سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧
داوطلب نیکوکار: سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر پذیرای نذورات و کمک های شما عزیزان برای تامین مایحتاج غذایی روزه داران نیازمند از طریق شماره گیری کد تلفن همراه#٥١٥١*٧٣٣* در برنامه ملی همای رحمت می باشد.
 


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار رییس سازمان داوطلبان با مدیرعامل شبکه مسئولیت اجتماعی اتحادیه اروپا مطرح شد:

ارتقا سرمایه های پایدار و ایجاد ارزش مشترک برای جامعه از طریق مسئولیت پذیری اجتماعی/ اعلام آمادگی برای همکاری و مشاوره

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: ارتقا سرمایه اجتماعی و ایجاد ارزش مشترک برای جامعه از طریق مسئولیت پذیری اجتماعی در راستای برنامه پنجساله جمعیت هلال احمر از طریق مشارکت پذیری داوطلبان حقیقی و حقوقی (موسسات و نهادهای دولتی و غیر دولتی) با هدف بهبود زندگی اقشار آسیب پذیر از جمله مهم ترین موضوعاتی است که در دستورکار این سازمان قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، دکتر رضا اندام در دیدار با استفان کرتس ، مدیرعامل شبکه مسئولیت اجتماعی اتحادیه اروپا با بیان اینکه بخش عمده ای از نیازهای اساسی و به خصوص هزینه های درمانی افراد محروم و آسیب پذیر از طریق کمک های خیرین و داوطلبان جمعیت هلال احمر مرتفع می شود ، افزود:تفاوت جمعیت هلال احمر ایران با جمعیت سایر کشورها در این است که بسیاری از فعالیت های خیریه که در دیگر کشورها از سوی مردم  عادی به صورت محدود و در حجم کم صورت می گیرد ، در ایران از سوی داوطلبان با وسعت گسترده محقق می شود

وی ادامه داد: بنابراین ارتقای سرمایه اجتماعی پایدار اهمیت ویژه ای برای سازمان دارد و در این راستا با همکاری موسسات و صاحبان حرف و صنایع به دنبال ارزش مشترک برای جامعه از طریق اجرای پروژه های انساندوستانه هستیم که به زودی شاهد  نتایج این تعهدات  و همکاری ها ی موثر خواهیم بود.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر توضیح داد: مشارکت در برنامه های عام المنفعه در کشور به ویژه مناطق محروم با هدف بهبود کیفیت زندگی مردم از وظایف اصلی این سازمان است.

همچنین مدیرعامل شبکه مسئولیت اجتماعی اتحادیه اروپا نیز با اشاره به اینکه مشاهده طیف وسیعی از فعالیت های داوطلبانه ایرانی ،دید من را نسبت به این گونه از برنامه ها تغییر داد،افزود: تا پیش از این تصور من از فعالیت های ایران تنها محدود به ارایه خدمات امدادی بود، اما اکنون می توان گفت تنوع این خدمات بسیار تحسین برانگیز است.

استفان کرتس با اشاره به الگوهای موفق جهانی در خصوص مسئولیت پذیری اجتماعی شرکت ها و موسسات اقتصادی ، آمادگی خود را برای هرگونه همکاری و ارایه مشاوره  با این سازمان اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: ماهیت مسئولیت پذیری اجتماعی شرکت ها و موسسات به گونه ای است که موقعیت آن ها را به بهترین نحو در عرصه های اقتصادی تثبیت می کند.

 

مدیرعامل شبکه مسئولیت اجتماعی اتحادیه اروپا  تمرکز بر حوزه های اصلی تغذیه، آب و توسعه روستایی و بهداشت را به عنوان  موضوع های همکاری مشترک  با جمعیت هلال احمر ایران مطرح کرد.


١٤:٠٤ - يکشنبه ٥ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٢٠٧    /    تعداد نمایش : ١٣٩خروج