داوطلبان

پنجشنبه 23 مرداد 1399
رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر خبر داد:

فردا؛ آغاز عملیات آموزش و توزیع بسته های مقابله با کرونا در منطقه هرندی

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از آغاز عملیات آموزش و توزیع بسته های مقابله با کرونا در منطقه هرندی از سوی سمن های داوطلب و همکار با جمعیت هلال احمر خبر داد و گفت: در این طرح ایمنی و آموزش داوطلبان تامین شده است.

 رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از آغاز عملیات آموزش و توزیع بسته های مقابله با کرونا در منطقه هرندی از سوی سمن های داوطلب و  همکار با جمعیت هلال احمر خبر داد و گفت: در این طرح ایمنی و آموزش داوطلبان تامین شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، محمد نصیری  در دومین جلسه هماهنگی با تشکل های مردم نهاد داوطلب و همکار با جمعیت هلال احمر که با حضور رییس مرکز بهداشت شرق و همچنین نمایندگانی از  جمعیت هلال احمر استان تهران و شورای شهر تهران و  جمعی از تشکل های مردم نهاد  برگزار شد،  افزود: در راستای طرح ارتقاء کیفیت آموزش های پیشگیرانه دربرابر ویروس کرونا  در سطوح 10 پهنه محله هرندی که به دلیل عدم دسترسی به رسانه ها و آموزش ها و مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده نسبت به مناطق دیگر پر خطرتر و اسیب پذیرتر محسوب می شوند، از فردا عملیات آموزش و توزیع بسته های مقابله با کرونا از سوی داوطلبان جمعیت هلال احمر و تشکل های مردم نهاد آغاز می شود.

وی با بیان اینکه این عملیات همسو و تحت نظارت ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا انجام می گیرد، تاکید کرد: در این عملیات پیش بینی شده است تا بسته های بهداشتی حاوی مواد ضدعفونی کننده و بروشورهای آموزشی ویژه کودکان و بزرگسالان به منظور اثربخشی بیش تر اقدامات از سوی داوطلبان آموزش دیده بصورت خانه به خانه توزیع شود به علاوه ایمنی داوطلبان نیز تامین می شود.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر تاکید کرد: در این عملیات ، ما نگاه غربالگری و بیماریابی نداریم و تنها، داوطلبان موارد مشکوک احتمالی را  به مراکز مربوط گزارش خواهند کرد.

نصیری با اشاره به بعد روانی ایجاد شده از طریق ویروس کرونا در جامعه ، اظهار کرد: این اقدامات با هدف انتشار خبرهای خوب و  شکست زنجیره انتقال با آگاهی بخشی در خصوص عدم حضور در تجمعات و نحوه شستشوی دست ها و ضدعفونی کردن سطوح به ساکنان مناطق حاشیه ای شهر تهران صورت می گیرد و در مراحل آتی ، این عملیات در سایر مناطق خطرپذیر نیز به اجرا در می آید.

وی توضیح داد : در این عملیات شبکه بهداشت، نیروی انتظامی و اورژانس نیز به منظور نظارت ، تامین امنیت و پشتیبانی همکاری خواهند داشت.

همچنین رییس مرکز بهداشت شرق تهران نیز در این جلسه عنوان کرد: در هر مقطعی که مردم ، خود پای کار باشند موفق به حل مشکلات از جمله مهار بیماری های واگیر دار شده ایم، ابراز امیدواری کرد تا با اجرای این عملیات، موفقیت خوبی را در راستای شکست زنجیره انتقال کرونا کسب شود.

امیرعلی فریدون فر،  در این جلسه ضمن ارایه توضیحات مفصل و تشریح آخرین یافته های علمی درباره مقابله با ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: ارایه اطلاعات صحیح و روزآمد علمی از مهم ترین ارکان اقدامات علیه بیماری های واگیردار محسوب می شود .

وی آمادگی مرکز جامع سلامت شهیدهرندی (دروازه غار) واقع در منطقه 12 شهرداری تهران را برای ارایه خدمات و همکاری های لازم در این عملیات را اعلام کرد.

 

کلمات کلیدی