داوطلبان

چهارشنبه 12 آذر 1399

پیام دکتر همتی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس:با پاسداشت جانفشانی‌های نیروهای هلال‌احمر در جنگ، تکلیف امداد و امدادگری را با قوت ادامه می‌دهیم

رئیس جمعیت هلال‌احمر در پیامی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، ضمن پاسداشت تلاش‌ها و جانفشانی‌های نیروهای هلال‌احمر در دوران جنگ تحمیلی، تاکید کرد: با تاسی از روح مردانگی این جاودانه‌های تاریخ، تکلیف امداد و امدادگری را با قوت ادامه می‌دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ متن پیام دکتر کریم همتی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس به شرح زیر است:

«نقش جمعیت هلال احمر در طول جنگ تحمیلی که حکومت بعث عراق علیه ملت ایران به راه انداخت، نقشی به وسعت تمامی تلخ و شیرین‌های دومین جنگ طولانی قرن بیستم است.

وقتی از نقش هلال احمر در جنگ صحبت می‌شود، یاد و خاطره کمک‌های اولیه امدادگران هلال احمر به رزمندگان مجروح در جبهه‌ها، فعالیت‌های اداره اسرا و مفقودین، جمع‌آوری کمک‌های مردمی، برپایی بیمارستان صحرایی و تامین دارو برای مجروحان جنگی در ذهن تاریخ جنگ زنده می‌شود.

در تمام هشت سالی که جنگ ادامه داشت، نیروهای جمعیت هلال احمر اعم از کارکنان، امدادگران و مدیران با امکاناتی ساده اما با اراده‌ای آهنین و عشق خدمت به رزمندگان و خانواده‌هایی که چشم به راه خبری از رزمندگان اسیر خود در بند زندان‌های صدام بودند، تمامی تلاش خود را به کار بستند تا ماموریت ذاتی خویش یعنی امدادرسانی را به نحو احسن انجام دهند.

جمعیت‌های  هلال احمر و صلیب سرخ به دلیل ماهیت بشردوستانه و بی‌طرفانه‌ای که در مخاصمات دارند، نقش مستقیم در جنگ‌ها ندارند اما از آنجایی که هدف حقوق بین‌الملل بشردوستانه، کاستن رنج ناشی از جنگ است، جمعیت هلال احمر ایران نیز در طول دفاع مقدس ضمن حرکت در چارچوب قوانین حقوق بشردوستانه، یاری‌رسان نیروهای مسلح در زمینه خدمات پزشکی بود.

سلاحی که امدادگران هلال احمر در جبهه‌ها به دست داشتند، وسایل کمک‌های اولیه و باند و آتل بود که به عنوان نماد بشردوستی، همچون نگینی در میانه‌های آتش و خون می درخشید اما بزرگترین یادگار و عزتی که از جنگ تحمیلی و دفاع مقدس برای جمعیت هلال احمر باقی مانده و تا ابد برای این جمعیت بشردوستانه افتخاری بی‌‌نظیر خواهد بود، تقدیم  489 شهید امدادگر به انقلاب، نظام و مردم شهید پرور ایران است.

هر سال در هفته دفاع مقدس، یاد و نام یکایک شهدای امدادگر برای ما زنده می‌شود و به خود می‌بالیم که جوانان و داوطلبان غیور با قلبی سرشار از مهربانی، همچون فرشتگان نجات به یاری رزمندگان شتافتند و با لباس پر ارزش امدادگر هلال احمر، رسالت امدادگری را با عروج ملکوتی به سوی پروردگار یکتا پیوند زدند.

در سالروز دفاع مقدس، با پاسداشت تلاش‌ها و جانفشانی‌های نیروهای هلال احمر در دوران جنگ تحمیلی، به روح مطهر شهدای امدادگر سلام و درود می‌فرستیم و با تاسی از روح مردانگی این جاودانه‌های تاریخ، تکلیف امداد و امدادگری را با قوت ادامه می‌دهیم.

دکتر کریم همتی

رئیس جمعیت هلال‌احمر»

admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *