پنج شنبه ٠٦ ارديبهشت ١٣٩٧
سازمان داوطلبان، حلقه اتصال میان توان توانمندان و نیاز نیازمندان
 


  چاپ        ارسال به دوست

سرپرست سازمان داوطلبان هلال احمر خبر داد:

مشارکت بیش از 140 میلیارد ریالی خیرین در برنامه ملی همای رحمت/ اهدای خدمات مرتبط با سلامت به روزه‌داران در 952 چادر سلامت

برنامه ملی همای رحمت هلال احمر در حالی به اتمام رسید که به گفته سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در سال جاری بیش از 118 هزار و 390 سبد غذایی میان نیازمندان کشور توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، در 14 امین سال اجرای برنامه همای رحمت، تمامی داوطلبان هلال احمر در سراسر کشور قبل از ماه مبارک رمضان با کمک خیرین، کمک‌های مردمی را جمع‌آوری کرده و اقدام به تهیه سبدهای غذایی کردند که این سبدها بعد از آماده سازی در میان نیازمندان توزیع شد. نکته قابل توجه در این برنامه  این است که افراد جامعه هدف برنامه ملی همای رحمت خانواده های نیازمندی بودند که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی قرار نداشتند.

توزیع   118هزار و 397 سبد غذایی میان نیازمندان در ماه رمضان

در سال جاری تمام استان های کشور در این طرح مشارکت داشتند که در مجموع 118هزار و 397 سبد غذایی آماده و میان خانواده های نیازمند توزیع شد. ارزش ریالی این سبدهای غذایی بیش از105 میلیارد و 381 میلیون ریال  بوده است.

گستراندن بیش از  4هزار سفره‌ مهربانی در شهرها و روستاها

دکتر رضا اندام گفت: در سال جاری ، 4هزار و 601 سفره‌ مهربانی در سطح یک هزار و 708 خانه‌  هلال احمر و داوطلب در سراسر کشور گسترده شد که ارزش ریالی این سفره‌ها بیش از  43میلیارد و 520 میلیون ریال برآورد شده است.

ویزیت رایگان در بیش از 950 چادر سلامت و اهدای افزون بر 5 هزار واحد خون

همچنین سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اشاره به برپایی چادرهای سلامت طی ماه رمضان، گفت: با مشارکت پزشکان ، پیراپزشکان و کارکنان، 952 چادر سلامت در سراسر کشور برپا شد که  روزه داران از خدماتی همچون ویزیت رایگان و مشاوره های پزشکی و اقدامات پیشگیرانه بهره مند شدند.

اندام افزود: اهدای بیش از 5 هزار و 710  واحد خون از سوی داوطلبان نیز از دیگر دستاوردهای اجرای برنامه مذکور بوده است.

نخبگان با مشکلات نیازمندان بیشتر آشنا شدند

سرپرست سازمان داوطلبان هلال احمر در ادامه خاطرنشان کرد: امسال برای نخستین بار  ، نخبگان علمی کشور در برنامه ملی همای رحمت با هدف کمک به نیازمندان و آشنایی جوانان دانشگاهی با کارهای خیر و عام المنفعه مشارکت داشتند.

اندام گفت: معتقدیم مشارکت نخبگان علمی کشور در برنامه‌های سازمان داوطلبان در ادامه حضور آنها در قالب طرح‌های جهادی در دانشگاه‌ها، می‌تواند تجربه جدیدی در فعالیت‌های هلال احمر ایجاد کند و مشارکت نخبگان علمی در برنامه همای رحمت، آن ها را با مشکلات کشور تطبیق بیشتری دهد.

وی رقم مشارکت نقدی و غیرنقدی جذب شده در این برنامه را درمجموع  بیش از 148میلیارد و  902میلیون و 234 هزار ریال و  میزان بهره وران این برنامه را یک میلیون و 63 هزار و 529 نفر اعلام کرد.

 

همچنین در این برنامه  18 هزار و  990داوطلب،  8 هزار و 512 خیر و  3هزار و 52 تن از کارکنان مشارکت داشتند.


٠٦:٣٣ - چهارشنبه ٢١ تير ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٠٠٩    /    تعداد نمایش : ٢٠خروج