان هلال احمر قرقیزستان  اظهار کرد: تغییر جهت برنامه ها و تنوع پذیری آن ها به عنوان یکی از عوامل تاثیر گذار در جذب و نگهداشت داوطلبان ، رویکردی است که این سازمان در نظر گرفته  است تا به طور متوسط دو بار در سال ، طرح های جدیدی در حوزه خدمات سلامت و اجتماعی  مبتنی بر اهداف و ماموریت های جمعیت هلال احمر تعریف  کند.

وی  گفت:موضوع  تنوع برنامه ها می تواند حضور فعال تر علاقه مندان به خدمات انساندوستانه  را افزایش داده و ابزارهای تعامل میان جمعیت و آن ها را مهیا سازد.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر شفاف سازی نقش مشارکت داوطلبان در برنامه ها و طرح ها را امری مهم برای  افزایش میزان بهره وری  و پیگیری هدف اشاعه و ترویج فرهنگ داوطلبی دانست و افزود: یافتن انگیزه افراد مختلف برای عضویت داوطلبانه و طراحی برنامه ها بر اساس تمایل و اقناع آن ها از دیگر رویکردهای سازمان متبوعش است.

همچنین در این دیدار، نمایندگان هلال احمر قرقیزستان نیز ضمن منحصر بفرد خواندن خدمات مستمر داوطلبان ایرانی، اظهار کردند: تنها عده کمی از داوطلبان کشورشان  به ارایه خدمات مستمر می پردازند و بسیاری از آن ها فقط در برنامه ها و موقعیت های خاصی از سال فعال هستند که سازماندهی این گونه همکاری ها نیز بسیار دشوار است.

بنا به گفته نمایندگان هلال احمر قرقیزستان، خدمات 2 هزار داوطلب  در این کشور محدود به اهدای خون ، خدمات سلامت و اجتماعی و پیشگیری و آموزش مبتلایان به بیماری های شایع  می شود.

 

 


١٤:٠١ - چهارشنبه ٥ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٩٣٩    /    تعداد نمایش : ١١٢خروج