سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧
داوطلب نیکوکار: سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر پذیرای نذورات و کمک های شما عزیزان برای تامین مایحتاج غذایی روزه داران نیازمند از طریق شماره گیری کد تلفن همراه#٥١٥١*٧٣٣* در برنامه ملی همای رحمت می باشد.
 


  چاپ        ارسال به دوست

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر تشریح کرد:

داوطلبان برای دعوت به مشارکت در برنامه های انساندوستانه به درب منازل می‌روند/ طراحی جدید کارت های عضویت داوطلبان

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از فعالیت جدید صدها گروه از داوطلبان در قالب طرح دعوت ، برای معرفی دوره های آموزش امداد و نجات و تسهیل در فرایند جلب مشارکت مردمی در برنامه های انساندوستانه جمعیت هلال احمر  با مراجعه به  درب منازل  مردم در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، دکتر رضا اندام  در جریان برگزاری دومین جلسه کارگروه جذب و سازماندهی که با حضور معاونان داوطلبان استان های تهران و لرستان و جمعی از کارشناسان داوطلب و صاحب نظران حوزه تخصصی داوطلبان برگزار شد، عنوان کرد:

بنابر درخواست مردم و خیرین، این سازمان راهکارهایی را برای تسهیل زمینه مشارکت عمومی فراهم کرده است که  مراجعه داوطلبان به درب منازل برای معرفی دوره های آموزش امداد و نجات و طرح ها و برنامه های عام المنفعه جمعیت هلال احمر و  جلب  مشارکت مردمی  از طریق عضویت در این سازمان در قالب طرح دعوت از جمله آن هاست.

وی افزود: این داوطلبان افراد توانمندی بوده که دوره‌های مختلفی را طی کرده‌اند و سازمان داوطلبان برای ارائه خدمات قابل اطمینان در این رابطه فعالیت می‌کنند.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ادامه داد: در طرح مذکور ، به هر فرد بالای 29 سال خدمات مشاوره‌ای و اطلاعات لازم در خصوص نحوه مشارکت و میزان پرداخت حق عضویت بر اساس مصوبه شورای عالی جمعیت هلال احمر  ارائه می شود.

به گفته اندام ، بخش قابل توجهی از منابع مالی و انسانی پروژه‌های عام المنفعه این سازمان که با رویکرد کنترل آسیب های اجتماعی و تاب آوری در برابر حوادث و معضلات اجتماعی در کشور اجرا می شوند، از محل مشارکت و کمک‌های مردمی تامین می‌شود .

وی تاکید کرد: بسیاری از این مشکلات نیازمند عزم جدی مردم برای رفع آن است و نگاه ویژه و فوریت محور را می طلبد.  بنابراین با  ترویج مسئولیت پذیری اجتماعی  بخش قابل توجهی از این مشکلات در مدتی کوتاه  قابل حل و پیگیری هستند.

همچنین رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از طراحی جدید کارت های عضویت داوطلبان  که در آن ها از چیپ های RFID و بارکد استفاده شده است خبر داد و خاطرنشان کرد: این گونه کارت ها یک شماره شناسائی منحصر به فرد و غیر قابل تکرار را در اختیار قرار می دهند و از محاسن این کارت  ها می توان  به قابلیت خواندن و نوشتن بر روی کارتهای مایفر، توان بالای ذخیره سازی اطلاعات، غیر قابل نفوذ بودن سیستم امنیتی آن، امکان استفاده آسان توسط بارکد خوان، اتصال به سیستم تحت وب و بانک اطلاعاتی و . . .  اشاره کرد.

به علاوه این کارت ها جوابگوی مناسبی برای نیازهای سازمان مانند امکان شناسایی افراد در هر زمان و مکان حتی در شرایط بحران، ثبت اقدامات فعالیت ها و دوره های گذرانده شده و امنیت اطلاعات و سهولت استفاده، تا حدی که بتوان در شرایط خاص و بحران افراد را بدرستی شناسایی کرد، می باشد.

گفتنی است بروز رسانی فرم عضویت، سامانه ساجد و آیین نامه جذب و سازماندهی اعضا و داوطلبان از دیگر موضوعات مطرح شده در دومین جلسه کارگروه جذب و سازماندهی بود.

 

 


١٤:٠٤ - سه شنبه ١٤ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٤٦١    /    تعداد نمایش : ٢٥٤خروج